Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zamiana D600 na D750 czy może Z6

    Od dłuższego czasu obserwowałem Olympusa nawet się nimi trochę porobiłem zdjęć z serią obiektywów Pro ale z racji że lubię w focić w słabym świetle i przy wyższym ISO ten system u mnie się nie sprawdzi . Od kilku lat zerkałem w stronę Sony A7 ale co brałem do ręki jakiś mi nie leżał więc na siłę nie będę się przekonywał. Podoba mi się Fuji xt3 bawiłem się X2 i puszka mi się podoba ale nie wiem czy chciałbym z FF wrócić do APS-C . Robiłem ostatnio ślub znajomych taka pomoc koleżeńska i niestety celność AF z 35 1.8G czy 24 1.8 G i 85 1.8 G mnie nie pozwalała zwłaszcza w trybie AF-C sporo nietrafionych zdjęć. W trybie AFS lepiej jak już trafił to jakość zdjęć raczej nie narzekam. Ale ciasne rozmieszczenie punktów w centrum zawsze mi przeszkadzało i spogladałem z zazdrością w stronę Sony czy obecnego Z6. Z początku pomyślałem że może sprzedam D600 i dołożę do D750 ale ta dopłata będzie całkiem spora a czy dużo zyskam ? Dalej 1/4000 czas otwarcia migawki gibany ekranik ale nie dotykowy nowszy procesor i tu się zastanawiam czy taka zamiana jest w ogóle tego warta ? Nie robię zdjęć zarobkowo raczej dla siebie a Z 6 i mi się podoba i trochę mniejszy jest inna sprawa że wolałbym mieć 2 sloty kart w tym jeden SD no ale mamy co mamy.
    Z jednej strony kusi ten Z6 a z drugiej jak to pierwsze body są pewne niedociągnięcia które pewnie zostaną poprawione w kolejnych wersjach, więc może już tyle czekałem warto jeszcze poczekać? Ciekaw jestem czy ktoś robił podobną przesiadkę i do jakich wniosków doszedł. Pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie co z obiektywami, czy skalkulowałeś koszty i czy ewentualnie bierzesz pod uwagę używanie adaptera w Z6 ?
    To co wymieniłeś to obecnie A7III lub Z6.
    Zastanawia mnie jeszcze że masz problem z af w D600, może wymaga kalibracji albo jest uszkodzony ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wulisu Zobacz posta
    Od dłuższego czasu obserwowałem Olympusa nawet się nimi trochę porobiłem zdjęć z serią obiektywów Pro ale z racji że lubię w focić w słabym świetle i przy wyższym ISO ten system u mnie się nie sprawdzi . Od kilku lat zerkałem w stronę Sony A7 ale co brałem do ręki jakiś mi nie leżał więc na siłę nie będę się przekonywał. Podoba mi się Fuji xt3 bawiłem się X2 i puszka mi się podoba ale nie wiem czy chciałbym z FF wrócić do APS-C . Robiłem ostatnio ślub znajomych taka pomoc koleżeńska i niestety celność AF z 35 1.8G czy 24 1.8 G i 85 1.8 G mnie nie pozwalała zwłaszcza w trybie AF-C sporo nietrafionych zdjęć. W trybie AFS lepiej jak już trafił to jakość zdjęć raczej nie narzekam. Ale ciasne rozmieszczenie punktów w centrum zawsze mi przeszkadzało i spogladałem z zazdrością w stronę Sony czy obecnego Z6. Z początku pomyślałem że może sprzedam D600 i dołożę do D750 ale ta dopłata będzie całkiem spora a czy dużo zyskam ? Dalej 1/4000 czas otwarcia migawki gibany ekranik ale nie dotykowy nowszy procesor i tu się zastanawiam czy taka zamiana jest w ogóle tego warta ? Nie robię zdjęć zarobkowo raczej dla siebie a Z 6 i mi się podoba i trochę mniejszy jest inna sprawa że wolałbym mieć 2 sloty kart w tym jeden SD no ale mamy co mamy.
    Z jednej strony kusi ten Z6 a z drugiej jak to pierwsze body są pewne niedociągnięcia które pewnie zostaną poprawione w kolejnych wersjach, więc może już tyle czekałem warto jeszcze poczekać? Ciekaw jestem czy ktoś robił podobną przesiadkę i do jakich wniosków doszedł. Pozdrawiam
    Nie jest to dobry moment na zmianę. Z jednej strony piszesz, że 1/4000 nie do końca Cię satysfakcjonuje, z drugiej strony piszesz o słabym świetle i wysokim ISO, z trzeciej strony o niewielkich rozmiarach Z6... Kup używane D4, rozwiąże wszelkie Twoje "problemy". Zyskasz na wszystkim poza niewielkimi rozmiarami (Z6 z adapterem też trochę traci na "kompaktowości").

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza 1/4000 latem w słoneczny dzień przy pełnej dziurze nie wystarcza, a zdjęcia na koncertach czy w teatrach przy wyższych iso.
    Nie chcę żadnego D4 nie interesują mnie duże body ,nie potrzebuję. Z6 wielkością byłby idealny. Adapter no właśnie tu jest pies pogrzebany też mi się nie podoba a ceny szkieł S do Z6-7 lekko z kosmosu wiadomo za jakiś czas stanieją albo zaczną się pojawiać używki.
    Kolega koesh wspomniał o sprawdzeniu AF miałem w planach wysłać do serwisu może od tego zacznę. A z kalkulacji wynika że chyba najlepiej jakbym wymienił body na d750 wniesie to jakąś poprawę i mogę spokojnie poczekać na kolejne modele Z i na lepsze ceny, tak sobie myślę że chyba od tego zacznę serwis i wybiorę się do kolegi pożyczyć d750 i wypróbować z moją szklarnia i wtedy ewentualnie upgrade do d750 zatem jest jakiś plan

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1/4000s to nie jest problem, możesz obniżyć programowo ISO i nie ma jakiejś wielkiej degradacji, a matryca w D600 dobrze sobie radzi z lekko prześwietlonymi zdjęciami, wydaje mi się że szukasz powodu do wymiany sprzętu
    Mimo wszystko D750 to świetny aparat i długo będzie wymiatał zwłaszcza jak ceny spadają tak gwałtownie.

  6. #6

    Domyślnie

    Kup używane d750, ceny są na tyle niskie, że przy używanym body nie stracisz przy ewentualnej odsprzedaży a unikniesz ładowania grubej kasy w niekoniecznie potrzebne rozwiązania.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    1/4000s to nie jest problem, możesz obniżyć programowo ISO i nie ma jakiejś wielkiej degradacji, a matryca w D600 dobrze sobie radzi z lekko prześwietlonymi zdjęciami, wydaje mi się że szukasz powodu do wymiany sprzętu
    Mimo wszystko D750 to świetny aparat i długo będzie wymiatał zwłaszcza jak ceny spadają tak gwałtownie.
    Lubię się trzymać natywnego ISO robiłem ostatnio zdjęcia na festiwalu teatralnym znajomemu teatrowi i właśnie miałem taką sytuację że robiąc 85 na 1.8 przydałoby się takie 1/8000 oczywiście że można jak mówić programowo obniżyć czy filtr założyć ale fajnie mieć taką możliwość bez kombinowania.
    Ps: No dobra przejrzałeś mnie ?? chcę sobie kupić Z6 a tak na poważnie na szczęście u mnie głos rozsądku bierze górę i wiem czy coś mi na prawdę jest potrzebne czy to tylko zachcianka. Wiem że na pewno kiedyś przejdę na Z bo podoba mi się i robiłem przez jakiś czas zdjęcia na fuji xt2 i olympusach ale jak to pierwsze dziecko Nikona pewne rzeczy przydałoby się poprawić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Kup używane d750, ceny są na tyle niskie, że przy używanym body nie stracisz przy ewentualnej odsprzedaży a unikniesz ładowania grubej kasy w niekoniecznie potrzebne rozwiązania.
    Na razie myślę podobnie jak Ty będę śledził aukcje i poczekam na jakąś okazję.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się Z6, ale kupiłem kolejne D750. Poczekam na Z5 lub podobny niższy model.

    D750 ma dużo lepszy AF niż D600. Zwłaszcza w bardzo trudnych warunkach. Punkty są trochę szerzej rozstawione, ale daleko im do D850 czy Z6. Szumy na wysokim ISO są trochę mniejsze, ale sporo zyskuje też kolor. Poza tym grupowy AF, podgląd 100% pod OK itp.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Bardzo podoba mi się Z6, ale kupiłem kolejne D750. Poczekam na Z5 lub podobny niższy model.

    D750 ma dużo lepszy AF niż D600. Zwłaszcza w bardzo trudnych warunkach. Punkty są trochę szerzej rozstawione, ale daleko im do D850 czy Z6. Szumy na wysokim ISO są trochę mniejsze, ale sporo zyskuje też kolor. Poza tym grupowy AF, podgląd 100% pod OK itp.
    Czyli kilka zmian jest dla których warto zrobić taki upgrade dzięki za kolejny głos im więcej takich wypowiedzi tym bardziej się przekonuję co do słuszności mojej decyzji
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  10. #10

    Domyślnie

    A ja zastanawiałem się nad kupnem D750 a kupiłem Z6, przez rok używałem DX i jednak brakowało mi FF, zachęca cena D750, ale mnie przekonała stabilizacja w Z6 i tak naprawdę przyszłość Nikona, wg mnie lustra odchodzą do lamusa, podejrzewam że za parę lat na rynku u Nikona pozostanie tylko Z.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto, zamiana d7200 na d750
    By jacekni in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 12:25
  2. Zamiana D7100 na D500 czy D750?
    By marti5 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 23:42
  3. Ergonomia D750 a D600/610
    By wulisu in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 20:09
  4. Zamiana na D600, a obiektywy DX
    By tomik34 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •