Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw macro Nikon 60 mm 2.8 G czy tamron 90 2.8 VC G1

    Witam

    Mam pytanie odnośnie dwóch obiektywów macro.Dopiero zaczyna się moja przygoda z tym tematem. Trafila mi się możliwość kupna dwóch obiektywów Makro obiektywy te są obiektywami używanymi ale sa w idealnym stanie. Obiektywy te to Nikon 60 mm 2.8 G cena 375€ i Tamron 90 mam 2.8 VC G1 cena 350€. Który z tych obiektywów będzie na początek lepszy dla mnie jako osoby początkującej w fotografii macro?

    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Fotografia macro to dość szerokie pojęcie, więc napisz co chcesz fotografować.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Fotografia macro to dość szerokie pojęcie, więc napisz co chcesz fotografować.
    Podobają mi się fotografie np. pszczół na kwiatach. Rosy na liściach itp.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli ruchliwe owady, to moim zdaniem ogniskowa co najmniej 90/100 mm.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Jeśli ruchliwe owady, to moim zdaniem ogniskowa co najmniej 90/100 mm.
    No właśnie chyba raczej statyczne obiekty ale nie wykluczam też ruchliwych owadów.Jak te obiektywy wypadają optycznie czy są identyczne czytałem w sumie o nich na optyczne.pl ale nie chce się tylko opierać na ich opini.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas1979 Zobacz posta
    No właśnie chyba raczej statyczne obiekty ale nie wykluczam też ruchliwych owadów.Jak te obiektywy wypadają optycznie czy są identyczne czytałem w sumie o nich na optyczne.pl ale nie chce się tylko opierać na ich opini.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
    Jak chcesz fotografować owady od razu załóż, że musisz mieć dłuższą ogniskową. Nie podejdziesz owada na tyle blisko, żeby nie odleciał Ci z kwiatka czy liścią jak wciskasz na niego przednią soczewkę.
    Jeszcze trochę zalezy do jakiego korpusu chcesz zapiąć te obiektywy DX czy FX. Jak sie uprzesz to 60mm na DX możesz trochę jako portretówkę wykorzystać.

    Ogólnie zastanów się czy chcesz faktycznie jeden z tych dwóch. Ja sam kiedyś mocno byłem nastawiony na 60mm, nawet miałem wersję D na jakiś czas do testów i koniec końców stanęło na tym, że kupiłem bo akurat w dobrej cenie był Nikkor 105mm macro. Trochę euforii było na początku, teraz mniej go używam, ale naprawdę fajne szkło.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fludi Zobacz posta
    Jak chcesz fotografować owady od razu załóż, że musisz mieć dłuższą ogniskową. Nie podejdziesz owada na tyle blisko, żeby nie odleciał Ci z kwiatka czy liścią jak wciskasz na niego przednią soczewkę.
    Jeszcze trochę zalezy do jakiego korpusu chcesz zapiąć te obiektywy DX czy FX. Jak sie uprzesz to 60mm na DX możesz trochę jako portretówkę wykorzystać.

    Ogólnie zastanów się czy chcesz faktycznie jeden z tych dwóch. Ja sam kiedyś mocno byłem nastawiony na 60mm, nawet miałem wersję D na jakiś czas do testów i koniec końców stanęło na tym, że kupiłem bo akurat w dobrej cenie był Nikkor 105mm macro. Trochę euforii było na początku, teraz mniej go używam, ale naprawdę fajne szkło.
    Mam dx Nikona d7100
    Ok


    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem 60/2.8 właśnie z D7100. Szkło bardzo fajne optycznie, z AF gorzej - bo wolny ale pewny. Niestety jak napisano wyżej do szkło do zbliżeń - żeby uzyskać dużą skalę odwzorowania trzeba podejść bsrdzo blisko. A to przy owadach latających nie zawsze jest łatwe czy możliwe. Za to szkiełko jest lekkie i spokojnie można robić zdjęcia z ręki. Szkła o ogniskowej 90-105 są pod tym względem bardziej uniwersalne. A Tamron 90/2.8 ma dobre opinie i warto go wziąć pod uwagę.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Miałem 60/2.8 właśnie z D7100. Szkło bardzo fajne optycznie, z AF gorzej - bo wolny ale pewny. Niestety jak napisano wyżej do szkło do zbliżeń - żeby uzyskać dużą skalę odwzorowania trzeba podejść bsrdzo blisko. A to przy owadach latających nie zawsze jest łatwe czy możliwe. Za to szkiełko jest lekkie i spokojnie można robić zdjęcia z ręki. Szkła o ogniskowej 90-105 są pod tym względem bardziej uniwersalne. A Tamron 90/2.8 ma dobre opinie i warto go wziąć pod uwagę.
    Dzięki

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Macro vs Tamron Macro
    By Reglas in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 21:29
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 19:56
  3. Nikon D40 i Tamron AF 55-200 Di II LD Macro
    By faroni in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •