Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Walchsee

  1. #1

    Domyślnie Walchsee

    Pod ostrze.
    Kolejna próba z krajobrazem
    Co do poprawy ?
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_D717781.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	15,71 MB
ID:	22420
    Nowy

  2. #2

    Domyślnie

    Tak z samego rana to myślę że powinieneś zacząć od balansu bieli. Spójrz na kolor śniegu i chmury.
    Później przyjrzyj się górom i lasowi. Chyba miałeś za ostre światło (za wysokie słońce) i wyciągałeś z głębokiego cienia.
    Wróć tam o innej porze dnia i popróbuj różnych kadrów. Proponuję poziom, lub jeśli koniecznie pion to skieruj obiektyw niżej bo niebo zdominowało całe zdjęcie, a nie jest tego warte. Zresztą jak przytniesz to zdjęcie, które już masz tuż nad szczytami to kadr już zyska.
    Miejsce może być ciekawe.

  3. #3

    Domyślnie

    teraz widzę właśnie że balans bieli do poprawy :/
    tak światło było ostre , godzina 13 niestety byłem tylko przejazdem i nie mam możliwości tam wrócić
    dziękuję bardzo za rady
    Nowy

  4. #4

    Domyślnie

    to jeszcze jeden kadr do oceny , podobno trochę zielone , na pc było ok na telefonie faktycznie trochę wygląda zielono. po za tym kadr ok ? przyznam się że też trochę wyciągnięte z cieni ale starałem się nie wiele
    Nowy

  5. #5

    Domyślnie

    Czym to jest robione? Masz jakiś filtr na obiektywie? Kolory wpadają Ci w zielony i żółty.

  6. #6

    Domyślnie

    Może to jakiś dziwny obiektyw, który daje takie kolory? Lub filtr?
    Uwielbiam flary, ale tu jednak ciut za dużo, jak dla mnie. Gdyby to była scena na filmie, w kamerze na chwilę pojawiłaby się tak flara to ok.
    Moim zdaniem szkiełko ma potencjał do takich zdjęć, ale gdyby słońce było ciut przysłonięte czy niższe, słabsze, mogłoby by fajnie.

  7. #7

    Domyślnie

    sigma 10-20 do tego polar i nd1000 haida. podejrzewam że może być ten filtr ale napewno też brak umiejętności obróbki dało o sobie znać. wrzucę w nocy albo rano bez obróbki.
    Nowy

  8. #8

    Domyślnie

    Zdejmij te wszystkie filtry z obiektywu.
    Wygląda to bardzo źle...niestety. Kadr - taki sobie, mało ciekawy dla mnie. Jakościowo niestety jestem na nie. Wygląda to tak jakby filtry, obiektyw lub jedno i drugie były czymś zapaćkane, wyciąganie z cieni bardzo nienaturalne - to co jest pod słońce musi być zacienione. Brak ostrości. Zobacz co się dzieje z gałęziami drzewa w PG rogu totalne mydło.
    Moja skromna rada - zdejmij te filtry z obiektywu, szukaj ciekawych kadrów, który innych zachęcą do odwiedzenia tego miejsca i nie grzeb tyle w postprocesie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Zdejmij te wszystkie filtry z obiektywu.
    Wygląda to bardzo źle...niestety. Kadr - taki sobie, mało ciekawy dla mnie. Jakościowo niestety jestem na nie. Wygląda to tak jakby filtry, obiektyw lub jedno i drugie były czymś zapaćkane, wyciąganie z cieni bardzo nienaturalne - to co jest pod słońce musi być zacienione. Brak ostrości. Zobacz co się dzieje z gałęziami drzewa w PG rogu totalne mydło.
    Moja skromna rada - zdejmij te filtry z obiektywu, szukaj ciekawych kadrów, który innych zachęcą do odwiedzenia tego miejsca i nie grzeb tyle w postprocesie.
    bardzo dziękuję za rady . następnym razem postaram się bardziej . pozdrawiam
    Nowy

  10. #10

    Domyślnie

    Jak już chcesz użyć polara to na pewno nie jak jesteś w kierunku słońca. Moja rada podobnie jak kolegów - wywal filtry. Też miałem okres fascynacji nimi, też czytałem nieraz "wyrzuć to" i .. prawie wyrzuciłem. Czasem jakiś polar ale to tylko gdy jego użycie coś wnosi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •