Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138
  1. #11
    st
    Gość

    Domyślnie

    Hi, jeśli mogę to powiem tak. Od dawna używam poleasingowych kompów (pomimo że kiedyś sam składałem komputery również zawodowo). Używam, ale zawsze tych z górnej półki. HP, Dell, Fujitsu. Również do grafiki. Od czasu gdy kupiłem pierwszy nie zmieniłem zdania. To nie to samo co składaki które potrafią się krzaczyć z byle powodu. Zwłaszcza gdy są podkręcane i składane przez pana Janusza. Komputery markowe są testowane całkiem inaczej - komora termiczna, kontrola podzespołów a zwłaszcza procesorów. U pana Janusza - odpalił? Działa! Potem jest tłumaczenie że pewnie to wina softu. Samo upakowanie komponentów w obudowie to niebo a ziemia. Brak latających luźnych kabelków, taśm itp. Ma to wpływ na przepływ powietrza a więc i chłodzenie. Zwróć uwagę na to, by była w nim karta dedykowana, nie tylko ta z chipsetu. I raczej szukaj takiego który ją posiada, a nie "dołożona". to samo tyczy RAM'u. Nie jakaś tam pamięć ale firmowa. Za kwotę którą dysponujesz możesz zakupić całkiem niezłego laptopa "mobil workstation" wraz z dodatkowym monitorem. To "workstation" jest znaczące, bez względu na to czy to będzie notebook czy stacjonarka.

    Prdr.

  2. #12
    st
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedna uwaga co do procesorów. Nie wszyscy producenci oprogramowania testują je na Intelach i AMD. Ci którzy tego nie robią piszą w wymaganiach odnośnie softu: procesor Intel taki a taki lub zgodny. Potem, mimo że wina leży najczęściej po ich stronie to użytkownik ma zagwozdkę.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Hi, jeśli mogę to powiem tak. Od dawna używam poleasingowych kompów (pomimo że kiedyś sam składałem komputery również zawodowo). Używam, ale zawsze tych z górnej półki. HP, Dell, Fujitsu. Również do grafiki. Od czasu gdy kupiłem pierwszy nie zmieniłem zdania. To nie to samo co składaki które potrafią się krzaczyć z byle powodu. Zwłaszcza gdy są podkręcane i składane przez pana Janusza. Komputery markowe są testowane całkiem inaczej - komora termiczna, kontrola podzespołów a zwłaszcza procesorów. U pana Janusza - odpalił? Działa! Potem jest tłumaczenie że pewnie to wina softu.
    Już dajmy spokój z tymi bzdurami o Januszach.

    A kontroli podzespołów i komorach termicznych to można sobie opowiadać i wszystko fajnie jakbyś kupował ten komputer jako nówkę. Tylko ten jest używany i przyjechał do sprzedawcy na ofoliowanej palecie z kilkudziesięcioma innymi podobnymi komputerami bez żadnego opakowania. Sprawdzili czy działa i poszedł na allegro. Tyle jest tej kontroli jakości.

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Samo upakowanie komponentów w obudowie to niebo a ziemia. Brak latających luźnych kabelków, taśm itp. Ma to wpływ na przepływ powietrza a więc i chłodzenie.
    Istnieje coś tak niesamowitego jak opaski zaciskowe Służy do ułożeni i spięcia przewodów.

    Spróbuj w tym Dellu wycenić np. zasilacz.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 27-02-2019 o 22:17
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #14
    st
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    [...] Spróbuj w tym Dellu wycenić np. zasilacz.
    (wymienić?)
    Po co skoro działa? I to jest ta różnica.
    Ostatnio edytowane przez st ; 27-02-2019 o 22:57

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakbym miał cały magazyn szrotu po leasingowego to może bym opowiadał jaki to super sprzęt ale póki co polecam jednak omijać taki sprzęt z daleka.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    (wymienić?)
    Po co skoro działa? I to jest ta różnica.
    Dopóki nie trafisz na jakiegoś szrota, który ci padnie po miesiącu. Poleasingowy sprzęt to można sobie kupić za 500-800 zł do jakiejś biurówki ale wydawanie 3-4 tyś. na jakiegoś rupiecia niewiadomego pochodzenia gdy w tej cenie masz nowoczesny sprzęt to idiotyzm.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 28-02-2019 o 00:08
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #17
    st
    Gość

    Domyślnie

    Rozumie ze według was składak złożony gdzieś w zaciszu mieszkania jest lepszy od firmowego notebooka serii workstation? No to nie dziwię się tym postom z zapytaniem w stylu: dlaczego mi coś tam nie działa pod win7. i odpowiedź: u mnie działa.
    Magazynu nie posiadam a kompa używam.. fakt, głównie do biurówki... SolidWorks, jakieś złożenia 3D po 1000 i więcej elementów renderowane w czasie rzeczywistym. Ale co tam ja idiota się znam. Następnym razem zamówię u Borata składaka.

    Pozdrawiam

  8. #18
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Komputery po leasingu są z firm a te czasami pracują na okrągło 5 dni w tygodniu po 8-10h a jak firma pracuje na zmiany to czasami non-stop przez 7 dni w tygodniu a więc komputer może być dość mocno wyeksploatowany , mam na myśli np. dysk SSD czy talerzowy , wentylatory , zasilacz itp. oraz monitor.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Rozumie ze według was składak złożony gdzieś w zaciszu mieszkania jest lepszy od firmowego notebooka serii workstation?
    Jeżeli jest złożony z głową i pojęciem, to zdecydowanie tak.

  10. #20
    st
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdz Zobacz posta
    Komputery po leasingu są z firm a te czasami pracują na okrągło 5 dni w tygodniu po 8-10h a jak firma pracuje na zmiany to czasami non-stop przez 7 dni w tygodniu a więc komputer może być dość mocno wyeksploatowany , mam na myśli np. dysk SSD czy talerzowy , wentylatory , zasilacz itp. oraz monitor.
    Te firmy pracują po 5 dni w tygodniu nie czasami - najczęściej, ale rzadko 7 dni w tygodniu na trzy zmiany, zwłaszcza w działach gdzie się używa komputerów. Dyski SSD i monitory nie posiadają mechaniki. To może uważacie że należy z tego forum usunąć dział sprzedam? Wszak tam, według tej logiki, tylko szroty? Aparaty posiadają wiele więcej zużywającej się mechaniki.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. TOKINA 16-28 2.8 PRO FX NIKON - wypukłe szkło - czy jest opcja założenia filtrów?
    By highlander in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 19:58
  2. ViewNX 2 - jest opcja spolszczenia ?
    By Deti in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 11:00
  3. Gdzie jest opcja USB-PTP w NIKONIE D60?
    By Frozner in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 08:04
  4. [ Krajobraz ] dobra trawka nie jest zła...
    By brun in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 19:20
  5. Czy jest taka opcja... podniesienie lustra przed strzaŁem
    By JanusZZZ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •