Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Z35/1.8 vs Z50/1.8

    Dziś byłem w sklepie i przymierzałem natywne 35mm oraz 50mm. Poszedłem z nastawieniem by przymierzyć się do 35mm i ewentualnie porównać do 50mm, ze wzg na korzystniejszą cenę. Przerobiłem już 3 pięćdziesiątki na bagnet F. Teraz koniecznie chcę 35mm.

    Ogólnie AF działa ZDECYDOWANIE pewniej ze szkłami natywnymi niż przez FTZ. To będzie moje pierwsze natywne szkło i od razu czuć różnicę na plus. Szkła robią świetne wrażenie w dotyku, są bardzo lekkie i doskonale pasują do Z6. Absolutnie nie ma mowy o żadnej tandecie ani poczuciu taniości.

    Drugie wrażenie - już po powrocie do domu i zgraniu zdjęć na komputer - o ja cie ale to towarzystwo jest ostre od pełnej dziury.. ale kontrast.. wow! Jeszcze czegoś takiego nie widziałem chyba.

    50mm wydaje się ogólnie doskonałym obiektywem - diablo ostry, diablo kontrastowy, super nasycone kolory, doskonale skorygowany, no po prostu genialne jest to szkło. Żadnych zieleni, żadnej magenty w nieostrościach.

    35mm - ten na który do tej pory się nastawiałem też jest świetny, naprawdę świetny, ale nie jest aż tak dobrze skorygowany. Zieleń troszkę wyłazi w nieostrościach (50/1.4G i tak był o wieeeele gorszy pod tym względem). Bokeh minimalnie bardziej nerwowy, ale gdybym wcześniej nie przeczytał o tym w internecie to nie wiem czy na fotkach ze sklepu bym to zobaczył.

    Miałem kupić 35mm, teraz sam nie wiem co wybrać. Kąt widzenia 35mm pasuje mi bardziej.
    Chciałbym mieć dwie stałki 35+85 - 50tka nie pasuje do kombo z 85 tak jak pasuje 35.
    50tka jest tańsza i zauważalnie lepsza optycznie.

    Zaczynam się zastanawiać czy jednak nie 50mm...
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście nie przepadam za ogniskową 50mm. Miałem różne, został tylko planar. Czasem jednak brakuje czegoś pomiędzy 35mm a 85mm
    Jako pierwszy zdecydowanie bym wybrał 35mm.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupiłem obie. 50 zaraz po zakupie Z6, 35 dokupiłem niedawno. Oba piekielnie szybkie, ostre od pełnej dziury i w pełni trafiające w punkt. 35 wydaje się mieć więcej różowego zafarbu w, 50 praktycznie nie istnieje żadne problemy. 35 wybieram na bardziej uniwersalne pstrykanie, do portretu obecnie 50tka zdecydowanie górą. Jakbyś chciał jakieś konkretne zdjęcia z obu szkieł to śmiało, postaram się coś strzeić i podesłać

  4. #4

    Domyślnie

    wielkie dzięki
    dalej nie wiem co wybrać
    zdjęcia testowe już mam
    ile by sie w nie nie wpatrywać w pewnym momencie trzeba położyć pieniądze na stół, a czy to będzie 50 czy 35 to i z jednym i z drugim dam sobie radę

    powoli skłaniam się ku 50tce... pomijając, że chciałem szerszą ogniskową, to bardzo podoba mi się kompletny brak artefaktów na zdjęciach. Technicznie nie ma nic co rozpraszałoby uwagę
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Skoro miałeś 3 pięćdziesiątki na F to chyba twoja ulubiona ogniskowa i jesteś na nią skazany, ja też tak mam 35mm za szeroko, 85mm za wąsko i zatrzymałem się na 50 Art., teraz zastanawiam się zmieniać na Z czy nie...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #6

    Domyślnie

    Trochę tak jest. Finalnie cena i zjawiskowa jakość optyczna przekonała mnie do kolejnej 50tki i od wczoraj mam nową zabawkę
    Za kilka dnia postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Wspaniały jest ten obiektyw, jestem nim zachwycony. Wreszcie systemowa 50tka, która nie waży tonę i jest wyznacznikiem jakości optycznej.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #7

    Domyślnie

    Jakieś wnioski po miesiącu?
    Mam 35 i kusi mnie ta 50.

  8. #8

    Domyślnie

    badtorro napisz jak tam ta 50/1.8S szczególnie w ciemnicy bo podobno komuś nie trafiała...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Mam tą 50tkę już ze dwa miesiące, wieczorem mogę wrzucić swoje obserwacje jeśli to kogoś interesuje. Optycznie zachwyca, AF to bardziej błędy operatora niż wady obiektywu.

    Orientuje się ktoś, kiedy będą obniżki na obiektywy? Bo na bazie b.dobrych doświadczeń z 50mm mam ochotę kupić 35/1.8
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Mam tą 50tkę już ze dwa miesiące, wieczorem mogę wrzucić swoje obserwacje jeśli to kogoś interesuje. Optycznie zachwyca, AF to bardziej błędy operatora niż wady obiektywu.

    Orientuje się ktoś, kiedy będą obniżki na obiektywy? Bo na bazie b.dobrych doświadczeń z 50mm mam ochotę kupić 35/1.8
    Podobno od 16.05 jakieś cashbacki mają się pojawić. Pisałem do ABFoto czy dają 300zł obniżki jak mieli przez prawie cały kwiecień ale są na nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •