Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jak już chcesz wchodzić w Sony DX, to zdecydowanie lepiej w A6300 niż w A6000. Nie wiem jak się ma jakość tego 55-210, ale 16-50 szału nie robi... To znaczy jest ok jak na kita, ale zdecydowanie z A6000 nie zdejmuję Sigmy 30 1.4. Natomiast sam aparat... No cóż, da się przełknąć jego wady, bo ma dobrą cenę, ale zdecydowanie nie zamiast lustra
    Co do ostatniego zdania- zależy od potrzeb, zastosowania. Bo można napisać odwrotnie- lustro zamiast bezlustra- zdecydowanie nie. Każdy sprzęt to sztuka kompromisów. Każdy sprzęt ma jakieś minusy. A napisałem to jedynie tylko dlatego, by jakiś laik nie pomyślał, że lustro będzie lepsze od bezlustra (bądź odwrotnie).

  2. #12

    Domyślnie

    Mogę zostać wyśmiany, ale co tam
    Już długo nie mogę się zdecydować, w który system pójść.
    W Sony za bardzo nie wiem co wybrać z obiektywów; w Nikonie sprawa jest prosta - Nikon af-p 10-20/4.5-5.6G, Sigma 105 2.8 macro, 70-300 af-p 3.5-5.6, ewentualnie nikon af-s 60/2.8 micro.
    I teraz tak - mogę zamienić A6000 z 16-50 i macro 30/3.5 (bardzo fajny) na używanego D7100 z teoretycznie 2 letnią gwarancją - ręka w rękę - i do tego od razu kupić sobie 60mm macro (bo bardzo mnie do niego ciągnie ). Wtedy bym miał wszelkie systemowe problemy z głowy i został w Nikonie. Jak mi się D7100 spodoba to może za jakiś czas wymienię na d610. Chyba że sprzedam A6000 na Ebayu i kupię nowego D610 (1000 funtów, ale nowy z pewną gwarancją i ewentualnie tanim ubezpieczeniem) i na razie poużywam ze starym 70-300 i używał na zmianę z D3200 ( w którym co włożę kartę SD to jest komunikat, że karta uszkodzona; muszę wyjąć i włożyć i jest ok. W innych sprzętach działa bez zarzutu) i ewentualnie dokupił któryś z wymienionych wyżej obiektywów.

    Doradźcie proszę jako fachowcy z doświadczeniem?
    Która opcja będzie najlepsza?

    Dodam tylko, że taniej bo za 780 funtów może być A7 z 28-70, ale odstrasza mnie bateria i wybór obiektywów.
    Ostatnio edytowane przez Obrazek2000 ; 22-02-2019 o 21:16 Powód: dopisek

  3. #13

    Domyślnie

    Ale po co chcesz zmieniać system?

  4. #14

    Domyślnie

    Nie chcę zmieniać!
    Mam dwa aparaty i chcę się zdecydować, bo w Sony brak mi jakoś obiektywów w apsc i nie widzę rozwoju systemu jako długoterminowego.
    A6000 nawet lubię, za gabaryty, uchylny ekran (bardzo użyteczne) i obrazek jaki daje w połączeniu z 30mm macro. Ale jakiś taki miotający się jestem w tym systemie.
    W Nikonie wydaje mi się wszystko bardziej "czytelne"...
    No i bardzo podoba mi się "przestrzenność" obrazka z matrycy FF
    Ostatnio edytowane przez Obrazek2000 ; 22-02-2019 o 21:20 Powód: lierowka

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Nie chcę zmieniać!
    Mam dwa aparaty i chcę się zdecydować, bo w Sony brak mi jakoś obiektywów w apsc i nie widzę rozwoju systemu jako długoterminowego.
    A6000 nawet lubię, za gabaryty, uchylny ekran (bardzo użyteczne) i obrazek jaki daje w połączeniu z 30mm macro. Ale jakiś taki miotający się jestem w tym systemie.
    W Nikonie wydaje mi się wszystko bardziej "czytelne"...
    No i bardzo podoba mi się "przestrzenność" obrazka z matrycy FF
    Czyli wg. mnie za wcześnie na podjęcie decyzji. Z jednej strony za plus uznajesz gabaryty A6000, z drugiej strony podoba Ci się to co oferuje niemały FX...

  6. #16

    Domyślnie

    Podoba mi się A6000 za gabaryty, odchylany ekran i efekty z 30mm makro. Ale to chyba za mało.
    Nie podoba mi się 16-50, wydaje mi się, że lepsze efekty otrzymuję z Nikona D3200 i 18-50.
    W systemie Sony apsc błądzę.

    Po "przymierzeniu" D7100 jestem pod wrażeniem dużego ekranu, wizjera, szybkości obsługi (guzikologia) oraz gabarytów i przy tym niewielkiej wagi. Jakoś tak lepiej mi się poruszać po "dużym" body i to chyba ma większe znaczenie niż małe (kieszonkowe) gabaryty A6000. Zresztą nawet z 30mm makro już nie jest taki kieszonkowy. Do ładnej pogody (dobre światło) i kieszeni mam starego sony HX30.

    Do tego dochodzą tańsze niż w Sony teleobiektywy; no i makro z większą ogniskową - Nikkor 60mm czy Sigma 105 makro.


    Wiem, nie jest łatwo

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Wiem, nie jest łatwo
    Jest bardzo łatwo, mając konkretnie sprecyzowane potrzeby. W takiej sytuacji wycofuję się od doradzania, bo potrzeby masz bardzo rozbieżne, by sensownie doradzić.

  8. #18

    Domyślnie

    Dlatego chciałbym się dowiedzieć, co Ty byś zrobił? Nie jesteś na moim miejscu, tak pewnie byłoby łatwiej
    Chciałbym usłyszeć od Was, ludzi którzy przeszli wiele zmian i mając doświadczenie wiedzą, co wyliczając wady i zalety będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem i może też dlaczego.
    Poczytam, pokalkuluję i podejmę decyzję.
    Chciałbym się dowiedzieć, którą opcję Wy byście wybrali. Wiem, że mówienie komuś wybierz to i to jest przez dorosłego człowieka jakimś "braniem na siebie odpowiedzialności", ale mi zależy na informacji od ludzi, którzy tą drogę już przeszli (może wiele razy) i lekkim "poprowadzeniu za rękę" przez ruchliwą ulicę; no jakoś tak.
    Im więcej skrajnych opinii tym pewnie gorzej, ale z drugiej strony kilka podobnych rad i można wyciągać wnioski.
    Pretensji w razie czego mieć do nikogo przecież nie będę, a o pomoc proszę świadomie. Czytam Forum regularnie i wiem, że można na Was polegać.
    Kupuję regularnie NPhoto i bardzo mi się system Nikona podoba; jest mnóstwo zadowolonych użytkowników systemu od wielu wielu lat i ta "wiara" dodaje mi pewności, że wchodzę w dobry system.
    A Wy macie doświadczenie i z Wami mam "bezpośredni" kontakt. Dlatego pytam Was.
    Dziękuję za wytrwałość i poświęcony czas.

    Pozdrawiam
    Piotr

    P.S.
    Pisząc w tym wątku coraz bardziej skłaniam się do całkowitego wejścia w system Nikona. Pozostaje tylko sprawa DX czy FX.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jest bardzo łatwo, mając konkretnie sprecyzowane potrzeby.
    Co Ci dają sprecyzowane potrzeby, jeżeli nie masz doświadczenia w zakresie sprzętu? Ja kolegę doskonale rozumiem, choć nie ukrywam, że dziwi mnie fakt posiadania dwóch różnych systemów DX, ale z drugiej strony rozumiem eksperymentowanie
    D7100 jest dobrym pomysłem, a jeżeli w planach są 60 i 105, to w razie przesiadki na FX sobie je zostawisz. Zdecydowanie będziesz bardziej zadowolony niż z D3xxx czy A6000 (oczywiście jeżeli nie patrzysz na możliwości filmowania).

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Co Ci dają sprecyzowane potrzeby, jeżeli nie masz doświadczenia w zakresie sprzętu?
    Chociażby to, że wiem, czy istotne są dla mnie wymiary/masa... Na serio nie trzeba kupować samochodu coupe wiedząc, że chce się combi. Nie kupuję konia, jeśli potrzebuję krowy. Nie zawsze trzeba posiadać, by wiedzieć.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikno D5300 jaki obiektyw Nikkor 70-300mm czy Tamron AF SP 70-300mm?
    By Bimer in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-08-2017, 23:31
  2. TAMRON AF 70-300mm ?
    By Vargas in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 17:25
  3. Tamron 70-300mm VC
    By mirek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 11:31
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 14:15
  5. Tamron 70-300mm
    By *Mag. in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •