Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Jaki statyw

  1. #1

    Domyślnie Jaki statyw

    Witam chciałbym zakupić statyw za ok 500zl, maks 600. Wysokość-min. 160cm po rozłożeniu, udźwig-chociaż żeby było te minimum 4kg. Fajnie jak by miał te 4 albo 5 sekcji. Są statywy które spełniają takie oczekiwania tylko nie wiem dokładnie który lepszy i wgl. Głowica nie jest konieczna, bo już jedną kulową mam od Joby.Modele które przezemnie wydają się fajne:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/triop...monopodu-.html

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...lowica-b2.html
    Ten model wydaje się fajny jest troche droższy bo kosztuje 619zl ale jeśli okazałby się np. o wiele lepszy niż inne modele które za chwile podam, to bym brał.
    Ogólnie o firmie tripo nie wiele wiem i chciałbym się was zapytać czy są godne polecenia. Niektóre opinie mówią że fajne a inne że nie.

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...ig-czarny.html
    Ogólnie na początku myslałem o tym i nadal jest on moim głównym faworytem. Ale tez widziałem właśnie jeszcze tripo i inne i sam nie wiem czy tamte nie były by lepsze.

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...aluminium.html
    Ten też wydaje mi się spoko ale jest drogi.

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/staty...rhed-mini.html
    Podobno statywy tej firmy są bardzo fajne, ale nie wiem czy jest tak w przypadku chyba najtańszego modelu.

    https://www.ceneo.pl/42150438
    Ten też jest dosyć drogi ,ale widziałem że ktoś na forum go poleca więc nie wiem.

    https://www.ceneo.pl/17422763

    Możecie napisać który z tych modeli według was jest najbardziej adekwatny-jakość/cena. Czy te droższe modele są bardziej opłacalne, niż manfrotto który jest w tym zestawieniu najtańszy. Może znacie jakieś lepsze modele w tych cenach. Prosze o poważne odpowiedzi ludzi którzy mają doświadczenie, albo miały stycznoś z tymi statywami.
    Dziękuje
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze możesz wybrać statyw z polskiej firmy Genesis jak i głowicę. Wyjdzie jeszcze taniej Jak chcesz się lansować i być ogólnie zauważalnym to weź statyw manfrotto. W tym przedziale cenowym statywy większości firm są do siebie podobne i różnią się detalami, kolorem i ewentualnie wysokością. Jedynymi parametrami na które zwrócił bym uwagę to grubość najcieńszego elementu nóżek, ilość segmentów i wielkość po złożeniu. Ostatni element w zależności czy chcesz podróżować.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    @misiak76
    Genesis to polska firma?
    Czyżbym coś przegapił albo przez niefrasobliwość znalazł się w jakiejś czasoprzestrzennej kapsule...?
    I powiedz jeszcze, dlaczego używanie statywu Manfrotto na zawsze stygmatyzuje człowieka (lans i różne takie)?
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 09-03-2019 o 23:56

  4. #4

    Domyślnie

    Zainteresuj się sirui. W tym budżecie masz wybór.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    @misiak76
    Genesis to polska firma?
    Czyżbym coś przegapił albo przez niefrasobliwość znalazł się w jakiejś czasoprzestrzennej kapsule...?
    I powiedz jeszcze, dlaczego używanie statywu Manfrotto na zawsze stygmatyzuje człowieka (lans i różne takie)?
    Jakby nie patrzeć to polska firma. Ma szefostwo polskie. Z tym czy produkcja jest w Polsce to już nie wiem i być może tak jak Manta czy K&M produkuje przez firmy Chin lub tak jak inni uznani producenci statywów poszczególne elementy zamawiają u innych i sami składają w całość.

    Manfrotto niestety jest powszechnie uznawanym producentem choć w statywach pozostali wg mnie daleko za konkurencją choćby np Sirui ale mają markę, którą sobie podkreślają przez to, że ich sprzęt używają popularni youtuberzy.
    Ja używałem ich plecak i stary ciężki aluminiowy statyw. Statyw jak wyjmowałem z plecaka trekingowego to budziłem zainteresowanie bo był to klamot. Z plecaka na jednej z zagranicznych wycieczek musiałem oderwać wszystkie metki i znaki firmowe manfrotto po tym jak w ciągu jednego dnia usiłowano mi go obrobić. Po tym, co zrobiłem już nie miałem problemów.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  6. #6

    Domyślnie

    Bo gdybyś dla lansu nie wyjeżdżał na zagraniczne wycieczki, to nie miałbyś rzeczonych problemów...

  7. #7

    Domyślnie

    @LisuMonster , wszystkie przedstawione przez Ciebie statywy są okej póki oferują parametry których oczekujesz. Postrzeganie "prestiżu Manfrotto" wynika z tego, że kiedyś nie miało zbytniej konkurencji. Ale czasy się zmieniły. Ze swojej strony mogę polecić coś z Fotopro, Benro czy Sirui. Dobre produkty w dobrej cenie. Aczkolwiek Genesis też jest interesujący jeśli chcesz zaoszczędzić troszkę złotówek.

  8. #8

    Domyślnie

    Posiadam Camrocka Evo Tactics i mam mieszane uczucia. Ma skłonność do luzowania się nakrętek. Udało mi się wyłamać ząbek blokujący nogę (dąło się naprawić). Może za dużo siły użyłem, ale wydaje mi się, że nie. Generalnie, nie polecam statywu z zakręcanymi nogami. Na ostatnich warsztatach, gdzie była okazja do porównań, wiem, że na pewno nie kupię już statywu z nakrętkami. Kilka razy już miałbym po aparacie gdyby nie refleks, bo za słabo dokręcona nakrętka puściła i statyw zaczął się składać pod ciężarem aparatu. Poza tym, na mrozie to się wszystko kurczy i nakrętki zaczynają ciężko pracować. Koledzy z nogami na zaciski mieli łatwiejsze życie.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze nie miałem problemu z zakręcanymi zaciskami w mrozie i przy - 15 stopniach wszystko mi działało. A mam obecnie dwa takie statywy jeden tani chińczyk Inorel, a drugi drogi chińczyk Sirui i w żadnym nie miałem takiej przypadłości. Carbon ma wadę taką, że w mrozie jest bardziej podatny na uszkodzenia i w mrozie uszkodzilem i mi pekly zaciskowe kijki trekingowe bleckdaimond i dlatego nie kupię na zaciski statywu.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Carbon ma wadę taką, że w mrozie jest bardziej podatny na uszkodzenia i w mrozie uszkodzilem i mi pekly zaciskowe kijki trekingowe bleckdaimond i dlatego nie kupię na zaciski statywu.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Po prostu kiepski carbon. Używamy ze znajomymi carbonowych części rowerowych (kierownice, sztyce, ramy, siodła...) I nic nikomu nie pękło.
    A tak swoją drogą- ciekawe ile wytrzymają moje kije BD Carbon, bo też posiadam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki statyw?
    By crusiek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 16:02
  2. Jaki statyw?
    By Rufus92 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 19:09
  3. Jaki statyw?
    By amandziiia in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 12:27
  4. Jaki statyw, jaki spust? Proszę doradźcie coś.
    By K.Piechowicz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 23:05
  5. Jaki statyw?
    By odii in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 15:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •