Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zimowy staw

  1. #1
    an
    Gość

    Domyślnie Zimowy staw

    Uprzejmie i z wdzięcznością proszę o uwagi. Na temat kadru, koloru i obróbki. Czy tak powinno być? Dziękuję za każde słowo!

    Załącznik 21680

  2. #2

    Domyślnie

    Kadrowo całkiem ok. Brakuje lepszego światełka i obróbki żeby zdjęcie bardziej zachwyciło. Fajnie jak by znalazł się jakiś mocniejszy element, typu pływający ptak czy łódka itp.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #3
    an
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Kadrowo całkiem ok. Brakuje lepszego światełka i obróbki żeby zdjęcie bardziej zachwyciło. Fajnie jak by znalazł się jakiś mocniejszy element, typu pływający ptak czy łódka itp.
    Dziękuję, że zajrzałeś. Co byś zmienił w obróbce?

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie ta praca zupełnie nie przekonuje, pomimo że technicznie nie ma zarzutu to kadr właściwie co przedstawia ?
    Mamy odległy brzeg pomiędzy drzewami, czy on miał być celem sam w sobie ?
    Praca w stylu przechodziłem i zrobiłem sobie zdjęcie.
    Moja rada, skup się na głównym motywie i go pokaż w sposób bardziej bezpośredni...
    Nikon i podróże ...


  5. #5
    an
    Gość

    Domyślnie

    @moshica dokładnie tak było, przechodziłem i zrobiłem sobie zdjęcie natomiast urzekła mnie cisza i spokój i kolor, który udało się mi oddać na zdjęciu takim jakim był (przynajmniej mam nadzieję). Oczywiście masz rację, że brak głównego motywu. Czy mogę Cię prosić o ocenę obróbki - jestem w tym zakresie zielonym minimalistą i wolałbym zachować wierność dość tradycyjnej fotografii (bez nadmiernych suwakowych fajerwerków), czy to mi się udało?

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie że możesz prosić
    Kolorystycznie wszystko jest ok, powiedziałbym jak zdjęcie z puszki bez żadnej obróbki. Jeśli nie jesteś jej zwolennikiem to nic nie straciłeś. Gorzej jakbyś suwakami pojechał "za bardzo".
    Więc kolorystycznie wyszło bez fajerwerków, ale bądźmy szczerzy, lepiej tak niż z przesadą. Naturalizm tego miejsca połączony z tą obróbką ( o ile ja zastosowałeś) daje radę
    Są prace i miejsca gdzie Twój pomysł się sprawdza, tutaj tak jest.
    Ps/ Widziałem też Twoje zimowe prace z droga i drzewami, tam jest bardzo dobrze, jest motyw i naturalizm tych miejsc
    Nikon i podróże ...


  7. #7
    an
    Gość

    Domyślnie

    @moshica i znając Twoje prace lejesz miód na moje serce, za co uprzejmie dziękuję

  8. #8

    Domyślnie

    Ech to nie tak
    Poprostu często tu wchodząc liczymy podświadomie na super prace, ale ja nie o tym.
    Czasami trzeba docenić te "zwykłe" te codzienne te bym rzekł dokumentalne a nie "wysiedziane" ze statywem.
    Sam przyznam, nigdy nie pojechałem w plener ze statywem, zawsze każde foto było "potrzebą chwili "....
    Nikon i podróże ...


  9. #9
    an
    Gość

    Domyślnie

    Ja zapewne nie zdążę nigdy zamieścić tu super pracy, bo życie na naukę za krótkie, a talentu poskąpiono Stąd na przypadek pozostaje w kwestii "super pracy" liczyć. Natomiast bardzo zależy mi na ocenie tego, czy z obróbką sobie radzę w LR jakkolwiek, tym bardziej że to co powyżej to mój indywidualny preset, który jakoś tam póki co mi odpowiada. Natomiast ciekaw jestem odbioru takich ustawień przez szersze grono, bym wiedział czy jestem dinozaurem w dobie hdru, czy jednak jakoś się to sprawdza w odbiorze.

  10. #10

    Domyślnie

    My tu hdrów nie lubimy... serio.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Staw
    By Horgh in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 15:26
  2. [ Krajobraz ] Staw
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 20:08
  3. [ Krajobraz ] staw
    By skradajka in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 21:17
  4. [ Krajobraz ] Staw
    By Piotrek_K in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 18:21
  5. [ Krajobraz ] Staw
    By Slavek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •