Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Kameralny trening

    W weekend byłem z przyjaciólmi na kameralnym treningu. Przez okno wpadało ostre słońce, niekiedy tworząc fajne cienie, niekiedy przepalając pół kadru. Powstało kilka fotek. Wszystko zrobione na 35mm
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0488.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	190,7 KB
ID:	21460
    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0496.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	184,2 KB
ID:	21461
    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0543.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	170,1 KB
ID:	21462
    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0546.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	166,4 KB
ID:	21463
    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0551.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	158,0 KB
ID:	21464
    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0576.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	147,2 KB
ID:	21465
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #2

    Domyślnie

    Fajny set. Podoba mi się kadrowanie, szczególnie na 1,2 i 5. Lubię tę ogniskową, używam 24 mm na apsc canona, więc blisko tego (trochę węziej u mnie).

    Ze sztukami walki jest tak, że mamy jakieś wyobrażenia na ich temat, zwykle wyniesione z filmów z Brucem Lee itd. Słowem, ma być "heroicznie" i "dynamicznie". Brak "heroizmu" można wybaczyć (w końcu mamy być skuteczni, a nie wyglądać), ale brak dynamiki pozostawia trochę niedosytu. Sceny są statyczne. Pisze to tylko dlatego, że próbowałem ostatnio fotografować karate i mam ten sam problem.

  3. #3

    Domyślnie

    Wielki dzięki za rzut okiem i komentarz. Miałem nadzieję, że 2 i 6 są choć ciut dynamiczne. "Heroizmu" bardzo bym nie chciał (choć lubię ból na twarzy kolegi na zdjęciu 6). Bicie ludzi to ciężka praca, efektywna wtedy, gdy robi się to na wesoło . U nas heroizm jest wykluczony. Po wielu latach fotografowania tych fikołków, ciągle nie wiem, jak to atrakcyjnie pokazać. Mam w planach pozowaną sesję, zobaczymy co wyjdzie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Miejsce i światło ma bardzo duży potencjał i wydaje mi się, że tak malowniczą sztukę walki jak aikido da się pięknie sfotografować - klimat światła i cienia z nr 5 jest super, kwestia ustawienia modeli aby atrakcyjny i dynamiczny ruch/rzut/układ zawodników wpasować w smugę światła... i byłoby super... sam chciałbym sfotografować zawodników kendo, ale jakoś nie mogę się zabrać, brak kontaktów...

  5. #5

    Domyślnie

    To akurat tradycyjne ju jutsu, więc jest dużo mniej obszernego ruchu i dynamiki niż w aikido. Ruchy są krótkie, techniki opierają się na krótkich, wrednych dźwigniach. Z ustawieniem jess ten problem, że to zdjęcia z treningu, zero ustawiania. Na dodatek fotograf też trenował. Fajnie, że potwierdzasz moją ocenę dotyczącą potencjału miejsca. Dzięki za ciepłe słowo o zdjęciu 5, też je lubię.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że na pewno dałoby się znaleźć malownicze, dynamiczne ustawienia... nawet przeglądając grafiki japońskie ilustrujące sztuki walki widać piękne kompozycje, Ty masz ten plus że znasz sport i doskonale wiesz co i jak, więc tylko działać ? natomiast z mojej dziedziny fotografii i sportu wiem, że w jednym momencie albo robimy zdjęcia albo trenujemy, bardzo trudno skupić się na obu rzeczach jednocześnie, bo z obu niewiele wyjdzie ? więc masz zaplecze, doświadczenie, modeli i kontakty, lokalizację... nic tylko to dobrze wykorzystać ?

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety, u mnie trening zawsze wygrywa z fotografią. Bo ja uprawiam fotografię towarzyszącą, czyli robię zdjęcia przy okazji innych aktywności. W zasadzie nie mam sytuacji, gdy głównym celem wyjścia/wycieczki jest zrobienie zdjęć.
    Ale masz rację, mam większość potrzebnych elementów do fotografii treningów (choć akurat ta lokalizacja to rzadko dostępne dobro). Brakuje mi dwóch drobiazgów - techniki i talentu. Ale się staram
    Nieźle mi się zapowiada sala treningowa na obozie letnim, może przywiozę coś, czego nie będzie wstydu pokazać. Zwykle trenujemy w salach gimnastycznych, gdzie oświetlenie i ściany są moim głównym wrogiem przy robieniu zdjęć.
    Z ciekawostek - czasem na treningu mój japoński nauczyciel prosi o nie robienie zdjęć. Po czym odszukuje mnie wzrokiem i mówi "ale oczywiście ty możesz ..." . Nie ma to jak przyzwyczaić innych do swojego hobby.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Fajnie światło gra, jakby dodaje dynamiki, a też pokazuje, że to sporty na całe życie, niezależnie od wieku też można Jedyne co bym się czepnął złośliwie to, że można może było ciut szerzej, ale może nie można było Tak przy okazji maksyma mojego guru od fotografii mówi : "Jak już już masz zrobić zdjęcie to najpierw zrób krok w tył" Mądre to, ale mi się też nie udaje
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki. W zasadzie wszystkie zdjęcia byly zrobione z plecami na ścianie. Gdyby Tamron 24-70 wszedl mi do bagażu, byłoby szerzej. Ale też miałem ochotę na ćwiczenie "dwa dni z 35mm".
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Według mnie szerzej wcale tu nie jest potrzebne. Dobrze jest tak jak jest. Tylko tak jak koledzy zauważyli brakuje dynamiki. Poza tym fajne zdjęcia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Trening
    By Kojocisko in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 16:49
  2. [ Reportaż ] Kameralny koncert charytatywny"Marcin dla Marcina akustycznie"
    By bwn in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 22:20
  3. Kameralny ślub Magdy i Łukasza
    By getos in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 17:21
  4. Trening ASG
    By exon in forum Video/film
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2010, 13:42
  5. [ Reportaż ] Trening
    By crazyjack in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2006, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •