Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Aparat do 1000zł - pomoc w znalezieniu

    Witam, na wstępie chcę zaznaczyć, że nie znam się zbytnio na aparatach dlatego każda wskazówka będzie dla mnie cenna.
    Zmieniam pracę i będę musiał czasem sporządzać dokumentację fotograficzną pojazdów, powiedziano mi że: "Byle jaka lustrzanka za 1000zł będzie ok"
    Powiem szczerze, że nie chcę wydawać dużych pieniędzy na ten cel (im taniej tym lepiej) tak więc szukam lustrzanki do 1000zł.
    Może u tego sprzedającego jest coś sensownego? Link

    Za każdą podpowiedź z góry dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Do "dokumentacji fotograficznej pojazdów" to starczy smartfon albo dowolny działający aparat. Lustrzanki nie ma sensu kupować, bo ciężka i nie wiem czy będzie się chciało taszczyć, aczkolwiek myśl "byle jaka lustrzanka za 1000zł będzie ok" też jest prawdziwa. Więcej danych potrzeba.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    Tak jak dobrze wyposażona kuchnia nie gwarantuje smakowitości potraw, tak i w przypadku robienia zdjęć. W lustrzance będzie dużo nastaw, guzików i niezrozumiałych pojęć. Ja bym w tym miejscu polecił smartfona. Jeśli masz takowy poćwicz robienie nim zdjęć, zapoznaj się z możliwymi ustawieniami i będzie git.
    Chyba, że cały wątek jest tylko zawoalowaną reklamą firmy Elektro-mix.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak pisali poprzednicy byle jaki kompakt zrobi bardzo dobre zdjęcie w automacie.
    Jeśli koniecznie lustrzanka to może poszukaj D40 - tanio jak barszcz i obrazek na Auto przyjemny.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzi o bardziej dokładną dokumentację fotograficzną taką że przy mocniejszym przybliżeniu będzie można odczytać np. markę opony czy wyłapać uszkodzenie. Zdarzyć się może że zdjęcia będą robione w pomieszczeniu, nie wszystkie smartofny sobie dobrze z tym radzą(chodzi mi o jakość zdjęcia).
    Ostatnio edytowane przez Amator433 ; 12-03-2019 o 22:23

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon D5100 + 18-105 lub D7000 + 18-55

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon D3300 + 18-55 na początek.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #8

    Domyślnie

    I jeszcze bym dorzucił statyw. Samochód nie ucieka, sprzęt będziesz i tak pewnie wozić, a w ciemnych warunkach niskie ISO i przymknięta przysłona dają gwarancje zdjęć z detalami.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź.
    Pomysł ze statywem genialny. Dzięki raz jeszcze ?

  10. #10

    Domyślnie

    Abstrahując od aparatu, masz za własne pieniądze kupić sprzęt, który będziesz wykorzystywał w pracy do celów służbowych? Moim zdaniem to patologia i nie powinieneś się na to zgadzać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc w znalezieniu konkretnego tutoriala
    By ropusz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 23:49
  2. Aparat kompaktowy do filmów HD - 1000zł
    By Nifir in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 01:44
  3. [ Portret ] Proszę o pomoc w znalezieniu dziury w całym
    By gooral22 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •