Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138
  1. #1

    Domyślnie Komputer poleasingowy czy warto i jest to dobra opcja ?

    Komputer poleasingowy czy warto i jest to dobra opcja ?
    Komputer ma być ogólnego zastosowania z uwzględnieniem obróbki zdjęć RAW programy to Lightroom i być może dokupię C1 , nie będę używał komputera do gier. Planuje dokupić monitor Nec MultiSync EA275 lub coś podobnego. Wydać planuje najlepiej + - w okolicach 3000zł, ale gdyby okazało się to konieczne mogę dołożyć do nowego max. 4000zł
    PC o którym mowa jest dwu letni z roczną gwarancja, wydaje mi się że wychodzi mi to znacznie taniej jak zlecenie złożenia nowego komputera w sklepie.
    To co dostaje to dobry procesor Intel Core i7-6700 z taktowaniem 3400Mhz, ram 8GB DDR4, model ten ma zintegrowana kartę graficzną, kartę dźwiękową i sieciową zintegrowaną. Dysk w tym komputerze został wymieniony na nowy Goodram CL 100 480GB.
    Zależy mi na zwiększeniu ramu, teraz jest 8GB chciałbym dołożyć kolejne 8GB całościowo byłoby 16GB myślę że powinno wystarczyć ?
    Dodatkowo zastanawiam się czy nie lepszą opcją będzie wymiana dysku. W komputerze został wymieniony dysk na nowy Goodram CL 100 480GB
    I teraz nie wiem co wybrać, zostać przy tym który już jest, albo jeśli miałoby to mieć znaczenie jakości, szybkości działania i dłuższej bezawaryjnej pracy zamiany na coś innego.
    Popatrzyłem co teraz dużo osób kupuje i z tego co widzę są to Crucial MX 500 500GB SATA 3, Samsung 860 Evo 500GB, czy może dołożyć ciut więcej i kupić coś na M.2 np Samsung 970 EVO 500 M.2 lub Plextor 512GB PCIe Gen3 x4 NVMe, M.2 Crucial P1 500 GB, ewentualnie jakieś inne modele i jakie możecie polecić ?
    Do zestawu dodałem dodatkowo 8GB ramu, plus dysk HDD 1TB cena tego zestawu wynosi obecnie 3171 zł
    Link do tego zestawu
    https://amso.pl/product-pol-76427-De...sional-PL.html

    Przerabiał ktoś coś takiego ? może jednak nie warto i lepiej dołożyć do nowego z nowym procesorem i7- 8700 3.20GHz 12MB Box, dodać więcej lepszego ramu np 32GB i dysk 500GB M.2 ? Proszę o wyrozumiałość na komputerach się nie znam i dlatego pytam .
    Ostatnio edytowane przez tandori ; 26-02-2019 o 23:26

  2. #2

    Domyślnie

    Za jakieś 3500-3800 zł można złożyć nowy komputer na 8 rdzeniowy Ryzenie 7.

    Taki zestaw to ok 3800 zł

    AMD Ryzen 7 2700X (8 rdzni 3,7 GHz)
    Gigabyte B450 AORUS M
    Crucial 16GB 3200MHz Ballistix S
    Samsung 250GB 970 EVO M.2
    Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300
    MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2GD4 OC 2GB DDR4
    be quiet! System Power 9 600W
    Cooler Master MasterBox MB600L czarno-czerwona USB 3.0
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-02-2019 o 01:21
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Za jakieś 3500-3800 zł można złożyć nowy komputer na 8 rdzeniowy Ryzenie 7.

    Taki zestaw to ok 3800 zł

    AMD Ryzen 7 2700X (8 rdzni 3,7 GHz)
    Gigabyte B450 AORUS M
    Crucial 16GB 3200MHz Ballistix S
    Samsung 250GB 970 EVO M.2
    Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300
    MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2GD4 OC 2GB DDR4
    be quiet! System Power 9 600W
    Cooler Master MasterBox MB600L czarno-czerwona USB 3.0
    Tak wiem, tyko jak w wielu miejscach czytałem to do obróbki zdjęć ponoć lepiej zainwestować zainwestować w Intela. Czekam na opinie bo ja się na tym nie orientuje.
    Z ciekawości złożyłem wirtualnie zestaw składający się z procesora intel i7-8700 3.20ghz 12mb box i z tego co wyczytałem procesor jest super, ale grzeje się i potrzeba dobrego chłodzenia i już na wstępie nie zaoszczędził bym, druga sprawa to taka gdzie polecają w kilku komentarzach trzy płyty główne do niego które do tanich nie należą i co ważne dla mnie płyta taka musi mieć Display Port i nie każda to ma. Dlatego teraz porównuje komputer poleasingowy z nowym, czy faktycznie uzyskałbym znacznie więcej kupując coś nowego, biorę też pod uwagę że raz zakupiony komputer chciałbym alby służył mi jak najdłużej.

    Dzięki zaraz zerknę na ten zestaw
    Tak na szybko, w AMD muszę dokupić dodatkowo grafikę bo nie jest zintegrowana ? Już widzę że jest dodana.
    Ta płyta główna posiada displayport ?
    SSD chciałbym 500 GB
    Obudowa preferowana bez okna, nie potrzebuje też bardzo dużej i ciężkiej profesjonalnej, tutaj chciałbym wybrać jakiś kompromis, może być nawet Silentium
    Ostatnio edytowane przez tandori ; 27-02-2019 o 01:51

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Tak wiem, tyko jak w wielu miejscach czytałem to do obróbki zdjęć ponoć lepiej zainwestować zainwestować w Intela. Czekam na opinie bo ja się na tym nie orientuje.
    Akurat do obróbki cudów nie trzeba, wysoki zegar i cztery rdzenie., AMD 5 2600x albo Intel i5-9600K.

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Z ciekawości złożyłem wirtualnie zestaw składający się z procesora intel i7-8700 3.20ghz 12mb box i z tego co wyczytałem procesor jest super, ale grzeje się i potrzeba dobrego chłodzenia i już na wstępie nie zaoszczędził bym, druga sprawa to taka gdzie polecają w kilku komentarzach trzy płyty główne do niego które do tanich nie należą i co ważne dla mnie płyta taka musi mieć Display Port i nie każda to ma. Dlatego teraz porównuje komputer poleasingowy z nowym, czy faktycznie uzyskałbym znacznie więcej kupując coś nowego, biorę też pod uwagę że raz zakupiony komputer chciałbym alby służył mi jak najdłużej.
    Chłodzenie z kompletu jest ok, kwestia zmniejszenia hałasu to zakup innego chłodzenia.
    Płyty główne z display port to nic teraz dziwnego i nawet najtańsze modele za 300zł to mają ale trzeba o tym pamiętać.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje @koesh
    Porównałem procesor i5-9600K z i7- 6700 który jest w zestawie po leasingowym i tutaj nasuwa się pytanie, czy jeśli nie podkręcam to procesor i5-9600K wykorzysta swoja moc w porównaniu do i7- 6700 ? posprawdzałem opinie i bardzo często jest wspominany jako dobry procesor do gier, ja grac nie będę.
    Porównałem właściwości i wychodzi na plus 3.7GHz kontra 3.4GHz. Posiada więcej rdzeni 6 i 4 w i7- 6700, minimalna przewaga w pamieć podręcznej i jedynie co ustępuje to w ilości wątków. i7- 6700 ma 8 natomiast i5-9600K ma 6, czy to duża różnica i jak to całościowo wygląda, który jest bardziej wydajny ? Dodatkowo na korzyść i5-9600K jest lepsza grafika zintegrowana nie wiem czy jest to duża różnica, ale ja dodatkowej grafiki nie zamierzam kupować wiec być może jest to plus.
    i7- 6700 posiada coś takiego jak Intel® Hyper-Threading piszą o tym same wspaniałości i jak to się ma do porównania całościowego ?
    Jeszcze jedno natrafiłem na taką informacje gdzie i5-9600K z dobra płyta jest bardzo wydajny, czyli aby pokazał pełną moc musiał bym zakupić jakąś droższą płytę główną ?

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nic z tego co wyczytałeś nie wykorzystasz w obróbce zdjęć, są minimalne różnice miedzy budżetowym procesorem ale z wysokim zegarem, a bardzo drogim jakimś i7.
    Sugeruj się wysokim zegarem i tu wersje K nawet nie kręcone są lepsze.
    Płyta główna za dużo kasy nic ci nie da.

    Osobiście brałbym AMD i5-2600x i do tego kartę grafiki ale jesli ma być budżetowo to i5-9600K.

    Teraz pojawiły się i5-9400F czyli modele bez wbudowanej grafiki, procesor kosztuje coś 650zł i w trybie turbo ma 4,1GHz, więc może na tym dobrze działać Ps/Lr ale podaje to jako ciekawostkę póki co.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 27-02-2019 o 14:10

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nic z tego co wyczytałeś nie wykorzystasz w obróbce zdjęć, są minimalne różnice miedzy budżetowym procesorem ale z wysokim zegarem, a bardzo drogim jakimś i7.
    Sugeruj się wysokim zegarem i tu wersje K nawet nie kręcone są lepsze.
    Płyta główna za dużo kasy nic ci nie da.

    Osobiście brałbym AMD i5-2600x i do tego kartę grafiki ale jesli ma być budżetowo to i5-9600K.

    Teraz pojawiły się i5-9400F czyli modele bez wbudowanej grafiki, procesor kosztuje coś 650zł i w trybie turbo ma 4,1GHz, więc może na tym dobrze działać Ps/Lr ale podaje to jako ciekawostkę póki co.
    Jaką kartę grafiki wybrać skoro nie gram, tylko zastosowanie typowo multimedialne ?

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko pytanie czy to ma sens z dokupieniem karty graficznej za te 500zł ?
    Dlatego napisałem bierz i5-9600K.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Tak wiem, tyko jak w wielu miejscach czytałem to do obróbki zdjęć ponoć lepiej zainwestować zainwestować w Intela.
    Takie bzdury powielane i ludzie przepłacają bez sensu za procesory Intela.

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    profesjonalnej, tutaj chciałbym wybrać jakiś kompromis, może być nawet Silentium
    Profesjonalne obudowy to są w serwerach
    Cooler Master MasterBox MB600L to tania obudowa za niecałe dwie stówy
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-02-2019 o 16:29
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z obudów bierz spokojnie SilentiumPC bo przy ich cenach są bardzo solidnie wykonane, to samo ich zasilacze też cenowo wygrywają w tym co oferują.

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. TOKINA 16-28 2.8 PRO FX NIKON - wypukłe szkło - czy jest opcja założenia filtrów?
    By highlander in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 19:58
  2. ViewNX 2 - jest opcja spolszczenia ?
    By Deti in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 11:00
  3. Gdzie jest opcja USB-PTP w NIKONIE D60?
    By Frozner in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 08:04
  4. [ Krajobraz ] dobra trawka nie jest zła...
    By brun in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 19:20
  5. Czy jest taka opcja... podniesienie lustra przed strzaŁem
    By JanusZZZ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •