Za Kolegami, bierz D600, później dokup dla lekkości coś m4/3, nic więcej nie trzeba.
Szukaj
Za Kolegami, bierz D600, później dokup dla lekkości coś m4/3, nic więcej nie trzeba.
GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
PM.M: "Te Twoje zdjęcia nie są złe jako takie, tylko robione w beznadziejnym świetle" - Jadę na wycieczkę i robię zdjęcia w świetle, jakie zastanę. Nie jestem aż takim fanatykiem (na tym etapie mojej przygody z foto), żeby pojawiać się o wschodzie i zachodzie słońca, choć takich ludzi bardzo szanuję i kiedyś chciałbym do nich dołączyć. Może dlatego właśnie wybrałem aparaty Nikona - bo można więcej wyciągnąć z matryc produkcji Sony, bez względu na to, w jakich warunkach oświetleniowych się znajdziemy![]()
Nikon Z50, TTArtisan 7,5mm f:2.0; Viltrox 13 mm f:1.4; Viltrox 33 mm f:1.4; Meike 55 mm f:1.4; Nikkor 16-50 f:3.5-6.3 VR; Nissin Di866 Mark II x2
Oprócz może 2-3 zdjęć, które mają słabe światło, reszta super. A jeśli chodzi o puszkę, to oczywiście D600!!
W pełnej klatce największy problem do niedawna był z UWA. Albo są ogromne i drogie, albo ciemniejsze i nie tak szerokie. Ja z tego powodu wróciłem z FX do DX w krajobrazach. Ale niedawno pokazał się Tamron 17-35/2.8-4.0, który wydaje się być bardzo dobrym kompromisem. Niezbyt duży, stosunkowo jasny, z filtrami 77 mm i podobno ostry. Widzę, że też go wybrałeś. kupuj więc D600. A jeśli DX, to D7200.
A tak przy okazji, to nie aparat jest najważniejszy. Najlepiej sprzedające się na stoku fotki zrobiłem D90.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Skontaktuj się z nami