Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Obiektywy Sigma

  1. #1

    Domyślnie Obiektywy Sigma

    Witam
    Proszę o poradę co do zakupu obiektywu.
    Mam aparat APS-C, niepełna klatka, obiektyw kitowy 18-135. Teraz chciałbym coś dokupić. Na razie teleobiektywy nie wchodzą w rachubę. Interesuje mnie krajobraz, zdjęcia okolicznościowe z imprez - typowe zdjęcia. Niedawno zakupiłem Tokinę 11-16, szkło fajne, szerokie ale trzeba uważać bo czasami wychodzą niespodzianki. Obecnie coś się popsuła i jest w naprawie gwarancyjnej. Ale do rzeczy.
    Postanowiłem kupić Sigmę 18-35Art f 1.8. W sklepie sprawdzalem ją na FF/BF - coś mi się nie podobało i czekam na nowe dostawy. Teraz jednak myślę o Sigma 24Art f 1.4.
    Nie wiem na który się zdecydować. Mam 11-16 i czy wybrać 24Art czy 11-16?
    Jeżeli ktoś miał podobny dylemat b . proszę o pomoc z jakimś przekonujacym uzasadnieniem
    Dzięki

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dodam tylko że nie musisz czekać na nowe dostawy tylko kup od oficjalnego dystrybutora i wyślij zestaw na darmową kalibracje do serwisu sigmy jeśli nie ma pewności co do celności.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dodam tylko że nie musisz czekać na nowe dostawy tylko kup od oficjalnego dystrybutora i wyślij zestaw na darmową kalibracje do serwisu sigmy jeśli nie ma pewności co do celności.
    Dzięki, rzeczywiście nie pomyślałem o tym, ale zawsze myślałem, że jak kupuję w sklepie to problem gwarancji jest z głowy a tak naprawdę to nie do końca.
    Teraz czekam na naprawę Tokiny ponad miesiąc. Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą i po b.długiej rozmowie zaproponował mi obiektyw zastępczy do czasu naprawy. A jeżeli właściciel sklepu się zgodzi to wypożyczę Sigmę 18-35Art.
    I tu cały dylemat: Czy wybrać 18-35 czy stałkę 24?

  4. #4

    Domyślnie

    litości... body mamy zgadywać czy z fusów wróżyć ?

    18-35Art f 1.8 bardzo fajne szkło ale AF dobrze działa z nielicznymi korpusami.

Podobne wątki

  1. Obiektywy Sigma
    By DziczkuPL in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 11:35
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 22:34
  3. Obiektywy Sigma Różnice
    By Martin206 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 21:55
  4. Obiektywy Sigma 70-300
    By przemekkrz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 11:26
  5. Sigma obiektywy
    By matimatrix in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •