Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Fantastyczne zdjęcia. 3 z soplami - niektórymi wielkości człowieka, świetnie skomponowana. 2 też fajnie oddaje proporcje, 1 kwintesencja tego sportu.

    Kandersteg to gdzieś w okolicy, gdzie jadąc samochodem do Zermatt trzeba się załadować na platformę kolejową?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Fantastyczne zdjęcia. 3 z soplami - niektórymi wielkości człowieka, świetnie skomponowana. 2 też fajnie oddaje proporcje, 1 kwintesencja tego sportu.

    Kandersteg to gdzieś w okolicy, gdzie jadąc samochodem do Zermatt trzeba się załadować na platformę kolejową?
    Dzięki bardzo za komentarz Także @90s
    Nie, to nie to miejsce, Kandersteg jest na północ, bliżej Grindelwaldu i Eigeru.

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Jest power.
    Chyba 3 mi najbardziej podchodzi za ukazan skale.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystkie 4 mi podchodzą. Dobre zdjęcia.

    Z innej beczki i z czystej ciekawości - z jakim sprzętem się wspinasz? Ile foto kg?

  6. #16

    Domyślnie

    O...znajome chyba miejsca.
    Czy to ten Tschingel w rejonach Axalp?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Wszystkie 4 mi podchodzą. Dobre zdjęcia.

    Z innej beczki i z czystej ciekawości - z jakim sprzętem się wspinasz? Ile foto kg?
    Dzięki tak jak pisałem wcześniej, w tym momencie d850 + 18-35 + 80-200/2.8, to taki standardowy zestaw, aczkolwiek już swoje waży. Logistyka zależy od lokalizacji - w skałach, przy wspinaniu sportowym jest dużo łatwiej, oprócz torby ze sprzętem wspinaczkowym, mam torbę foto, która leży pod skałą. Kiedy coś się urodzi i widzę możliwość zdjęcia, wychodzę ze sprzętem foto na podwieszonej (przeze mnie lub kogoś) poręczówce na przyrządach samozaciskowych, tzw. małpach. Najczęściej nie chce mi się w skały brać dwóch lin - statycznej do podchodzenia i dynamicznej do wspinania, więc podchodzę na dynamiku - jest ciężej trochę, bo się wydłuża, ale jedna lina waży mniej niż dwie. W skałach jest czasem opcja dostania się na górę od tyłu, łatwym wejściem, więc wtedy jest dużo łatwiej i szybciej, bo zakładam tylko zjazd. Statyka zabieram wtedy, gdy jestem umówiony na konkretny projekt lub sesję. natomiast w górach lub właśnie w lodach sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. W przypadku tego wyjazdu od początku nastawiałem się tylko na zdjęcia, jednak okazało się, że lodospady, które nas interesowały najczęściej miały 3-4 wyciagi, a oczywiście najlepsze do zdjęć były na górze, więc nie było opcji, wspinałem się z plecakiem ze sprzętem na trzeciego i ciągnąłem za sobą jeszcze statyka - więc wszystko razem - aparat i obiektywy, sprzęt wspinaczkowy, puchówka, woda i lina ważyły już sporo. Na stanowisku pod właściwym wyciągiem następował przepak, Krzysiek się wspinał prowadząc, podwieszał mi statyka, ja pałowałem do góry, a Krzysiek lub Magda szli jeszcze raz pod zdjęcia, przynajmniej fragment wyciągu, tam, gdzie chciałem focić. Wszystko razem było już skomplikowane, trudne, bardzo męczące i już niebezpieczne, z kilku podejść zrezygnowaliśmy ze względu na ryzyko - kiepska asekuracja, słabe stanowisko na górze do podwieszenia liny, ryzyko strącenia sobie na głowę przy podchodzeniu na linie dużych sopli lodu... Ogólnie orka...
    @Krzysztof24 dzięki

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    O...znajome chyba miejsca.
    Czy to ten Tschingel w rejonach Axalp?

    Chyba nie do końca, Axalp jest jakieś 100 km na północny wschód, Tschingel w tym przypadku to nazwa doliny niedaleko Kanderstegu.

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za opis. No to trochę dźwigasz do góry, ale po zdjęciach łatwo wywnioskować, że warto

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Dzięki za opis. No to trochę dźwigasz do góry, ale po zdjęciach łatwo wywnioskować, że warto
    Dzięki już nauczyłem się, że dobrych zdjęć nie da się zwykle zrobić "przy okazji"

  10. #20

    Domyślnie

    Opis robienia zdjęć b. ciekawy, sporo poświęcenie z Twojej strony, żeby uwiecznić koleżanki i kolegów w czasie akcji. Czyli mają i dokumentację swoich osiągnięc sportowych i po porosty kapitalne "pamiątki", do których z pewnością sięgną po latach. A czy Ty masz szansę, że ktoś zrobi Ci zdjęcia w takich ekstremalnych okolicznościach wyczynu wspinaczkowego (z gwarancją poprawnej fotki)? Czy tylko jesteś niewidocznym bohaterem tych zmagań?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Sople
    By kashmir in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:19
  2. Wspinaczka
    By Obiektywnie in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 07:26
  3. [ Przyroda ] wspinaczka
    By Stryj in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:58
  4. [ Sport ] Wspinaczka
    By LWO in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 16:09
  5. [ Przyroda ] Wspinaczka
    By michalv in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2006, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •