Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Exit

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    I teraz pytanie - czy na pewno autor o swoim obrazie wie więcej niż odbiorca?
    wiedzą różne rzeczy, bo każdy z odbiorców filtruje przez swój filtr - wiedzy, znajomości kontekstów, wrażliwości itd.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Wiesław...

    Dziękuję, ale dodajesz takie warstwy interpretacji, o których nigdy bym nie pomyślał. Czyli bulwersują, bo graniczą z nadinterpretacją. A przynajmniej takie jest pierwsze wrażenie.
    Ruch - nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak zdefiniowana koordynacja diagonalna. Drażni Cię jej zachwianie, ale przyjmujesz, że to celowe. Otóż nie. To jest jedno jedyne, niepozowane zdjęcie. Spacer ze znajomymi. Tak wyszło, bez żadnego zastanawiania z mojej, czy modela strony. Czysty przypadek. Owszem, dla mnie też wygląda osobliwie i dlatego mi się podoba.
    BW - oryginał jest nieciekawy, więc, gdy już zauważyłem to zdjęcie po prawie 6 latach i uznałem - gest, kompozycja - że warto coś z nim zrobić - zacząłem się bawić suwakami, aż uznałem, że ujdzie.
    Nieostrość - dla mnie oczywista przy mojej manierze/zasadzie nieprzymykania, w tym przypadku F1.0.

    I teraz pytanie - czy na pewno autor o swoim obrazie wie więcej niż odbiorca?
    To nie tak - sam zauważyłeś, że jest coś dziwnego w pozie (ruchu) i ta konstatacja przeważnie wystarczy. Ja rozebrałem to tylko na drobne (czyli co jest nie tak i z czego to wynika). A także jak do tego mogło dojść. Na poziomie zawodowej fotografii warto mieć świadomość różnych spraw w tym i ruchu. Bo niekoniecznie trzeba opierać się na przypadku. Ale nie jest to warunek konieczny a tym bardziej wystarczający. Statystycznie biorąc intuicja zazwyczaj ludziom wystarcza. Należę do tego małego procenta co zadaje sobie pytanie "Jak działa jamniczek".

    Czasem to męczące jest (dla mnie).

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-02-2019 o 18:55

  3. #13

    Domyślnie

    Przyciąga. Ot po prostu, światło, cień, sylwetka.
    Czy brak koordynacji diagonalnej? Czy lewa ręka osoby powinna być bardziej do tyłu wyrzucona w marszu? Może to chwila kiedy się to działo, może i się na moment model zatrzymał, ot minął cos pod nogami?
    Może to teraz intryguje ale może to całkiem naturalna poza przejściowa uchwycona w ułamku sekundy.
    Taka analiza jak wydlubywanie intencji poety z linijki wiersza

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Przyciąga. Ot po prostu, światło, cień, sylwetka.
    A jeszcze prościej kliknąć lajka i po sprawie. To bardzo prosta, wręcz powierzchowna, analiza. Tyle można oczekiwać po nie wyrobionym widzu. Ale ponieważ to forum fotograficzne to może być chyba miejsce na coś więcej? Pytanie i próba odpowiedzi dlaczego ten obraz działa???


    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta

    Taka analiza jak wydlubywanie intencji poety z linijki wiersza
    Zdziwiłbyś się na jakim poziomie przeprowadzana może być analiza obrazu. Polecam lekturę Hockneya, Arnheima czy Strzemińskiego. A choćby Rzepińskiej.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #15

    Domyślnie

    Niezachowana koordynacja diagonalna. Metody tonorozdzielcze. Przepiękne. Jakby ktoś się nabijał nie napisałby tego lepiej
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #16
    an
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcie jak zdjęcie. Komentarze natomiast zdecydowanie przypominają mi sytuację z gościem, który szukał treblinek do kombajnu.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    wiedzą różne rzeczy, bo każdy z odbiorców filtruje przez swój filtr - wiedzy, znajomości kontekstów, wrażliwości itd.
    U niektórych drażliwości...


    Tytuł jednak mnie nie leży, bardziej nośny byłby Coming Out.

  8. #18

    Domyślnie

    "Wyjście z cienia"

    Ciekawe kto wie do czego to referencja.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #19

    Domyślnie

    w sensie że Zajdel?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #20

    Domyślnie

    Zgadł pan.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Without Exit
    By diablo1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 18:55
  2. [ Pozostałe ] Exit
    By sethcracow in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 16:00
  3. [ Portret ] Fire exit
    By d90 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:42
  4. Exit
    By pes in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 03:04
  5. lightroom a EXIT
    By kichu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2008, 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •