Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zarządzanie lampami Quadralite/Godox z menu aparatu

    Witajcie!
    dotychczas byłem biernym podglądaczem forum, dziś przyszedł czas na pierwszego posta

    Z miesiąc temu skoczyłem na głęboką wodę, porzuciłem czerwonych na rzecz Nikona... Wszystko było pięknie, aż do momentu mojej weekendowej sesji z lampami Quadralite (generalnie 6 lampek: AD200, 60 evo, 36 evo).
    Dotychczas w Canonie zarządzałem grupami lamp z poziomu korpusu aparatów (1DX Mark II, 5DIV), teraz nie potrafię tego uruchomić na Nikonach (D850, D500), flash control w menu jest wyszarzone/nieaktywne.
    Z transmiterm Xpro-N II/R2Pro aparat wyzwala lampy, ale nie można ustawić HSS, ze Strobossem po włączeniu HSS na lampie, można wybrać krótszy czas niż 1/250, jednak w menu aparatu "flash control" też nie jest aktywne, (jak przy transmiterze).

    Jako, że miałem przerwę w Nikonach, może o czymś zapomniałem i wystarczy przestawić? Miał ktoś doświadczenie z zestawem Godox Xpro/Nikon D850?

  2. #2

    Domyślnie

    Menu w body dotyczy kukułki (zastrzeżenie: nie wiem, jak nowe puszki i SB-5000).
    Jak chcesz mieć HSS zdalnie, w menu puszki (u mnie zakładka e1) wybierasz czas 1/xxx (auto FP), a na wyzwalaczu wciskasz przycisk fn z SYNC. Widzę, że masz tą nowszą wersję, ale SYNC na drugim funkcyjnym od lewej został.
    Daj znać czy pomogło.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki!
    Masz rację sync mi się naprawił (musiałem wcześniej zresetować transmitter do fabrycznych)... Jednak nadal nie mogę ustawić nic poprzez menu aparatu, nie wiem czy Nikony tak mają, czy to jakiś bug, czy może coś źle ustawiłem.

    W poprzednich puszkach tak to wyglądało i choć generalnie częściej używałem menu transmittera, to przynajmniej wiedziałem że puszka poprawnie dogaduje się z lampami (teraz tylko domniemam, że się dogaduje)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-Godox 1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	211,0 KB
ID:	21340
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nikon-Godox 2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	238,2 KB
ID:	21341

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze jest. To menu najprawdopodobniej dotyczy współpracy SB-5000 przez dedykowany system radiowy N.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 21:43
  2. Quadralite - Stroboss 60 (Godox TT685) vs YONGNUO 685
    By Niewin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 11:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •