Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Lustro vs bezlustro - polemiki, spekulacje, porównania, przepychanki ... ale na luzie ;).....

    Zakładam taki wątek, bo padło zapotrzebowanie na nieśmiecenie w istniejących .
    Zakładam w cafe, bo ma być na luzie... bez napinek
    Chyba że moderatorzy znajdą pomysł gdzie to przenieść w lepsze miejsce....

    No to zapraszam do dyskusji.

    Co ciekawe niezależnie od technologii takie rozkminy wracają jak katar. Ja pamiętam dysputy o tym czy lepszy dalmierz czy lustro - na przykład w czasach analoga i braku AF uważano że w reporterce szybciej da się wyostrzyć dalmierzem.
    Inna dysputa to było wprowadzenie elektroniki i baterii do aparatów. Uważano że aparaty które nie działają bez baterii nie nadają się do poważnych zadań - no bo co zrobić bez zasilania.
    Dawniej w czasach jeszcze grubo przed wejściem masowo elektroniki było tych typów aparatów znacznie więcej niż teraz i mimo niewątpliwych zalet wcale nie uważano że slry są takie super. Były mieszkowce, dalmierze, lustrzanki dwuobiektywowe no i jednoobiektywowe.
    Teraz to wszystko już historia i wygląda, że z czasem wszystkie rozwiązania oparte na mechanice pójdą do muzeum.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    jeden wybierze lustro bo potrzebuje to co mu lustro daje. Inny zas bezlustro bo nie potrzebuje tego co ma lustro a potrzebuje to co ma bezlustro.
    Każdy człowiek jest inny, ma inne potrzeby i wybiera inny sprzęt. Obecnie wieeeelu ludzi fotografuje bezlustrami bo są juz tak dobre jakościowo że można nimi nawet zarobkowo fotografowac.
    Czemu ten wątek miałby słuzyć ? Bo jesli tylko pisaninie to spoko. Zalety i wady jednych i drugich rozwiązan sa powszechnie znane.

  3. #3

    Domyślnie

    na CB bys tego watku nie zalozyl! i ja nawet wiem dlaczego

    mi sie juz nie chce atramentu trwonic. bezlusterkowce uber alles i w ogole tylko Sony. zgadzam sie. tylko nie stac mnie, wiec zazdroszcze

    a nie, w sumie mam bezlusterkowca... dziala, jako male pstrykadlo do torebki moze byc

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Czemu ten wątek miałby słuzyć ? Bo jesli tylko pisaninie to spoko.
    A czemu innemu służy to forum ...
    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Zalety i wady jednych i drugich rozwiązan sa powszechnie znane.
    Biorąc pod uwagę jakie były rozkminy w innych wątkach to chyba nie do końca jest to powszechna i ustalona wiedza.....

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    na CB bys tego watku nie zalozyl! i ja nawet wiem dlaczego
    Dlaczego.... Czyżbyś się obawiał najazdu różowych tygrysów.... ...

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    mi sie juz nie chce atramentu trwonic. bezlusterkowce uber alles i w ogole tylko Sony. zgadzam sie. tylko nie stac mnie, wiec zazdroszcze

    a nie, w sumie mam bezlusterkowca... dziala, jako male pstrykadlo do torebki moze byc
    Ja mam jednego Sony - no na kolana nie rzuca ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    (....)
    Teraz to wszystko już historia
    Tylko maly istotny szczegol. to byla cyfrowa rewolucja. Czyli film vs matryca. A w zasadzie chyba chodzilo o to ze zdjecie jest od razu ne ekraniku i nie trzeba dawac do wolania, tylk ozgrac kabelkiem na kompa.
    A lustro i bezlustro, moga meic ta sama matryce, ten sam ekranik, pelno wspolnych funkcji. A jedyna roznica to bedzie wlasnei lustro i optyczny wizjer vs EVF i brak lustra. I jakies tam drobner niuanse tez by sie pewnie znalazly.

    i wygląda, że z czasem wszystkie rozwiązania oparte na mechanice pójdą do muzeum.
    Baaardzo sie nie zgodze. Troche tu pofilozofuje. Bo nie tylko w fotografi elektronika zastepuje czasem mechanike i elektromechanike.
    No ale pewne rzeczy pozostana mechaniczne-mlotka w wersji elektronicznej raczej nie bedzie.

    W mechanice, czyli w fizycznie istniejacej, dzilajacej w okreslony sposob rzeczy, ktora ktos wymyslil, zaprojektowal i zrobil jest cos pieknego. To jak dziala.
    A elektronika po prostu jest, no tez dziala i spelnia zadane funkcje. Ale juz nie w taki fajny sposob
    Juz odchodzac od aparatow, spojrzcie na to;
    https://youtu.be/IvUU8joBb1Q

    Obejrzalo, to 107mln ludzi, az dziwi taki wynik w epoce miziania po elektronicznym smartfonie
    Wychodzi na to, ze czesc ludzi podziela moje "podejscie i podziw" dla mechaniki. W jakim stopniu to juz nie okresle.
    Tak na marginesie, to moze geniusz to zbyt mocne slowo, ale gosciu ma niesamowite zdolnosci konstruowania takich urzadzen.


    A wracajac do aparatow. Dla mnie jest cos pieknego w tym, ze w takim analogu (juz prawie z konca istnienia foto analogowej). W trybie seryjnym mozna po prostu nacisnac spust, i on tak bedzie chodzi non stop az mu sie prad nie skonczy w paluszkach.
    Migawka super precyzyjnie mechanicznie bedzie sie otwierac z czasem nawet 1/8000s, lustro bedzie klapac, ale jednoczesnie drgania beda amortyzowane. No cos pieknego. szybki i precyzyjny mechanizm.
    A cyfra czy lustro, czy bezlustro zaraz dostanie czkawki albo spowolni zapas bo pewnie sie bufor zapcha albo karta zbyt wolna.

    https://youtu.be/ko0YvWejEnM?t=11

    I z klisza. Fajniej brzmi.
    https://youtu.be/KoXs8hnMRFE?t=80


    Zegarki mechaniczne nadal istnieja i to one sa rarytasami i maja wyzsze ceny. Niz elektroniczne. Takze nie stawial bym tak w kazdej dziedzinie zycia (w foto rowniez) tylko na elektronike.
    Ja osobiscie lubie dobrze zrobiona, szybka i precyzyjna mechanike. Ktora jesli spelnia te warunki to chodzi jak orkiestra pod batuta dyrygenta wirtuoza.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A wracajac do aparatow. Dla mnie jest cos pieknego w tym, ze w takim analogu (juz prawie z konca istnienia foto analogowej). W trybie seryjnym mozna po prostu nacisnac spust, i on tak bedzie chodzi non stop az mu sie prad nie skonczy w paluszkach.
    Migawka super precyzyjnie mechanicznie bedzie sie otwierac z czasem nawet 1/8000s, lustro bedzie klapac, ale jednoczesnie drgania beda amortyzowane. No cos pieknego. szybki i precyzyjny mechanizm.
    A cyfra czy lustro, czy bezlustro zaraz dostanie czkawki albo spowolni zapas bo pewnie sie bufor zapcha albo karta zbyt wolna.
    Fakt, analog się nie zapcha bo skończy mu się klisza

  7. #7

    Domyślnie

    @krzysztofz24 - z gustami ciężko się dyskutuje to po prostu mało ciekawe .

    Natomiast zupełnie inną rzeczą jest że mechanika jest w urządzeniach eliminowana ze względu na koszty produkcji. Goście którzy siedzą w zarządach firm są bardzo mało sentymentalni - dla nich liczy się kasa i to ma się zgadzać. Dlatego bywa że gorsze rozwiązania zastępują lepsze - przykład choćby z rynku TV gdzie świetna technologia plazmowa i jeszcze lepsza SED została wyparta przez najróżniejsze mutacje protez LCD. Ot tak bywa. Piękno i zachwyty nad rozwiązaniami technicznymi nie mają tu nic do rzeczy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #8

    Domyślnie

    Dobrze
    Ale jednak ludzie za te zegarki mechaniczne placa wiecej niz za elektroniczne, to raczej oplaca sie je robic.
    I teraz mozna by to na inne dziedziny przelozyc w calosci lub czesciowo.

    To ze Z6 i Z7 tanieja sporo to jedno. Ale ja naprawde mam pytanie, czemu one wyszly w takich horrendlanych cenach, jak wywalili rzekomo najdrozsza mechanike i dali tansza elektronike?

    A jeszcze tylko dodam, ze wlasnie piekno i zachwyty nad rozwiazaniami technicznymi sa najwazniejsze. Bo ludzie chca czegos wyjatkowego, dobrego, ekstra. A jak sie znajdzie producent ze smykalka do biznesu i zrobi cos ekstra (no moze troszke odpusci, zeby nie bylo drogo, bo ekstrasy kosztuja)
    i dobrze skalkulujke cene. To i on zarobi i klienci zadowoleni.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To ze Z6 i Z7 tanieja sporo to jedno. Ale ja naprawde mam pytanie, czemu one wyszly w takich horrendlanych cenach, jak wywalili rzekomo najdrozsza mechanike i dali tansza elektronike?
    Zapytaj Nikona, moim zdaniem bardzo duży błąd marketingowy Nikona - kiepska sprzedaż jest zapewne tego efektem.
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A jeszcze tylko dodam, ze wlasnie piekno i zachwyty nad rozwiazaniami technicznymi sa najwazniejsze.
    Może, natomiast końcowo liczy się i tak cena i to co za nią dostajemy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zetki są drogie ? fakt że Z7 to marketingowy kibel i trudne uzasadnienie ceny ale Z6 wychodzący w cenie D600/D610 to dobra decyzja, szybkie obniżki cen to zaskoczyły nawet Sony mające na rynku dwie pierwsze serie A7, a ceny canona i panasa są wyższe od Zetek przecież, dopiero kastrat canona jest tani, a mimo to Z6 powoli zbliża sie do jego ceny, nie sugerowałbym się tez naszym rynkiem bo tu nadal handel to polowanie na jelenia.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-06-2019 o 10:03

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro - praca na manualnych obiektywach?
    By RMC in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 00:23
  2. [ Hasselblad ] Hasel wraca do kwadratu - bezlustro systemu V1D
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 22:44
  3. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  4. Bezlustro APSC+kit vs dobry kompakt f=1.8-2.8
    By stachmuszel in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 00:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •