Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Wyraźnie widać, że są rozbieżne opinie na temat używania sprężonego powietrza z puszki, ponieważ nasz forumowy kolega @Dariusz Breś powołując się na NPS włąśnie je poleca https://dariuszbres.pl/czyszczenie-czujnikow-af/
    Dlatego chcąć wyjaśnić sprawę zadałem wcześniejsze pytanie w poście #8.
    Gruszka może jest pewniejsza ze względu na olej, ale z drugiej strony z tą zagiętą rurką o której pisze Dariusz Breś to już jakiś dwuosobowy zesół do dmuchania byłby potrzebny.
    Pytałem o gruszkę w nps, nie sprawdzi się bo nie masz dojścia do czujników.
    Tylko rurka ze złamanym końcem, oczywiście powietrze musi być dobrej jakości to olejem nie będzie pluć.

    Tak czy siak, w NPS czyszczą tak jak opisałem i robi to jedna osoba. Mam filmik nagrany zresztą ale nie mogę publikować bo to wewnętrzne rzeczy NPS.

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję za wyjaśnienie. Sprawa wydaje się jasna: "dobre powietrze", załamana rurka i czujniki AF mamy cały czas jak nowe.

  3. #13

    Domyślnie

    Można też wykorzystać odpowiednio wcześniej przepłukaną wodą kupioną w aptece gruchę do lewatywy z włożoną do jej końcówki wygięta rurką zapożyczoną z puszki ze sprężonym powietrzem. Będzie bezpieczniej.
    D7500, N50 1.8, N70-300 AF-P

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem dlaczego sprężone powietrze jest takie złe? W takim razie czym czyścić czujniki AF?
    To co nabijają w puszki to loteria i czasami coś tam pluje, czasami za niska temperatura, w serwisach mają takie fajne zestawy z mini pistoletem gdzie jest regulacja ciśnienia.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To co nabijają w puszki to loteria i czasami coś tam pluje, czasami za niska temperatura, w serwisach mają takie fajne zestawy z mini pistoletem gdzie jest regulacja ciśnienia.
    Tak trochę teoretycznie zastanwiam się nad tym czyszczeniem (nie tylko czujników AF zresztą) i przyznaję, że czystość powietrza (gazu) ktorym dmuchamy na pewno jest tutaj bardzo ważna. Dotyczy to nie tylko czyszczenia czujników ale również matrycy i innych elementów body czy obiektywów.
    I trochę mnie dziwi, że producenci tego powietrza w butelkach mogą stosować technologię ktora dopuszcza takie zanieczyszczenia. Wydaje mi się, że jest to możliwe tylko przy prymitywnym użyciu sprężarek do jego produkcji. Z drugiej strony mamy dość popularne pompowanie opon azotem, ktory mógł powstać tylko ze skroplenia powietrza a jego cena nie może być wygórowana jeżeli pompują nim opony.
    Te pistolety o których piszesz to zapewne fajna rzecz, ale jeżeli do nich dostarczymy zaolejone powietrze ze sprężarki to też zachlapią wszystko co przed nimi się znajdzie. Poza tym ile one mogą kosztować, obawiam się, że tyle co dobre body.
    I tak sobie myślę, że może gdzieś się znajdzie taki azocik w małej buteleczce do czyszczenia optyki. Przecież optyka nie jest gorsza od opon i też ktoż z tej branży gazowniczej powinien o nią zadbać.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Sigma 50mm 1.4 nie ostrzy autofocusem (Nikon D810)
    By claudia.cr127 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 22:08
  2. nikon d5100 + Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM
    By dariol in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 09:05
  3. Pentacon 50 1.8 +nikon d5100 nie ostrzy
    By natalia90185 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 18:39
  4. nikon d5100 obiektyw nie ostrzy
    By jimi87 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •