Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie [wspinaczka] Sople w Kanderstegu

    Kilka kadrów ze szwajcarskiego Kanderstegu, jednego z najlepszych miejsc do wspinania lodowego w Europie. Zapraszam do komentowania:

    1.
    Krzysztof Rychlik na "Saule" III WI6 na Oeschinenwald

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0317readySMALL.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	751,7 KB
ID:	21886


    2.
    Paweł Górka próbuje "Pink Panther" M9+ w niemalże gotyckich sklepieniach mikstowego sektora Ueschenen.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1295-2readySMALL.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	1,89 MB
ID:	21887

    cdn.

  2. #2

    Domyślnie

    Rewelacja! Świetnie uchwycona wieloplanowość i skala. Bardzo mi się podoba. Czekam na więcej.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    A dlaczego sople odchylają się w prawo?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    A dlaczego sople odchylają się w prawo?
    Zeby zrownowazyc te, ktore odchylaja sie w lewo?
    Pursue happiness with diligence

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    A dlaczego sople odchylają się w prawo?
    Hmm, może mała łamigłówka umysłowo-fotograficzna, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka pytań patrząc na to zdjęcie i poprzednie:
    1. jakim rodzajem obiektywu zdjęcie zostało zrobione?; 2. w jakim miejscu był fotograf i z jakiego kąta fotografował i jaki to mogło spowodować efekt?; 3. jakie elementy tła można było w ten sposób uchwycić, czy elementy te uatrakcyjniają kompozycję?; 4. czy byłoby możliwe znaleźć się wyżej (aby fotografować z poziomu wspinacza, co "wyprostowałoby" sople) jeśli skała jest przewieszona pod takim kątem i jakie by to miało konsekwencje dla tła, co by mogło się tam znaleźć?; 5. jaką funkcję pełnią linie skośne w kompozycji?; 6. czy nie warto czasem złamać książkowe zasady fotografowania np. architektury, jeśli ma się na to jakiś pomysł?; 7. czy poprzez złamanie pewnych zasad zdjęcie jest dobre, czy złe?; 8. co wniósł mój komentarz do wątku czy oceny zdjęcia?

    Myślę, że wtedy znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie samodzielnie

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @black70 @Boryszuk @akustyk dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Świetne! Z ciekawości - nie myślałeś nad tym by zabrać w takie warunki coś lżejszego i poręczniejszego niż D850? Bo z taką puchą na takie ściany... naprawdę szacun... Ale po zdjęciach widać że chyba było warto. Jak masz tego więcej to wrzucaj, z chęcią nacieszę oczy.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Świetne! Z ciekawości - nie myślałeś nad tym by zabrać w takie warunki coś lżejszego i poręczniejszego niż D850? Bo z taką puchą na takie ściany... naprawdę szacun... Ale po zdjęciach widać że chyba było warto. Jak masz tego więcej to wrzucaj, z chęcią nacieszę oczy.
    Dzięki Generalnie to chętnie przytuliłbym jakieś małe bezlustro, bardzo podoba mi się Fuji Xt2-T3, jako drugi system, ale na ten moment fundusze nie pozwalają. Przydałby mi się mały lekki aparat na swoje wspinanie czy do "codziennych" fotek. Jednak do większych, traktowanych na serio sesji zdecydowanie wolę lustrzankę, do tej pory miałem d700, teraz przesiadłem się na d850. Faktycznie z gripem i obiektywami (zwykle pracuję na Nikkorach 18-35 i 80-200/2.8 czasem jeszcze 85/1. robi się z tego ciężki nabój... Natomiast kiedy zabieram sprzęt to jestem nastawiony na konkretne zdjęcia a nie wspinanie, czasem podchodzę na drugiego z plecakiem, natomiast najczęściej fotografuję z wiszącej poręczówki - albo sam zakładam zjazd, jeśli jest dostęp od tyłu, albo w miarę łatwym wejściem, albo ja lub ktoś prowadzi, podwiesza linę, a ja potem podchodzę ze sprzętem foto po linie na przyrządach zaciskowych. Ogólnie jest to dość pracochłonne i skomplikowane logistycznie, a w zimie to jest już orka, jest bardzo ciężko, zajmuje to dużo czasu i bywa już niebezpiecznie... Zwykle staram się wcześniej rozpoznać teren i popatrzeć jakie są możliwości podwieszenia się i zrobienia dobrych zdjęć, a potem już działamy konkretnie pod zdjęcia.

  10. #10

    Domyślnie

    Jest moc, piękne zdjęcia. 1 i 2 kapitalne, 3 również świetnie pokazuje trud wspinaczki. Gratulacje.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Sople
    By kashmir in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:19
  2. Wspinaczka
    By Obiektywnie in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 07:26
  3. [ Przyroda ] wspinaczka
    By Stryj in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:58
  4. [ Sport ] Wspinaczka
    By LWO in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 16:09
  5. [ Przyroda ] Wspinaczka
    By michalv in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2006, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •