Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    @sturnus po części się z Tobą zgadzam, słyszałem od kilku osób które kupiły komputery po leasingowe które kilka lat z pewnością mają za sobą i chodziły lepiej jak nowsze modele ze sklepu innych tańszych firm, wiec odpowiednie dobranie elementów i jakość produkcji może swoje robić. Co do Januszy, po części pewnie racja, ale sklepy komputerowe które się tym zajmują i wystawiają gwarancje ? tam raczej się przynajmniej dobrze powinni znać się na tym co robią.
    Ktoś kto kupił komputer czy laptopa po leasingowego do 1000zł to nie są aż tak duże pieniądze, zestaw za 3000zł robi różnice. Dokładając 1000zł lub trochę więcej mam podobnego ale nowego Della. Komputery poleasingowe mają wymieniane dyski i montują coś co jest w miarę tanie, bo pewnie klient patrzy na cenę, obawiam się że jeśli chciałbym rozszerzyć pamieć to również sprzedadzą mi jedną z tańszych na rynku na zasadzie aby tylko było.

    Z ciekawości sprawdziłem na stronie Della czy można bezpośrednio kupić i odsyłają do partnerów, widzę autoryzacje w takich sklepach takich jak Morele czy X- kom. Po zapytaniu czy istnieje możliwość możliwość rozbudowy o dodatkowy ram i dysk, twierdzą że nie ma problemu, tylko oferują ram taki jaki mają w sklepie i który jest zgodny ze specyfikacją, ale nie jest to oryginalny ram Della. Nie maja informacji jaka konkretna pamieć ram od jakiego producenta znajduje się w zestawie. Nie są w stanie powiedzieć czy są to zestawy z UK czy innego miejsca.
    Ostatnio edytowane przez tandori ; 28-02-2019 o 12:05

  2. #22
    st
    Gość

    Domyślnie

    Z RAM-em już pisałem. Firmowy. I nieprawdą jest że firmy nie wiedzą jaki. Takich firm należy unikać. W specyfikacji każdego firmowego komputera jest zawarta ta informacja. Zawsze można dokupić z Alledrogo lub u dystrybutora sprzętu danej firm. Co do dysków nie ma problemu jeśli producentem nie jest jakaś dżonka w Tajwanie. We wspomnianych instrukcjach zawarty jest opis jak dodać/zmienić dysk - bez wskazania marki i modelu. Na ogół masz również legalny system - pytaj o to. Co do Januszy - niestety istnieją. Firmy które składają komputery z podzespołów przy określonej przez Ciebie specyfikacji (marka i model podzespołów) mogą się potem tłumaczyć że tak chciałeś a określony podzespół może nie współpracować dobrze z innym. Zły dobór powoduje że jakiś podzespół nie wyrabia z prędkością innych. Zdarza się tak niestety że dany np. dysk nie bardzo lubi się z daną płytą, zwłaszcza źle skonfigurowaną. Osobny problem to współpraca karty i programów. No i wtedy masz problem.
    Pisałem również o sprzęcie nie za 500 zł. Za kwotę którą dysponujesz możesz kupić naprawdę dobry sprzęt - często odnawiany przez producenta!

    Pozdrawiam

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zdajesz sobie sprawę że ten złom po leasingowy trzeba przeglądnąć, wyczyścić, wymienić uszkodzenia np uszkodzone porty albo zmienić uszkodzone podzespoły, bierzesz paletami ten szrot i połowę trzeba samemu sklecać na zapleczu żeby działały.
    Zużycie tego może być małe ale i ekstremalnie duże, to jest loteria jak z każdym złomem sprowadzanym w takim stanie i w takich ilościach.
    To że sprowadzając taki złom masz np połowę działającego sprzętu, reszta po awariach lub niekompletna.

    Taki sprzęt nie ma już nic wspólnego z tym jaki był w dniu sprzedaży od producenta, to jest szmelc sklecany na szybko na zapleczu i tyle.

  4. #24
    st
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    [..]Taki sprzęt nie ma już nic wspólnego z tym jaki był w dniu sprzedaży od producenta, to jest szmelc sklecany na szybko na zapleczu i tyle.
    Jak pisałem, można kupić sprzęt odnawiany przez producenta.
    A co powiesz o Nikonie D700 z 120000 ekspozycjami? Złom czy nie?

    Na tym kończę dyskusję.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale ja Nikona nie poskładam sobie z części w domu ani nie zlecę tego jakiejś firmie, co to za porównania ?

    Nie pisz że coś może byc takie czy takie, wiemy o co chodzi, o szmelc z allegro albo od znanych z tego sprzedawców.

    Chcesz porównań to proszę, to jest tak jakbyś kupił sobie samochód od ruska bo poskładał go z trzech innych ale ładnie wyczyszczony i kable zapięte trytkami.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-02-2019 o 15:28

  6. #26

    Domyślnie

    Ej jaki złom poleasingowy?

    Nie wiem jak desktopy, ale lapki bywają naprawdę fajne.

    Thinkpada czy Della z topowych lini ciężko zajechać przez okres wykorzystywania w firmach (to sprzęt 3-4 letni). NA dodatek mają tę zaletę, ze bez problemu uzyska się cześci zamienne i tani osprzęt.

  7. #27
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Te firmy pracują po 5 dni w tygodniu nie czasami - najczęściej, ale rzadko 7 dni w tygodniu na trzy zmiany, zwłaszcza w działach gdzie się używa komputerów. Dyski SSD i monitory nie posiadają mechaniki. To może uważacie że należy z tego forum usunąć dział sprzedam? Wszak tam, według tej logiki, tylko szroty? Aparaty posiadają wiele więcej zużywającej się mechaniki.

    Pozdrawiam
    Tego nie powiedziałem, żeby usunąć tylko wziąć pod uwagę, że komputery w firmie podobnie jak inny sprzęt np. samochody są w większości bardziej eksploatowane. Dysk SSD czy monitor nie ma mechaniki ale zużywa się a dysk SSD ograniczoną ilość zapisów komórek. Pracuję w firmie gdzie mamy ok. 300 komputerów i na produkcji 24x7 a w biurze 8-10h przez 5 dni w tygodniu ale są osoby, które nie wyłączają komputera tylko monitor.
    Apara ma sporo mechaniki ale przyznasz, że najczęściej taki amator jak ja używa go rzadziej niż ktoś kto używa go zawodowo.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Rozumie ze według was składak złożony gdzieś w zaciszu mieszkania jest lepszy od firmowego notebooka serii workstation?
    Od kilkuletniego polisingowego złomu na pewno. Przede wszystkim będzie to sprzęt nowy!

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ej jaki złom poleasingowy?
    A czym są 3-4 letnie komputery skupowane przez firmy hurtem paletami jak nie elektrozłomem?

    Takie komputery kupowane są w takiej formie bez żadnego opakowania:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komputery-na-sprzedaz-paleta-muszyna-395458647.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	114,4 KB
ID:	21768

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62030_042867c1c9_2.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	21769

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61216_87c3f24389_1.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	21770
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 28-02-2019 o 19:26
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Żeby nie uogólniać jest sprzęt poleasingowy faktycznie odnowiony przez producenta i trafia na rynek ale w tym temacie sa podane przykłady sprzętu i jest to złom, dosłownie złom.
    Sam takie desktopy kupowałem do biura do firmy co dziadowała na sprzęcie dla pracowników i chodziły wiele lat ale to była kwestia wydania na jeden 600zł i to z jakimś tam oem systemem, takie coś ma sens ale żeby iść w taki sprzęt zamiast składaka normalnego to nie poleciłbym nikomu bo byłoby to nie fair.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-02-2019 o 19:55

  10. #30

    Domyślnie

    Ten optiplex to jest model mający 3 max 4 lata.
    Amso daje gwarancję. jasne, ze proponowany składak jest lepszy, ale jest 1100 zł droższy. i to bez systemu. A to jest proponowanie czegoś za kwotę "tylko" o 40% większą

    Naprawdę nie wiem jak desktopy. ale poleasingowe laptopy są bardzo ok.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. TOKINA 16-28 2.8 PRO FX NIKON - wypukłe szkło - czy jest opcja założenia filtrów?
    By highlander in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 19:58
  2. ViewNX 2 - jest opcja spolszczenia ?
    By Deti in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 11:00
  3. Gdzie jest opcja USB-PTP w NIKONIE D60?
    By Frozner in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 08:04
  4. [ Krajobraz ] dobra trawka nie jest zła...
    By brun in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 19:20
  5. Czy jest taka opcja... podniesienie lustra przed strzaŁem
    By JanusZZZ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •