Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaki nikon? DXXXX a może DXXX - pytanie

    Witajcie, być może a jak widzę po tematach forum mój post może nie pasować do kategorii ale jest on związany z dwoma głównymi kategoriami - zarówno DXXXX jak i DXXX.

    Potrzebuję prostej porady, mam do wyboru dwa aparaty, inne - zupełnie inne - powiedzmy, że leżą na stole przedemną ale wybrac mogę TYLKO jeden z nich. Doświadczenie w fotografii mam na poziomie 4/10 (wcześniej jakiś canon, potem był D70s, D80 ale były i zbyły) głównie krajobrazy oraz przyroda z nastawieniem na zoom+makro. Podejście do fotografii - pasja przy okazji wycieczek, nic zarobkowego.

    Nikon D3200 czy Nikon D700 - wiem, że D700 to "stara" ale pełna klatka, mająca o połowę mniejszą ilość pikseli niż z "amatroskiej" serii D3200. Chodzi mi o poradę czysto techniczna, która matryca/aparat może się docelowo sprawdzić lepiej - pełna klatka z matrycą 12 czy jednej mniejsza 24. Nie bardzo mnie stać na dopłaty do czegoś innego, a oferta którą mam jest na miarę moich możliwości. Obiektywy mam więc chodzi mi w tym pytaniu o poradę na temat samego "pudła"

    Co Wy mając akurat te dwa modele przed sobą byście wybrali?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, na początek rozeznałbym się jakie obiektywy potrzebuję, ile kosztują, druga sprawa to sprawdziłbym ile taki zestaw waży i jak duży jest, a na koniec dopiero zastanawiałbym się czy pełna klatka czy aps-c.
    Osobiście nie wybrałbym żadnego z tych bo na miejsce D3200 wybrałbym D5100, a na miejsce D700 wybrałbym D600.

  3. #3

    Domyślnie

    Obiektywy obecnie mam AF-S 35mm 1.8, lubię go - jest fajny, nie wiem co powiedzą na jego temat specjaliści ale mnie się sprawdzał. Pewnie dokupie jakiś konkrety zoom na poziomie 200-300mm.

    Co do wagi nie przeszkadza mi, że coś więcej waży - lubię czuć że coś mam nawet w ręce czy w plecaku. O D600 czy D610 wiem, ale koszty już za duże, a tutaj poniekąd jest to wymiana barterowa więc koszty jako takie nie sa dokońca "nazwane". Mogę wziąść to albo to - tak przyjmijmy

  4. #4

    Domyślnie

    Samą puszką zdjęcia nie zrobisz. Akurat tele i makro to zalety dx. 300 mm na DX (dość krótko ) to na FX potrzebujesz 450mm... co podejmiesz? Za ile? O ile wiem do d3200 nie podepniesz af-p. Szkoda bo 70-300 af-p vr dx to stosunkowo tani i przyzwoity obiektyw. Takie tele za 300-400 zł to sobie daruj.

  5. #5

    Domyślnie

    Co do obiektywu poza tym co mam - różne miałem opcje, z jednej strony myślę nad takim tamronem 300 2.8 chodź to nie zoom bo stały - a z drugiej strony kiedyś też takiego tamrona 100-400 4.5-6.3 widziałem, o to co się rozchodzi że dobry obiektyw kosztuje i to wiem - wiem, że trzeba będzie włożyć trochę kasy, chodź liczę że uda się coś z rynku wtórnego dorwać.

    Ale dalej nie wiem co z pudłem Poradźcie coś

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ten D700 nie ma z 300 tysięcy klapnięć to brałbym jednak pełną klatkę, od biedy te 35mm użyjesz na tym body.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie kojarzę Tamron 300/2,8. Tej klasy szkła kosztują parę tysi nawet w starych wersjach bez af, współczesne raczej
    kilkanaście tysiecy. Teraz są niskie ceny aparatow. Nie śpiesz się z zakupem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie kojarzę Tamron 300/2,8.
    Stare szkło z AF. Do 3 tysięcy złotych bez problemu się kupi.

  9. #9

    Domyślnie

    Tego Tamrona widziałem kiedyś na jakąs używke, ale nie wiem może źle na to patrzę. Z jednej strony zawsze wydawało mi się, że obiektyw jest ważniejszym od aparatu... pewnie niektórzy mnie poprą inni skrytykują Ale w tym wypadku dyskusja schodzi na obiektywy, wbrew moim założeniom - znaczy się, może to dobrze. Może tak ma być, żeby dojść do jakiegoś sedna.

    Ale z drugiej... mając jakiś aparat i jakiśkolwiek obiektyw można coś robić. Mam teraz ten 35 1.8 ale nie mam czym ich robić... zooma, stałke 300 czy 400... to wszystko bez względu na body przecież mogę dokupić kiedyś jak dozbieram. Wiem, że pośpiech to zły doradca ale ... no właśnie mam już jeden głos na korzyść D700.

    Ktoś coś jeszcze dorzuci od siebie )

  10. #10

    Domyślnie

    "Podepnij" wspomnianego Tamrona pod różne korpusy na portalu dxomark i sam zdecyduj, która opcja daje lepszy obrazek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki Dxxxx do 35mm/1.8? ~1500,-
    By smurv in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 11:06
  2. N17-55, a może N24-70? Oto jest pytanie.
    By irmcher in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 01:08
  3. Co kupić? Dxx czy Dxxx, a może Dxxxx?!
    By SlaWasII in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 11:00
  4. Moze i glupie pytanie ale...
    By SarS87 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2006, 02:04
  5. Może i dziwne pytanie...
    By Zoidberg in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 31-08-2006, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •