Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wyzwolenie lampy błyskowej YN685 aparatem Nikon D7100

    Witam
    Mam pytanie czy jest możliwość wyzwolenia lampy YN685 na statywie z pozycji Nikon D7100? Wcześniej korzystałem YN565EX i nie było problemu. Teraz body jest w konfuguracji tej co do poprzedniej lamp i nie wyzwala mi YN685.. bez wyzwalacza sie nie obędzie?

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez bartek.jez ; 16-03-2019 o 14:36

  2. #2

    Domyślnie

    YN685 nie ma fotoceli/CLS. Więc zostaje wyzwalacz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak. Oki, dziękuje bardzo za odp. polecisz jakiś? YN622N 1szt do body będzie oki?

  4. #4

    Domyślnie

    YN622TX.
    Sterowanie bez wyświetlacza może być... upierdliwe.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Róznica w cenie nie duża. Faktycznie lepiej z wyświetlaczem. Szkoda że używek nikt nie ma. Bo potrzebne mi to dosłownie od święta jak to się mówi. 622 można już za 120zł używke trafić.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy nikon d5600 + yongnuo 622N II + yongnuo 685 = bezprzewodowe sterowanie lampą iTTL? bo coś nie działa... jestem amatorem a to moja pierwsza lampa i wyzwalacz ale wydawało mi się że jeżeli lampa i nadajnik są kompatybilne to powinno działać ale w menu aparatu nie pojawia mi się nawet opcja dodatkowej lampy z body lampę wyzwala gdy klikam na nadajniku test lampa się odzywa czasem nawet błyśnie gdy naciskam spust migawki zapala się niebieska dioda na lampie czy ktoś może miał podobny przypadek? czy w nikonie d5600 powinien pojawić się tryb dodatkowej lampy po włożeniu na sanki skora ma tryb master? proszę o pomoc

  7. #7

    Domyślnie

    O sprzęcie YN pojęcia nie mam, ale żeby nie było, że nikt nie chce Ci pomóc...

    Ta lampa to chiński wynalazek, więc najpierw sprawdź, czy lampa w ogóle jest sprawna, zakładając ją na inny aparat i odwrotnie, inną taką samą lampę na swój aparat. Jeśli będzie ten sam efekt, możesz wykluczyć niesprawność i szukać problemu dalej.

  8. #8

    Domyślnie

    Używam podobnego zestawu (mam 622N-TX) ale z D500. Wydaje mi się, że z D5600 też powinno to działać prawidłowo, jednak nie wystarczy wyzwalacz wstawić na aparat i oczekiwać wyzwolenia lampy poprzez naciśnięcie spustu aparatu. Najpierw trzeba przygotować wyzwalacz i lampę w ustawieniach zgodnie z instrukcją do współpracy, a dopiero później patrzeć w ustawienia aparatu.
    Czy lampa jest ustawiona w tryb i-TTL? Czy kanały i grupy w wyzwalaczu i lampie są zgodne?
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Podobne wątki

  1. Zagubiłem torbę z aparatem Nikon D7100
    By adkruk in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2017, 20:14
  2. Nikon D3200, wybór lampy błyskowej
    By Zurek91 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 15:40
  3. Wyzwolenie lampy sb-900 i nikon d5100
    By justyna724 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 22:34
  4. Nikon d3000 + podłączenie zewnętrznej lampy błyskowej.
    By zeus1006 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 13:26
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 20:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •