Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Aaa o to Ci chodzi. Mac odskakuje matrycą. Tyle. Nie ma co ukrywać że czasy kiedy tylko maki były dopracowane i świetnie zrobione minęły. Procki z macbooków są w innych laptopach, są laptopy mocniejsze niż macbooki. Ale chciałeś kupić coś za 2500 euro, to 10700zł. Za to kupisz macbooka również z mocnym i7, 16GB ramu ale to styknie do zdjęć, dobrą grafiką i świetną matrycą. Modele bez touchbara czyli z portami normalnymi po bokach chodzą nowe za 8-10k. Fakt że to laptop 2-3 letni, ale nadal kupisz nowy, nie trzeba przejściówek, a matryca jest daleeeko do przodu w stosunku do della, co przy zdjęciach jest chyba najważniejsze?

    Nawet modele z touchbarem na i7 8gen można złapać na allegro poniżej 10k: https://allegro.pl/oferta/apple-macb...-20-7916391244
    A co dopiero modele 2015/2016.
    No to może inaczej. Znam, używałem Maca, kilka IPhone-ów, trzy IPad-y ... i powiedziałem starczy. Nie wchodzę w szczegóły osobistych odczuć, co do polityki firmy, ale generalnie mam dość tych produktów. W szczególności IPadow, które po 4 latach mogą pracować jako ramki do zdjęć.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie

    Co konkretnie Ci przeszkadzało? Sam wiem że po przesiadce na maka sporo rzeczy mnie wkurzało ale dało się ostatecznie wszystkiego nauczyć i znaleźć programy odpowiadające moim wymaganiom. Dlatego czasem warto zapytać zanim się skreśli dany sprzęt. Macbook to laptop z najlepszą matrycą na rynku jeśli chodzi o fotografię. Napisz jakie ma ograniczenia to się zobaczy co z tym można zrobić. Ostatecznie zawsze na macbooku możesz zainstalować Windows, nadal będziesz miał świetną matrycę i wydajne bebechy.
    ;]

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Co konkretnie Ci przeszkadzało? Sam wiem że po przesiadce na maka sporo rzeczy mnie wkurzało ale dało się ostatecznie wszystkiego nauczyć i znaleźć programy odpowiadające moim wymaganiom. Dlatego czasem warto zapytać zanim się skreśli dany sprzęt. Macbook to laptop z najlepszą matrycą na rynku jeśli chodzi o fotografię. Napisz jakie ma ograniczenia to się zobaczy co z tym można zrobić. Ostatecznie zawsze na macbooku możesz zainstalować Windows, nadal będziesz miał świetną matrycę i wydajne bebechy.
    1. Nie chcę sprzętu używanego.
    2. Za nowego Maca życzą sobie zbyt dużo. Szczególnie z podobnymi parametrami.
    3. Wynieniłem już cały sprzęt na konkurencję i nie chcę od początku budować tego systemu.
    4. Nie lubię polityki firmy i podejścia do klienta w NIEKTÓRYCH sklepach. Może poprostu trafiłem nieszczęśliwie na taką nieuczciwą (piszę to świadomie), niekompetentną i buraczaną obsługę.
    5. Do nowego MB Pro muszę kupić kilka przejściówek, oczywiście orginalnych, bo zamienniki albo są odrzucane od razu, albo przestają być po kulku tygodniach akceptowane przez sprzęt.

    6. Czego brakuje Dell-owi do Maca przy 100% pogrycia sRGB i 98% aRGB? Splocie na SD, USB, USB-C dostępnych na wejściu, 32GB RAM-u i i7?
    Nadgryzionego jabłka na obudowie?


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #14

    Domyślnie

    6. Matrycy. % pokrycia ma się nijak do jakości odwzorowania kolorów. Czyli czy to co widzisz to jest to co powinieneś widzieć. % pokrycia to ulubiony parametr wszystkich producentów, który ma tak naprawdę niewiele wspólnego z tym czy matryca wyświetli kolor poprawnie. % pokrycia łatwo uzyskać, tanie matryce pokrywają 100% sRGB. I co z tego? Analogicznie jest w normalnych monitorach, Eizo, NEC, potem dłuuugo długo nic. A przecież są delle za kilka stówek, czegoś im brakuje? Znaczka Eizo?

    A może inaczej.. Co brakuje temu macbookowi który jest 2k pln tańszy od della?
    https://allegro.pl/oferta/macbook-pr...l-a-7882237501
    Jest SD, USB 3.0, TB, tylko 16GB ramu zamiast 32 ale jest 2k pln tańszy i ma bez porównania lepszą matrycę.

    To kluczowe. Reszta to banały;
    1. Kup nowy
    2. Podlinkowałem nowego maca taniej niż della z Twojego linka.
    3. Co jest problemem w posiadaniu "całego sprzętu konkurencji" + laptopa z osx? Tym bardziej że na macbooku możesz postawić windę?
    4. Pech.
    5. Do wersji sprzed touchbara nie musisz. Link wyżej.

    PS. Kup Della. Jak nie lubisz japca to i tak matryca Cie nie przekona. Debata będzie bez sensu. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 26-03-2019 o 02:47
    ;]

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    6. Matrycy. % pokrycia ma się nijak do jakości odwzorowania kolorów. Czyli czy to co widzisz to jest to co powinieneś widzieć. % pokrycia to ulubiony parametr wszystkich producentów, który ma tak naprawdę niewiele wspólnego z tym czy matryca wyświetli kolor poprawnie. % pokrycia łatwo uzyskać, tanie matryce pokrywają 100% sRGB. I co z tego? Analogicznie jest w normalnych monitorach, Eizo, NEC, potem dłuuugo długo nic. A przecież są delle za kilka stówek, czegoś im brakuje? Znaczka Eizo?

    A może inaczej.. Co brakuje temu macbookowi który jest 2k pln tańszy od della?
    https://allegro.pl/oferta/macbook-pr...l-a-7882237501
    Jest SD, USB 3.0, TB, tylko 16GB ramu zamiast 32 ale jest 2k pln tańszy i ma bez porównania lepszą matrycę.

    To kluczowe. Reszta to banały;
    1. Kup nowy
    2. Podlinkowałem nowego maca taniej niż della z Twojego linka.
    3. Co jest problemem w posiadaniu "całego sprzętu konkurencji" + laptopa z osx? Tym bardziej że na macbooku możesz postawić windę?
    4. Pech.
    5. Do wersji sprzed touchbara nie musisz. Link wyżej.

    PS. Kup Della. Jak nie lubisz japca to i tak matryca Cie nie przekona. Debata będzie bez sensu. Pozdrawiam.
    Debata ma zawsze sens jak są sprzeczne argumenty do sensownego rozważenia. Po to chyba zadaje się pytania na forum?
    Twoja argumentacja ma sens i powoduje, że są pewne rzeczy, na które muszę zwrócić uwagę u konkurencji, a także w mojej propozycji.

    Co do Dell-a, tak, czytałem o problemach z odwzorowaniem (zbyt jaskrawym) np. czerwieni. Ale podobno jest to do ogarnięcia odpowiednim oprogramowaniem do zarządzania kolorami, czy kalibratorem obrazu.

    Co do Apple, nadal obawiam się jego przydatności po 3-4 latach, szczególnie przy 16GB RAM-u i doniesieniach o dość kosztownych naprawach.

    Może ro drażliwy i mało przekonujący przykład, ale Ortiz, który mniemam jakieś tam pojęcie o robieniu i obróbce zdjęć ma, z powodzeniem używa Della XPS po potraktowaniu go SPYDER-em 5 Pro.

    Nie jestem ortodoksem, którego nic nie przekona jeśli całość złoży się na zbiór sensownych argumentów.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #16

    Domyślnie

    Zostawię kilka słów odnośnie Della.
    Kupiłem 1.5 roku temu po długich przemyśleniach e7470 chociaż bardzo długo myślałem o xps 9360. Wybór padła na latitiude z racji dużej (rzekomej) awaryjności serii xps 9x60 oraz braku gniazda stacji dokowania.
    Piszę w sumie aby potwierdzić kwestię kolorów - lecą w czerwień o czym dobitnie przekonałem się po sesji gdzie nawet laik zobaczył za dużą dominatę czerwonego koloru.

  7. #17

    Domyślnie

    Napewno Dell XPS 9570 będzie wydajniejszy sporo od macbooka z 2015/6r z 4jajowym i7. Matryca w tym dellu jest całkiem całkiem, ba, w porównaniu do innych matryce Dell Premier Color w tych XPSach są bardzo dobre. Też wolałbym della, też nie lubię polityki appla, ale retiny to to nie dogania niestety, dlatego osobiście wolałbym wolniejszy procek i mniej ramu ale z retiną, zachowując porty, lub kupno nowego MBP z touchbarem i i7 8gen w cenie della lub niewiele większej czyli wydajnościowo to samo tyle że będą potrzebne przejściówki. Jeśli Ty wybierzesz della, oprofilujesz ekran, pewnie też będziesz zadowolony... Żeby Ci ostatecznie pomóc warto zapytać @Tom01 czy @Czornyj o porównanie matryc della i appla, może Ci to jakoś rozwieje wątpliwości.
    ;]

  8. #18

    Domyślnie

    Gonienie trochę zajączka. Przecież i tak jak chce sie coś obrabiać poważniej, że albo w ogóle pracować nad czymś to i tak trzeba podłączyć z dwa monitory, żeby mieć sensowny obszar roboczy.

    Obecnie problem gniazda stacji dokujacej jest pomijalny. Usbc z display portem (a najlepiej jeszcze s thunderbolt) robią dobrą robotę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D90 i Transcend SDHC 32GB
    By phalops in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2018, 13:39
  2. Różnica pomiędzy wersją CC a wersją pudełkową
    By Krzychumag in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 11:15
  3. Monitor Eizo + laptop Dell - kłopot z ?
    By Jacek_Z in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 01:12
  4. Sandisk 32GB Problem
    By sevenoo in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:17
  5. monitor Dell Dell M993s uzywa ktos?
    By R in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •