Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A ja tak sobie dzisiaj porozmawiałem z "ślubniakiem" z Ukrainy co mocno z kolegami podbiera klientów na naszym rynku i był strasznie zadowolony bo kupił dzisiaj kolejne dwa D750 z małym przebiegiem po 3000zł, jak wspominałem że u nas teraz jest histeria na rynku i ludzie kupują bezlustra to śmiał się że oby tak dłużej było
    I ja na to liczę - oby szkła do DSLR taniały.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A ja tak sobie dzisiaj porozmawiałem z "ślubniakiem" z Ukrainy co mocno z kolegami podbiera klientów na naszym rynku i był strasznie zadowolony bo kupił dzisiaj kolejne dwa D750 z małym przebiegiem po 3000zł, jak wspominałem że u nas teraz jest histeria na rynku i ludzie kupują bezlustra to śmiał się że oby tak dłużej było
    Ale co się dziwisz? Ludzie którzy robią biznes patrzą na pewne sprawy zupełnie inaczej.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale co się dziwisz? Ludzie którzy robią biznes patrzą na pewne sprawy zupełnie inaczej.
    Hehe słusznie. Oby tak dalej ale są amatorzy którzy widzą to podobnie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Kupuję jutro p30 pro i będę trzaskać 30 sekundowe focie z łapki
    mam i polecam jako coś do trzymania w kieszeni, do zdjęć "do sieci" lub do małych wydruków - w sam raz jak kiedyś kieszonkowe kompakty
    jako entuzjasta zdjęć wszelakich eksploatuję go bardzo intensywnie, choć niekoniecznie najważniejsze w nim dla mnie to czym się wszyscy zachwycają
    - ma naprawdę szeroki kąt
    - daje się kontrolować (z wyjątkiem przysłony oczywiście)
    - używalny zoom optyczny do 5x
    - faktycznie w słabym świetle radzi sobie nieźle, ale to nie jest noktowizor
    wcześniej używałem P10, P20pro - do tych samych celów, w tym roku zmieniłem na 30-kę żeby "kompakt w telefonie" był lepszy


    A teraz do rzeczy a'propos tematu głównego

    Jestem amatorską "ofiarą ewolucji sprzętu foto".
    Startowałem dawno temu z kliszy, później przyszła fascynacja kompaktem cyfrowym z którym było łatwo eksperymentować, no i cały czas był pod ręką (Nikon SQ, potem inne).
    Gdy zacząłem potrzebować "czegoś więcej", większej jakości, możliwości stosowania filtrów optycznych i pracy z obiektywem jak niegdyś w czasach Priaktuki i Zenka - sięgnąłęm po Fuji s6500. Dlaczego? Bo było tańsze od najtańszego dSLR i miało całkiem użyteczny zoom (ręczny) i ostrzenie pierścieniem na obiektywie (to już elektronicznie przełożone, no ale nie można mieć wszystkiego). Plus magia RAWów dająca władzę
    Potem staniały dSLR, przyszedł czas na 350d i rozwój optyki, eksperymenty z M42 oczywiście i kolejne możliwości których (nadal w tanich pieniądzach) nie umożliwiał wcześniej "hybrydowy kompakt".
    C40d dał większą wygodę, ale nie wykorzystując jego możliwości i będąc w średniej sytuacji ekonomicznej sprzedałem body i część optyki... cofając się do 350d. Dziwne? Nie - ekonomicznie uzasadnione. Nie zawsze jest fundusz na gadźety takie jak by mieć się chciało (a chciało to by się nawet Haśka oczywiście...).
    Wyjechałem z PL mając w walizce 350-kę Canona i G3. Sprawowały się całkiem nieźle w Azji gdzie chwilę pomieszkałem i jeszcze długi czas po powrocie. Wystarczające do fotografowania, ale nie tak "fajne" jak by się chciało, tyle że... nie każdy musi jeździć Mercem, skoro i Dacia dojedzie.

    350-ka padła w końcu (miała prawo, wytrzymała ponad 100k) i potrzebując sprzętu bardzo mobilnego wszedłem w tanie m4/3 Olympusa.
    Potem coraz mniej wykorzystywałem możliwości, fotografowałem coraz rzadziej, właściwie tylko jakieś widoczki i służbowo.
    W tej sytuacji skusił mnie Huawei p10, który okazało się że ma naprawdę bardzo dobry aparat jak na "komórkę", dalej rozwojowo p20pro i teraz trzydziestka.

    Ale wiecie co? Męczył brak możliwości jakie daje aparat z wymienną optyka, szybki, dający dobre wyczucie i kontrolę - czyi wróciłem do dSLR, choć przez chwilę kusiła stara Alfa A7 która w promocji była za mniej niż 3k z obiektywem.
    Dlaczego jej nie kupiłem? Przecież to pełna klatka, a ja uwielbiam portrety? Ze względu na akumulator. Musiał bym ich mieć kilka w kieszeni by czuć się w miarę swobodnie na spacerze.

    Podsumowując - dla przeciętniaka (dla mnie) ważne jest by za jak najmniejsze pieniądze mieć najlepszą funkcjonalność.
    Czy konieczna jest "uniwersalnść"? Tak, i do tego przydaje się świetny aparat w smartfonie.
    Czy konieczna jest specjalizacja? Tak, dla entuzjasty (czyli również dla mnie), ale tu nie potrzeba czegoś "do wszystkiego". Potrzebne jest narzędzie które dobrze wykona swoją robotę.

    Czy więc "lustrzanki z androidem" mają sens? Moim zdaniem niewielki. Bo to był by produkt smartfonopodobny w cenie kilka razy wyższej być może.

    Ale wiecie co?... Mimo tego ze wróciłem do lustrzanki - nie odstawię Hłałeja. Bo "pod ręką" zawsze się przyda, i niekoniecznie trzeba mu pozwolić by myślał za nas. Choć można
    Nowy w N., ale nie w F.
    D7500 , 18-140 kit, 50 1,8 oraz kilka lamp i gratów

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nadal pozostaje kwestia że każdy ma fona, każdy ma na nim zdjęcia i jest super ale po paru latach nikt nawet nie pamięta o tych zdjęciach bo zostały na karcie, zostały w fonie, coś tam na kompie, pare zdjęć poszło na insta/fejsa, coś tam oglądane było na TV i tyle, mało kto podchodzi do zdjęć z fona nazwijmy to na poważnie, wydruk na papier jest sporadyczny, a ogólna bylejakość zdjęć z fona zmniejsza zapał do zachowania tych zdjęć na później.
    Może jest to uogólnienie ale niestety w czasach gdzie "każdy potrafi robić zdjęcia" i "fony robią najlepsze zdjęcia" zdewaluowano mocno całość.

    Ja widzę sam po sobie że na wyjeździe robię zdjęcia aparatem, drukuje na papier, reszta osób używa fona, po paru latach tylko moje albumy w szufladzie przetrwały i wraca się do nich od czasu do czasu, a z fona jakieś pojedyncze fotki rozesłane po znajomych czy na portalu społecznościowym i tyle.

  6. #46

    Domyślnie

    Mam wszystkie zdjęcia odkąd wszedłem w fotografię cyfrową, czyli ponad 10 lat temu. I te z telefonów, i te z nietelefonow. Także to nie jest tak, że cyfrowe zdjęcia giną, a papierowe nie.

  7. #47

    Domyślnie

    @koesh Ktoś dziś uzywa smartfona bez automatycznego uploadu do chmury?
    Przecież własnie na tym polu tradycyjne puchy nie mają szans, tj natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich mobilnych zdjęć. Mogę telefon utopić, mogą mi go ukraść a zdjecia i tak przetrwają.
    Sam, mimo iż zawsze nosze puche przy sobie to i tak więcej zdjęć popełniam samsungiem. U mnie te sprzety nie onkurują a się wspaniale uzupełniają.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mam wszystkie zdjęcia odkąd wszedłem w fotografię cyfrową, czyli ponad 10 lat temu. I te z telefonów, i te z nietelefonow. Także to nie jest tak, że cyfrowe zdjęcia giną, a papierowe nie.
    Mam podobnie, od 2004 wszystko jest cały czas czyli od początków cyfry.
    @matbe dobrze gada, tak właśnie jest .... a nowa puszeczka już zacznie pracować chyba za chwilę
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    @koesh Ktoś dziś uzywa smartfona bez automatycznego uploadu do chmury?...
    Może i przydatna funkcja, ale za granicą zżera za dużo GB w efekcie czego wyłączyłem, potem zapomniałem włączyć i właściwie nie czuję by mi czegoś brakowało, bo tak jak napisał koesh i tak do tych zdjęć nie wracam. A tych kilka do których jednak wracam to tak czy inaczej gdzieś tam prześlę. Pewnie wiele też zależy od rodzaju chmury i pewnie problemy o których piszę da się łatwo obejść np synchro tylko przez wifi albo jakoś tak, ale mnie to i tak nie jest potrzebne to fotki z fona traktuję bardziej jak notatnik albo bardziej jak dziennik.

  10. #50
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ...fotki z fona traktuję bardziej jak notatnik albo bardziej jak dziennik.
    Coś w tym jest, chyba wielu tak właśnie do tego podchodzi.

    No i tu się pojawia coś o czym wspominałem już kilka lat temu jak byłem rozentuzjazmowany systemem NX od Samsunga i wspominałem że może najlpeszym wyjściem będzie zrobić otwarte oprogramowanie na androidzie i niech to zacznie żyć własnym życiem jak w fonach.
    Wszystko sprowadza się do łatwości zarządzania fotkami na fonie, takie udogodnienia pojawiły się w foto dopiero teraz w nikonach i canonie, sony to ma też od dawna, samsung był tu przodującym ale zwinęli się z rynku.

    Zawsze posiadając bezlustra coś takiego jak karta pamięci to byłą kwestia włożenia po zakupie i wyciągnięcia przy sprzedaży, a fotki leciały sobie na fona, na chmurę, na dysk sieciowy czy komputera kiedy potrzebowałem, podejrzewam że przy zawodowym zastosowaniu miałbym tez mobilny backup w kieszeni na wszelki wypadek.
    To że w fonie jest łatwiej to wina takich konserwatywnych gigantów jak canon i nikon ( nikon miał od zawsze problem żeby nawet normalne wifi dać ), całe reszta raczej sobie z tym radzi od lat dużo lepiej i można zarządzać fotkami jak na fonie.

    Mając w aparacie otwartego androida i możliwość tworzenie appek mielibyśmy rewolucje większą niż kolejne pikselki na matrycy czy kolejne obiektywy ARTmaty.
    3-4 lata temu wyśmiewano to, a teraz każdy by chciał i wychwala że jest w fonie

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Starzenie się sprzętu foto
    By Jendrek.gd in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 12:09
  3. W jakim programie zmontować klip foto-Video
    By PeeZeet in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 17:30
  4. Amortyzacja sprzętu foto
    By jjjkkk in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2008, 10:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •