Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gaszel Zobacz posta
    Powiem tak generalnie zdjecia robie na plywalni, sali sportowe i orlikach, co do sal i orlikow z podejsciem blizej nie ma problemu, najwiekszym problelem jest basen, nie zawsze moge być blisko torów, kwestia obiektywu kumpel ktory go sprzedaje biega z nim po lasach, zwieszku jest powycierany, szkla są czyste, ale w srodku jakiegos kurzu nie ma to niewiem. Cena to 3tys, dlatego zapytalem bo i tak rozgladam sie jakims obiektywem.
    No to trochę skomplikowana sprawa. Bo jak blisko to jasno a jak daleko to już ciemniej. Do końca na pewno tego nie pogodzisz tym szkłem. Basen będzie chyba poza zasięgiem i tutaj szkłem budżetowym jakimkolwiek będzie ciężko (zakładając, że siedzisz np. na trybunach).
    Tak jak to przeważnie bywa - to Twoje zastosowania i potrzeby i w koncu sam będziesz musiał podjąć decyzję. Szkło świetne a za 3 tysiące ja bym brał. Co do kurzu to nie jest to poziom uszczelnień Sigmy Sport ale sporo właśnie na ten temat szukałem przed zakupem i ludzie chwalą ten aspekt w tym Nikkorze. Może ktoś się jeszcze wypowie z dłuższym doświadczeniem jak to jest z tą szczelnością.
    Najlepiej jakbyś sobie go przetestował na takim orliku na przykład. Przy okazji sprawdzić ogniskową 200 mm czy da radę w aspekcie doradzania 70-200.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gaszel Zobacz posta
    Powiem tak generalnie zdjecia robie na plywalni, sali sportowe i orlikach, co do sal i orlikow z podejsciem blizej nie ma problemu, najwiekszym problelem jest basen, nie zawsze moge być blisko torów, kwestia obiektywu kumpel ktory go sprzedaje biega z nim po lasach, zwieszku jest powycierany, szkla są czyste, ale w srodku jakiegos kurzu nie ma to niewiem. Cena to 3tys, dlatego zapytalem bo i tak rozgladam sie jakims obiektywem.
    W tej sytuacji trudno będzie o ideał nawet przy znacznie wyższym budżecie. Pytanie jest tylko, czy efekt będzie przez Ciebie akceptowalny. Poza Tobą nikt na to pytanie nie odpowie.
    Ja bym na Twoim miejscu postawił koledze drinka i pożyczył od niego 200-500 na kilka godzin i poszedł na basen gdzie chcesz fotografować. Wtedy sam ocenisz czy zakup ma sens.
    Tak naprawdę to w tej sytuacji jest tylko wybór kupić lub zrezygnować z robienia zdjęć tych warunkach. Przypuszczam, że celem są zdjęcia ze zbliżeniem na zawodnika, a to z obiektywem 70-200 będzie możliwe przy podejściu do krawędzi basenu z odległości kilku metrów,
    z większego dystansu jasność tego obiektywu niewiele wniesie bo kadr będzie zbyt szeroki. Z drugiej strony w pozostałych sytuacjach ktore wymieniasz szybki i jasny 70-200/2.8 będzie zdecydowanie lepszy.

  3. #23

    Domyślnie

    Trzecia strona, a okazuje się, że obiektyw sprzedaje kolega. Nie prościej pożyczyć do niego na chwilę obiektyw i iść na ten basen?

  4. #24

    Domyślnie

    Kolega jest mysliwym i leśniczym, także sprzęt używany jest inensywnie. Ale napewno zanim podejmie decyzje o kupnie napewno przetestuje w szczegolnosci na basenie.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gaszel Zobacz posta
    Kolega jest mysliwym i leśniczym, także sprzęt używany jest inensywnie. Ale napewno zanim podejmie decyzje o kupnie napewno przetestuje w szczegolnosci na basenie.
    Tylko żeby Ci wydał do testów na basenie sprzęt foto a nie myśliwski

  6. #26

    Domyślnie

    Powiem tak sprzet mysliwski jest tez ciekawy, od sztucera po lorentkę z jakimś jasnym światlem?

  7. #27

    Domyślnie

    Trochę z 70-200, trochę z 200-500... Z odróżnieniem nie powinno być problemu.















    - - - - kolejny post - - - - - -

    A co do odcięcia tła w 200-500- jako takie można zaobserwować przy 500mm gdy tło jest 3x dalej od obiektu niż obiekt ode mnie:


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Trochę z 70-200, trochę z 200-500... Z odróżnieniem nie powinno być problemu.
    No ale co to wnosi? Jeśli kolega będzie chciał zrobić zawodniczkę na 400 mm to jednym szkłem ją zrobi a drugim będą musieli wyjść sobie na spotkanie. Mówimy o dwóch różnych szkłach. Na 200 mm zrobimy lepsze zdjęcie 70-200 a na 400-500 zrobimy w ogóle zdjęcie 200-500.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja już pisałem że 70-200 będzie lepszym wyborem. Wiem to z autopsji. Może wniesiesz coś więcej od teoretyzowania?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    No ale co to wnosi? Jeśli kolega będzie chciał zrobić zawodniczkę na 400 mm to jednym szkłem ją zrobi a drugim będą musieli wyjść sobie na spotkanie. Mówimy o dwóch różnych szkłach. Na 200 mm zrobimy lepsze zdjęcie 70-200 a na 400-500 zrobimy w ogóle zdjęcie 200-500.
    Wiesz, że zdjęcia z 70-200 można wycropować?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pancerny Nikkkor 70-210 f4 problem z AF
    By dziurol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2017, 16:49
  2. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Nikkkor 50 czy nikkor 60 trudny wybór
    By alexsob in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •