Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zamulanie lightrooma przy HDR

    Witam, gdy w lightroomie stworzę sobie zdjęcie w HDR złozone z np 4 pojedynczych zdjęc, i gdy chce dalej obrabiać uzyskany HDR to komp strasznie zaczyna zamulać. np mam problemy z użyciem pędzla korekcyjnego bo mam znaczne opuźnienia. Na "zwykłych" rawach tego nie mam. Komputer Ryzen 5, 16 GB ram, SSD. Czy to jest normalne dla Lightrooma przy tworzeniu zdjęć HDR?

  2. #2

    Domyślnie

    testowo przed chwilą zrobiłem cztery foty (.nef) przesunięcie 1EV, wczytałem do Lightrooma połączyłem jako HDR, wygenerowało .dng i spokojnie mogę obrabiać tak jak zwykłego rawa.
    Lightroom clasic CC , win10, i7 8700k, 24GB, ssd.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  3. #3

    Domyślnie

    To może mój ryzen nie daje rady ....

  4. #4

    Domyślnie

    Logicznie na to patrząc to procesor nie powinien mieć wpływu na szybkość obróbki tak utworzonego pliku. HDR to nie panorama gdzie wielkość pliku rośnie proporcjonalnie do ilości zdjęć. Sprawdź może jaka jest wielkość pliku wynikowego po złożeniu HDR. Nie powinna zbytnio odbiegać od pojedynczej klatki przed złożeniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja przetwarza mi pliki do HDR to zużycie procesora podskakuje na 99%, potem spada do 30%. Ale sama obróbka tego HDR-u to jakaś męczarnia. I tak już zamówiłem nowego ryzena 7, tak więc przetestuje to później na nowym sprzęcie.

  6. #6

    Domyślnie

    Może pora zmienić program na przyjaźniejszy pod względem wykorzystanai zasobów i przełożenia tego na wyniki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldik79 Zobacz posta
    Ja przetwarza mi pliki do HDR to zużycie procesora podskakuje na 99%, potem spada do 30%. Ale sama obróbka tego HDR-u to jakaś męczarnia. I tak już zamówiłem nowego ryzena 7, tak więc przetestuje to później na nowym sprzęcie.
    To że przy przetwarzaniu HDR-a program zajmuje 100% procesora to nie jest samo w sobie złe. Natomiast nie napisałeś jaką objętość mają te HDR-y po przetworzeniu. Jeżeli to działa jak opisujesz na Twoim komputerze to po zmianie procesora nie będzie znacząco lepiej. Moim zdaniem przyczyną nie jest komputer tylko program lub jego ustawienia. HDR-ów w Lr nie składałem więc trudno coś powiedzieć z własnego doświadczenia, składałem natomiast panoramy i to działa zaskakująco szybko i dobrze.

Podobne wątki

  1. Problem z kolorami przy eksportowaniu plików z Lightrooma
    By martinezX in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 07:39
  2. export z lightrooma
    By Luki1803 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 09:09
  3. Klawiatura do Lightrooma
    By jaroslaw.majcher in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 10:52
  4. Dane EXIF przy eksporcie z Lightrooma
    By Des666 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 11:13
  5. Wersje Lightrooma
    By ratpaw in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •