Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Okiennik - Jura

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    224

    Domyślnie Okiennik - Jura

    1/
    jpgKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z62_9036.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	2,18 MB
ID:	79608jpg
    2/
    jpgKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z62_9039-2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	2,18 MB
ID:	79609jpg
    3/
    jpgKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z62_9040-2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	2,20 MB
ID:	79610jpg

  2. #2

    Domyślnie

    Niezły obiekt niezłe światło ( na trójce nieopanowane niestety). Tylko kadrowo cała seria kojarzy się raczej z testem jakiegoś spacerzoomu...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    224

    Domyślnie

    No niestety filtra połówkowego nie miałem , tak więc na 3 jest jak jest. Faktycznie na trójce mogłem się kadrowo bardziej postarać. Teren trudny i nie bardzo jest możliwość z tego miejsca ustawić się pod innym kątem do okienka. Obiektyw to Nikon Z 24-120 F4 . Okienko nie jest na trójce w mocnym punkcie , chciałem uchwycić trochę nieba z prawej strony ale widzę,że wyszedł trochę przepał . Nie ma co chyba rozbijać g...a na atomy, na wystawę to nie idzie . Chciałem pokazać fajną miejscówkę. Oczywiście co do trójki masz rację ,kadrowo daleko od ideału, czarny fragment ziemi prawie ucieka z kadru... ale co z 1 i 2 kadrowo nie tak ? Z testem spacerzoomu pojechałeś... aż tak źle ? , bez przesady. Dzięki w każdym razie za ocenę bo to forum to czasami mam wrażenie,że umiera. Mało komu chce się cokolwiek napisać. Pozdrowionka.
    Ostatnio edytowane przez Daro69 ; 19-04-2024 o 18:43

  4. #4

    Domyślnie

    Co do śmierci tego miejsca. Z moich obserwacji wynika że taki trend od dłuższego czasu panuje. Inne fora foto (i nie tylko) dotyka ten sam problem. Ludzie pouciekali na FB Insta, Tiktoki itp. Cóż - życie...
    Że pojechałem z testem? Spójrz na te foty. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że focone z jednego miejsca, ze statywu, a Twoją jedyną czynnością przy kadrowaniu było kręcenie zoomem.
    Ewentualnie druga możliwość - cropowanie w postprocesie..
    Widza - odbiorcę nie zawsze interesują okoliczności powstania zdjęcia. Tym bardziej w kategorii o której dyskutujemy. Co innego repo, dokument - tam opis jest wręcz pożądany.
    Najczęściej odbiorca zainteresowany jest ostatecznym efektem.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    ostrowiec sw/elk grove
    Posty
    229

    Domyślnie

    Za maniak666 faktycznie kadr ten sam ale nie jest źle. Jak to miejsce wygląda w nocy? Ma potencjał na drogę mleczną lub startrails. Co do zdjęĉ jak dla mnie 2.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    224

    Domyślnie

    Faktycznie, macie rację, byłem z żonka, wypad taki spontan bez przygotowania, wstrzeliłem się w czas po burzy, a przed kolejną i chyba trochę z lenistwa i miejscówki mało przyjaznej do zabawy ze statywem nie chciało mi się eksperymentować z różnych miejsc, pogoda zaczęła się psuć i trzeba było wiać. Ale to jest tak jak nie ma sie w pamięci dobrych rad ,że ze statywem trzeba trochę pospacerować - w lewo, w prawo , nisko, wysoko i poszukać kadru...ale cóż nauczka ,że trzeba eksperymentować, a nie zapuścić korzeni w jednym miejscu i zamiast kilku kadrów z różnych miejsc walić 15 z tej samej miejscówki. Chyba właśnie w ten sposób człowiek się uczy jak koledzy z forum zwrócą na to uwagę. Pozdro. Faktycznie jednak w tym miejscu nie za bardzo było jak zmienić kadr aby było ciekawiej. Pozdro i dzięki za opinie.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Jura
    By Ghost Dog in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 15:33
  2. [ Krajobraz ] Okiennik Wielki
    By wolnyslimak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 09:06
  3. [ Krajobraz ] Okiennik
    By mateo57 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 17:26
  4. [ Krajobraz ] Jura
    By ::ART:: in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 10:48
  5. [ Krajobraz ] JURA cz.2
    By jm in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •