Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie kalibratory do monitorów

    Jakich kalibratorów używacie do monitora LCD? Czy X-Rite EyeOne Display2 (dawniej GretagMacbeth) jest w tym względzie dobrym sprzętem, czy może w tej cenie są lepsze?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Jakich kalibratorów używacie do monitora LCD? Czy X-Rite EyeOne Display2 (dawniej GretagMacbeth) jest w tym względzie dobrym sprzętem, czy może w tej cenie są lepsze?
    Jak obiektywnie przedstawia się porównanie kolorów bardzo dobrego, skalibrowanego monitora do kolorów odbitki z labu? I czy skoro obiektywnie trudno jest to ocenić, to czy to warto wydawać na to tyle kasy? To są pytania, które nurtują mnie od dłuższego czasu i proszę praktyków w tym @Czornyja o odpowiedź.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że oprócz skalibrowanego sprzętu (robię to okazjonalnie na pożyczanym kalibratorze) potrzebna jest współpraca labu. Jak potraktują ciebie jak "klienta z ulicy" to żadna kalibracja nie pomoże.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jak obiektywnie przedstawia się porównanie kolorów bardzo dobrego, skalibrowanego monitora do kolorów odbitki z labu? I czy skoro obiektywnie trudno jest to ocenić, to czy to warto wydawać na to tyle kasy? To są pytania, które nurtują mnie od dłuższego czasu i proszę praktyków w tym @Czornyja o odpowiedź.
    jak tylko będę miał bardzo dobry, skalibrowany monitor to dam znać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    jak tylko będę miał bardzo dobry, skalibrowany monitor to dam znać
    Toś mi bracie pomógł rozwiązać moje rozterki, że hej, ale trudno widać sarkazm zwycięża nad chęcią wyrażenia obiektywnej opinii (we wcale moim zdaniem nie błahej sprawie).
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Ale to szczera prawda. Czas jakiś temu zapragnąłem kupić sobie wreszcie jakiś dobry monitor LCD. Naonczas wychodziło mi, że optymalnie byłoby kupić 1980FXi (ponad 2tys), do tego skombinować ze Stanów kalibrator z oprogramowaniem SpectraView Profiler (bodaj 500$), ale stwierdziłem, że 19 cali ma zbyt małą rozdzielczość, 20-tka nie dawała się kalibrować sprzętowo, 21-ka była już sporo droższa, więc pomyślałem, że nie ma sensu - już lepiej kupić normalne 21" SpectraView z kalibratorem i nie kombinować z oprogramowaniem ze Stanów. Do tego pomyślałem sobie, że skoro mam już wydać majątek, to lepiej kupić spektrofotometr (ponad 4000) a nie kolorymetr (ok. 1500), bo będę mógł wtedy sobie oprofilować moje rozliczne drukareńki i może nawet skaner (za dodatkowe 1000). W tym miejscu mój entuzjazm nieco osłabł, bo z niecałych 4000 zrobiło mi się zdrowo ponad 10 kafli. Uznawszy, że mój fundusz leasingowy i bez tego miewa się doskonale, odłożyłem ową inwestycję ad calendas graecas, tym bardziej że technika idzie do przodu a ceny spadają.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Góra/Wrocław
    Posty
    160

    Domyślnie

    Hmmm no a ja właśnie sobie kupiłem dobry monitor (Spectraview 19" na 21 mnie nie stać, nie jestem zawodowcem
    Do tego mam eyeone display 2 i jakoś nie umiem go dobrze skalibrować. Totalna kaszana mi wychodzi poprostu. Nie wiem może coś źle robie albo mam gównianą karte graficzną o ile to ma znaczenie.
    Ma ktoś doświadczenie z tym profilerem ? Bo nie wiem czy sam sobie poradze

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    skombinować ze Stanów kalibrator z oprogramowaniem SpectraView Profiler (bodaj 500$),
    Baj de łej:
    Spectraview profiler można sobie zassac tu (sklep w ktorym kupowałem)-> http://system.perfekt.pl/modules.php...howpage&pid=79
    jest tam link do wersji PC i MAC. Nie tylko wiem czy to nie jest jakiś szerłer or something bo nie sprawdzałem
    +RIP+ Nikkor stopiątka tu spoczywa... wypadł z torby... tak bywa +RIP+

  8. #8

    Domyślnie

    a ja napisze szczerze ze sie pogubilem juz z tymi profilami. np co to znaczy monitor nie daje sie profilowac sprzetowo? po kiego to robic ? ja uwazalem ze profil to taki plik w windzie co kaze monitorowi, drukarce, skanerowi odpowiednio "widziec" kolory a tu sie dowiaduje ze tego lcd sie nie wykalibruje itd itd. jak to w koncu jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie oprofilować sprzętowo, tylko skalibrować sprzętowo. Oprofilować to można se wszystko.

  10. #10

    Domyślnie

    no oki czy sprzetowo robimy profil do monitora. teraz w czym jest problem ??? przeciez kazdy sprzet moze miec profil ? dlaczego jakiegos lcd nie da sie sprzetowo wykalibrowac ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •