Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dysk po dawnym systemie to dla świeżego windowsa jakaś zawsze masakra, najlepiej takie dyski formatować jakimś linuxem z pendrive i dopiero podłączać do postawionego windowsa, nie raz już pomagałem ratować system po formacie starego dysku bo genialny windows rozpoznał to jako system i umieścił na starym boot sector.

  2. #12

    Domyślnie

    @koesh mam nadzieję, że nie zmieniałeś wtedy w biosie z AHCI na RAID, żeby podłączyć drugi dysk - taki żarcik
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #13

    Domyślnie

    Ja też wiele razy walczyłem z dziwnymi zachowaniami dysków po ich przełożeniu do innego kompa, po reinstalacji systemu czy w innych sytuacjach. Generalnie uważam że spokojniej jest trzymać dane poza kompem - na dyskach zewnętrznych a najlepiej skorzystać z NASa.
    W przypadku NASa są to trochę większe koszty, ale spokój dostępu do danych jest bezcenny. Poza tym nie jesteśmy przywiązani do komputera,i do systemu. Zachęcam zainteresować tematem - jak nie teraz to w przyszłości
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obecnie koszty NAS można ominąć bo te same funkcje daje byle chiński router za 100zł z softem padavan, a nawet można uzyskać więcej.
    Dyski z poprzedniego windows mają zapisane informacje w boot sektorze, a jak to był dysk systemowy to jeszcze mamy partycje systemową, dlatego polecam zrobić format albo usunięcie tych partycji ale pod win nie jest to takie proste, wiec najlepiej zrobić to z pendrive po linux.

  5. #15

    Domyślnie

    chcesz powiedzieć że mam się poczuć pewnie i bezpiecznie podłączając do chińskiego routera kilka dysków, każdy ze swoim zasilaniem, zestawiając z nich RAID5 np i udając że mam "prawie" NASa ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem takich problemów, ale zawsze nowy dysk partycjonowałem sam (tylko partycje podstawowe). Przed Windows 10, po zmianie systemu trzeba było czasami przejąć uprawnienia do folderów, teraz user jest powiązany z kontem MS i ten problem odpadł.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dysk po dawnym systemie to dla świeżego windowsa jakaś zawsze masakra, najlepiej takie dyski formatować jakimś linuxem z pendrive i dopiero podłączać do postawionego windowsa, nie raz już pomagałem ratować system po formacie starego dysku bo genialny windows rozpoznał to jako system i umieścił na starym boot sector.
    Wydaje mi się, że przyczynę można znaleźć tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Master_Boot_Record
    Jeżeli w MBR partycja jest zapisana jako boot to system zapisuje na niej program rozruchowy i koniec zabawy. Nie jestem informatykiem więc mogę się mylić, ale z doświadczenia wiem, że likwidacja statusu boot partycji rozruchowej nie jest taka prosta. Na pewno nie zmienimy tego poprzez formatowanie. Jeżeli dobrze pamiętam to taką partycję mogłem zlikwidować dopiero jako ostatnią i dopiero po jej likwidacji można od nowa zakladać partycje z dowolnym statusem.
    Jedno wydaje mi się pewne, w jednym komputerze nie może być dwóch dysków ze statusem MBR boot, jest gdzieś mechanizm który to zabezpiercza chyba jest to BIOS.

  8. #18

    Domyślnie

    Popłynąłeś Zlikwidowanie MBR nie jest żadnym problemem.

  9. #19

    Domyślnie

    Zlikwidowanie MBR nie jest problemem, ale zmiana statusu MBR boot szczególnie pod instalatorem Win nie była tak prosta, jak się spodziewałem.Tak przynajmniej było we wcześniejszych wersjach WIN.
    W sumie jest to w tym wątku mało istotne, a w moim porzednim wpisie chciałem tylko zwrócić uwagę na możliwą przyczynę dziwnego zachowania dysku po przeniesieniu do innego systemu jeżeli był to dysk systemowy i ewentualnej konieczności grzebania w MBR żeby to zmienić.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Problem z przejściem w tryb edycji po zmianie na D7500
    By Mitaminer in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2018, 11:31
  2. Canon MG4250 problem po zmianie tuszy
    By lechupe in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 23:43
  3. 18-55 VR problem przy zmianie ogniskowych
    By Alessa in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 21:51
  4. Blogspot - problem z migającą czcionką po jej zmianie
    By arhetyp in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 11:37
  5. D70 problem - ERR przy zmianie obiektywów
    By t601 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 09:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •