Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie nikkor 70-200 VR czy VR II

    Witam.
    Mam dylemat kupić VR czy dołożyć i brać VR II
    Obiektyw będzie podpinany pod d500 i d750
    Doradzicie co wybrać ? Chodzi mi o opinie ludzi którzy pracowali sporo na obu szkłach.
    Z góry dziękuje.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    23

    Domyślnie

    Zobacz jeszcze na Tamrona 70-200 G2. Aktualnie sam zbieram fundusze z zamiarem kupna tego szkła. Czekam też na pierwsze testy niedawno wydanej Sigmy Sport 70-200. Cena tych dwóch szkieł jest sporo niższa niż Nikkora VRII, chyba że rozmawiamy o używce.

  3. #3

    Domyślnie

    zapomniałem dopisać - chodzi o używki. Czy za VR 2 w dobrym stanie cena 4700 to przystępne pieniądze?

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    23

    Domyślnie

    Najtańszy Tamron jaki można kupić to 5250zł. Za dopłatę względem VR2 w granicach 500 zł dostajesz nowe szkło z 5-letnią gwarancją. Na twoim miejscu brałbym G2. Chyba, że musi to być Nikon, to wtedy nie zostaje Ci żadna alternatywa.

  5. #5

    Domyślnie

    Tamron wygląda bardzo atrakcyjnie. Gdybym miał dzisiaj kupować takie szkło, zapewne mocno bym się nad nim zastanawiał. Jeśli masz duże wymagania względem AF, fotografujesz dynamiczne rzeczy, jakieś zawody, VRII mogę bardzo polecić. Ma najskuteczniejszy AF ze wszystkich Nikkorów, jakich używałem.

  6. #6

    Domyślnie

    Ten wpis to chyba kompendium wiedzy o jakości optycznej obiektywów 70-200/2.8 (N,C,T).
    https://www.lensrentals.com/blog/201...-di-vc-usd-g2/
    Generalnie odbieram opinie VRII vs. G2: ten sam poziom optyczny, ciut lepszy AF w VRII (ale nieco lepszy, nie spektakularnie i dotyczy naprawdę trudnych warunków dla AF)
    Ciekawe co pokaże w testach nowa Sigma, choć będzie trochę droższa niż Tamron i sporo cięższa (1,9kg).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jeżeli znasz angielski to podrzucam filmik gdzie jest porównanie Tamrona G2 do Nikkora FL (czyli tego najnowszego). Łap, oglądaj i sam wyciągaj wnioski film

  8. #8

    Domyślnie

    VR1 ma jedną przewagę nad VR2 - jest chudy i łatwiej się nim pracuje przy szybkiej zmianie ogniskowej. Optycznie jest sporo słabszy i ma sporą winietę, która najbardziej dokucza na mniejszych odległościach.
    D814 | 12-300/1.4-4

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobna rozkmine , nie mogę się zdecydować co kupić . Zastanawiam się nad nowym tamronem G2 a używanym Nikkorem VII .Obiektyw głównie do sportu , w planach zakup konwertera . Z tego co czytałem i oglądalem optycznie i af są bardzo podobne . Za tamronem przemawia że nowy z gwarancja i można go na raty kupić . A za nikonem to tylko chyba że to nikon .Hm a i tak się waham i zastanawiam nad kupnem nikona haha

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    VR1 ma jedną przewagę nad VR2 - jest chudy i łatwiej się nim pracuje przy szybkiej zmianie ogniskowej.
    W sumie to ma trzy przewagi- poza wspomnianą są nimi przyciski AF, oraz kilkaset złotych niższa cena (zakładając ten sam stan techniczny/wizualny).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •