Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    37

    Domyślnie Skrypt pod sklep internetowy

    Szukam jakiegoś efektywnego skryptu pod sklep internetowy. Planuję sprzeda określoneg sprzętu i akcesoriów z branży foto. Zastanawiam się nad wyborem skryptu sklepowego. Magento? Presta shop? A może jeszcze coś innego?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wdrożyłem chyba z setkę sklepów na Open Cart
    https://demo.opencart.com/

    Jest dużo lżejszy od presty
    Tworzę gadżety reklamowe i prezenty z personalizowanym nadrukiem.
    Potrzebujesz kubeczka z ulubionym zdjęciem? Może poduszkę z nadrukiem sprawdź mój sklep.
    alenadruk.pl

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym myślał o takim gdzie można tanio całość zintegrować z allegro/ebay i z oprogramowaniem do fakturowania, nie znam tego open cart, jak to tam wygląda od strony działania i kosztów ?

  4. #4

    Domyślnie

    OpenCart - to open source tj presta.

    Szablony, wtyczki, modyfikacje są o połowę tańsze niż do presty (można zerknąć na themeforest.net) - jest też mnóstwo darmowych wtyczek na oficjalnym repozytorium (w presta zapomnij o tym)

    Darmowe moduły płatności dotpay, tpay, przelewy24 - zresztą wszystkie kanały udostępniają gotową integrację z popularnymi skryptami.

    Dwustronna integracja allegro ebay użytkowuję przez baselinker - genialne rozwiązanie ( pod każdy sklep)

    Jeżeli ktoś ogarnia nawet podstawy css / html / php to samodzielnie się połapie - mi dużo lepiej się pisze niż w presta.
    Tworzę gadżety reklamowe i prezenty z personalizowanym nadrukiem.
    Potrzebujesz kubeczka z ulubionym zdjęciem? Może poduszkę z nadrukiem sprawdź mój sklep.
    alenadruk.pl

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale zazwyczaj kończy sie tak że ktoś dostaje taki zlepek działający i dowidzenia, a po pierwszej lepszej zmianie w allegro albo w programie do fakturowania nikt nic nie wie, sam spędziłem kilka dni żeby znaleźć drobnostki jak z ręki wpisany w jednym z plików css numer telefonu do firmy, albo wrzucił ktoś w piku od stopki tekst "płatność gotówką", podobnie były cyrki z wieloma rzeczami jakie ktoś robił z ręki w skryptach i po aktualizacji wszystko padało.
    Ja swój ostatni sklep pisałem cały w html/css/php/mysql i to działało super ale wtedy o prestach, jomlach, worldpresach itd nikt nawet nie myślał

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja swój ostatni sklep pisałem cały w html/css/php/mysql i to działało super ale wtedy o prestach, jomlach, worldpresach itd nikt nawet nie myślał
    Opcja idealna, ale koszt dedykowanego skryptu w miarę rozbudowanego to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

    Zdecydowanie lepiej zaczynać na jakimś open source. Do autora proponuję zainstalować OpenCarta na serwerze, przeklikać od góry do dołu.
    Jest bardzo popularny u wschodnich sąsiadów i USA.

    Uważam, że jest lepszy od presty i jest mocno niedoceniany u nas (bo mało popularny)
    Tworzę gadżety reklamowe i prezenty z personalizowanym nadrukiem.
    Potrzebujesz kubeczka z ulubionym zdjęciem? Może poduszkę z nadrukiem sprawdź mój sklep.
    alenadruk.pl

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U znajomego w firmie dobrze działa ShopGold, prosty i banalny w obsłudze czy konfiguracji, a synchronizacja z allegro/ebay z płatnościami czy np z subiektem prosta i tania, całość rok temu zamknęła się w 800zł z hostingiem i domeną plus koszt skórki ale to sam robiłem i nie wiem jak cenowo.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja używam woocommerce to darmowa wtyczka do WP. Oczywiście darmowa w podstawowych funkcjach. Jestem też kompletnym laikiem i całą stronę wraz ze sklepem "ogarnąłem" samodzielnie.
    Co do płatności bo PayPal i bezpośrednia wpłata na konto bankowe jest za darmo. Wszystkie pozostałem to już w zależności od wtyczki, są miesięczne opłaty lub prowizje kilkuprocentowe. 1-3. Lub opcja rozbudowy opcji sklepu.

    Jak kolega wyżej napisał również korzystam z themeforest.net. Jest masa gotowców które łatwo zmieniać pod swoje potrzeby. Do tego warto też wykupić dłuższe wsparcie bo masz pomoc autora tematu, kilkukrotnie np. w moim przypadku dostawałem kod do edytora poprawiające interesujące mnie zmiany na stronie.

    Większym problemem jest już SEO, pozycjonowanie lub ogarniecie narzędzi googla i tutaj jest najwięcej pracy. Wszystko też zależy jaki masz budżet oraz środki jakie możesz przeznaczyć na stronę, płatne dodatki, wsparcie i marketing.
    Internet każdą kwotę przyjmie.

Podobne wątki

  1. sklep internetowy...
    By franz55 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 16:51
  2. sklep internetowy
    By maciey75 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 22:35
  3. sklep internetowy - jak?
    By MARS CooL in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 12:23
  4. sklep internetowy
    By iahveh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •