Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    No to ja się nie kwalifikuje na inteligentnego.
    Może by ktoś inteligentny zrozumiał...?
    https://www.sony.com/electronics/sup...icles/00017305

    Prościej już nie można. A to czy efekt da się rozróżnić to juz zależy od warunków sceny.

    Teoria piękna i prosta, faktycznie prościej nie można, nawet przetłumaczę

    "Synchronizacja z długimi czasami naświetlania wykorzystuje długi czas otwarcia migawki w połączeniu z lampą błyskową i jest przeznaczona do fotografowania w słabym świetle, gdzie światło z lampy błyskowej nie może oświetlić tła zdjęcia. Dłuższy czas otwarcia migawki umożliwia rozjaśnienie tła światłem otoczenia"

    Ale nic to się ma do praktyki, bo cokolwiek bym zrobił jakkolwiej ustawił światło czy scene, różnicy za cholere nie ma.
    Teoria teorią :P ją znam, ale chce zobaczyć różnicę w realu !!! której ni jak nie widać.

    Mówiąc krótko ustawię sobie czas na 1" przysłone na f5.6 i czy chlasne błyskiem SLOW czy WYPEŁNIAJĄCYM nie widze róznicy chociażbym kombinował gasił światło, zapalał w różńych miejscach :P i co mi po takiej teorii.
    Chce to zobaczyć w praktyce i o to proszę a nie jak kujon trzaskać teorie i definicje i się wymądrzać.
    Ostatnio edytowane przez GreogryGreg ; 14-03-2019 o 22:33

  2. #12

    Domyślnie

    Nie wymadrzam się, wspomagam się jak widzisz internetem.
    Swoją drogą ciekawy problem. Do tej pory myślałem, że widac różnice. Aż muszę spróbować poblyskac. Tylko może Sony robi inaczej? Mam Nikony...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Nie wymadrzam się, wspomagam się jak widzisz internetem.
    Swoją drogą ciekawy problem. Do tej pory myślałem, że widac różnice. Aż muszę spróbować poblyskac. Tylko może Sony robi inaczej? Mam Nikony...
    No może :P właśnie nie wiem, bo różnicy nie widzę i to mnie dziwi. Jak dla mnie ściema te błyski Pewnie jeszcze coś trzeba ustawić ale do tego jeszcze nie doszedłem.

  4. #14

    Domyślnie

    Właśnie! Błyski to ściema!
    Różnice są czasem zupełnie nieistotne. A czy probowales błyskać przy 1/4000 w trybie slow i fill? Czy fill przy tym czasie będzie możliwy?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Właśnie! Błyski to ściema!
    Różnice są czasem zupełnie nieistotne. A czy probowales błyskać przy 1/4000 w trybie slow i fill? Czy fill przy tym czasie będzie możliwy?
    Przed chwilą spróbowałem w 1/4000 jak mówisz
    Błysk wypełniający działa
    Błysk SLOW działa
    Błysk REAR - działa ale przeskakuje na 1/250 nie można użyć 1/4000, aparat zmienia sam ustawienie po przełączeniu na rear


    Tak czy siak za cholere nie widze różnicy między WYPEŁNIAJĄCYM a SLOW, teorie znam ją rozumiem, ale w praktyce nie potrafię tak zrobić żeby ją zobaczyć tak jak teoria mówi.

  6. #16

    Domyślnie

    bo funkcje lubią się dublować, klient dostaje "więcej", w fuji było 6 ustawień dla portretu, za każdym razem efekt podobny, a aparat w meni za miast 20 ustawień ma 450 , a jaki klient zadowolony, że ma "takie duże możliwości"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Błysk
    By basket in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 21:37
  2. [ Krajobraz ] Błysk
    By Kamil Czereba in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 14:43
  3. [ Przyroda ] Błysk
    By ktur in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 12:49
  4. [ Krajobraz ] Błysk
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 15:47
  5. SB-800 - Błysk wypełniający i tryb REAR
    By Mr.Pietrek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2006, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •