Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Dwa dyski SSD

  1. #11

    Domyślnie

    Rzecz w tym, że oba sklepy podają zastosowaną technologie 3D Nand SSD ( reszta specyfikacji taka sama) a naklejka inna.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    WD nawet nie robił SSD na starych kościach bo wydawało się im że dyski magnetyczne pożyją dłużej i dopiero wskoczyli w temat jak już wszyscy naokoło od wielu lat tłukli SSD

  3. #13

    Domyślnie

    Mylisz się - oryginalny dysk wd blue ssd z końca 2016 roku bazował na 2D tlc 15nm oczywiście toshiba. Po roku został zastąpiony wersją 3D na pamięciach 3D BiCS3 64 warstwową. Dysk ma poprawione osiągi (zwłaszcza zapis po zapełnieniu SLC cache) i o ile pamiętam trwałość. Dyski na pierwszy rzut oka różniły się właśnie etykietą.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nawet nie wiedziałem, może przez to że na naszym rynku WD to była egzotyka.

  5. #15

    Domyślnie

    może się tak podepnę tylko pod temat mam dwa dyski teraz ssd system na sata samusng osiąga ponad 500 mega zapis i odczyt mam tez drugi dysk na m2 który ma ponad 1000 zapis i 3 tys odczytu jest sens przewartowywac cały system ? bo nie wiem jak go zgrać wiec pewnie 2 bym musiał windows postawić i od nowa wszystko ustawiać a to mi się nie uśmiecha... ale czy odczuje w pracy zmianę jeśli bym to zrobił ...
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Klonowanie dysku systemowego na drugi trwa jakieś 20 minut, nie ma sensu stawiać na nowo wszystkiego, ja mam system postawiony w kompie na wstępnej becie win10 rok przed premierą i do tej pory wszystko działa, a dyski zmieniałem już dwa razy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    tutek http://forum.pclab.pl/topic/1105934-...#entry13915084

  7. #17
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie


    Tylko po co się męczyć? AOMEI Partition Assistant Wersja Standardowa (za darmo) lub wszystkomający Acronis True Image (płatny) przy opcji migracji systemu na SSD robią wszystko za nas (poza podpięciem dysków ).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #18

    Domyślnie

    Easus chyba dodatkowo ustawia partycje boot jako aktywną
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Tylko po co się męczyć? AOMEI Partition Assistant Wersja Standardowa (za darmo) lub wszystkomający Acronis True Image (płatny) przy opcji migracji systemu na SSD robią wszystko za nas (poza podpięciem dysków ).
    Wiele jest programów, ja podałem na wszelki wypadek opis bo nie wiem jak pytający ogarnia takie tematy.
    Migracja systemu, a klonowanie dysku to dwie różne rzeczy, przy klonowaniu po 15 minutach i restarcie kompa mamy wszystko jak na starym dysku, a chyba o to chodziło pytającemu ?
    Chyba to prostsze niż wrzucić nazwę programu i tyle ?

  10. #20
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Chodzi o przeniesienie kompletnej partycji z uwzględnieniem parametrów i sterów nowego dysku w możliwie najprostszy sposób. Po co grzebać w rejestrze itp. Kliku, kliku i wkładamy nowy dysk ze "starym" systemem i po temacie. Gość z linku rozpisał się jakby chodziło o wymianę silników w promie kosmicznym. Nie te czasy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dyski hybrydowe HDD/SSD
    By zbyszekD7000 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 09:38
  2. dyski HITACHI
    By robin102 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 19:51
  3. Czyszcząc dyski.......
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 09:42
  4. dyski SATA
    By kacperek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 21:03
  5. dyski do fotobanku
    By meliszipak in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2006, 03:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •