Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    enty uzytkownik ktory mota się z ff/bf ale dalej mi wmawiajce ze herezje głoszę. Nie chcesz ff/bf kup bezlusterkowca i jasna stałkę. Proste. Po przejściu na bezlustra ani razu nie spotkałem się z ff/bf a w lustrze niemal z każdym szkłem.
    Do znudzenia nudny jesteś, co jakiś czas się uaktywniasz tylko po to, żeby sobie popisać o genialnym bezlusterze wolnym od BF/FF, ale zapominasz że dla wielu może się okazać, że tych innych wad bezlustra jest sporo, a problem BF/FF jest łatwy do wyeliminowania... Nie znudziło Ci się jeszcze?

  2. #12

    Domyślnie

    Jakie są te wady bezluster?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Jakie są te wady bezluster?
    Chyba najważniejsza to brak lustra i wszystko co z tym jest związane.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Jakie są te wady bezluster?
    Dla mnie? Ergonomia, chwyt, bateria, wolny lub nieskuteczny AF w słabych warunkach, szkła słabe i tanie, lub świetne i bardzo drogie, opóźnienia wizjera. Ale spokojnie, jest też sporo zalet

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chyba najważniejsza to brak lustra i wszystko co z tym jest związane.
    A konkretnie co jest z tym związane?
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dla mnie? Ergonomia, chwyt, bateria, wolny lub nieskuteczny AF w słabych warunkach, szkła słabe i tanie, lub świetne i bardzo drogie, opóźnienia wizjera. Ale spokojnie, jest też sporo zalet
    Ergonomia / chwyt nie są cechą bezluster jako takich. Opóźnienia wizjera w x-t2 prawdę mówiąc nie zauważyłem, porównuję z d7100.
    Bateria zgoda, słabsza niż w lustrzankach, chociaż mnie osobiście nigdy to nie przeszkadzało w praktyce.
    AF - z czym porównujesz?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    A konkretnie co jest z tym związane?
    Myślę że temat rzeka i zazwyczaj wywołuje wojne
    Mi przeszkadza wizjer w słabych warunkach gdzie robię zdjęcia z ISO 6400, prądożerność nie pozwala mi na spokojne włączenie aparatu na stałe bez usypiania go, do AF można się przyzwyczaić i nauczyć działania.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    A konkretnie co jest z tym związane? Ergonomia / chwyt nie są cechą bezluster jako takich.
    Oczywiście że to cecha bezluster.

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Opóźnienia wizjera w x-t2 prawdę mówiąc nie zauważyłem, porównuję z d7100.
    Fuji jest za drogim systemem, żebym się bawił w sprawdzanie. Sony jest tragedią. Poza opóźnieniem wizjera jest jeszcze opóźnienie gotowości po uśpieniu, czy po włączeniu. Tam gdzie D7100 zrobił już dwa zdjęcia, A6000 dopiero złapał ostrość...
    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Bateria zgoda, słabsza niż w lustrzankach, chociaż mnie osobiście nigdy to nie przeszkadzało w praktyce.
    No jak mam dwie naładowane, to mi też nie przeszkadza, ale wolę spokój lustra
    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    AF - z czym porównujesz?
    Żeby było uczciwie mogę tylko z D5000 i D7100, ewentualnie z D610. Każdy z tych aparatów ustawia ostrość nawet w totalnej ciemności.
    Generalnie nie chodzi o wojenkę z lustrem czy bez. Po prostu te rozwiązania ze sobą nie konkurują, tylko mogą wymieniać się wzajemnie zaletami/wadami.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Oczywiście że to cecha bezluster...
    Nie jest to cecha bezluster. Jest to cecha małych bezluster. I to nie dla każdego. A w tej chwili jest moda odwrotna i robi się większe sprzęty. Olympus MX1 wygląda jak D5, Panas S1 prawie jak D700 i nawet małe pełnoklatkowe bezlustra typu Canon R bardzo dobrze się trzyma. Bezlustro można obudować w niemal dowolny sposób (oczywiście w górę, bo zmniejszać w nieskończoność się nie da).

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Fuji jest za drogim systemem, żebym się bawił w sprawdzanie. Sony jest tragedią. Poza opóźnieniem wizjera jest jeszcze opóźnienie gotowości po uśpieniu, czy po włączeniu. Tam gdzie D7100 zrobił już dwa zdjęcia, A6000 dopiero złapał ostrość...
    A6000 to inna epoka. Teraz bezlustra wszystkich firm mają dobre wizjery. To samo z responsywnością. Kiedyś było inaczej, ale szybko się to zmienia.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No jak mam dwie naładowane, to mi też nie przeszkadza, ale wolę spokój lustra.
    Jasna sprawa, ale nowe bezlustra Oly, Sony, Nikona, Canona (R, bo RP to dziadostwo) i prawdopodobnie Panasa mają już normalne baterie, które wystarczają na wiele zdjęć. Nie wiem jak jest w Fuji.


    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Żeby było uczciwie mogę tylko z D5000 i D7100, ewentualnie z D610. Każdy z tych aparatów ustawia ostrość nawet w totalnej ciemności...
    Tu także wiele się zmieniło. Canon R ma bardzo czuły układ, który ustawi ostrość niemal w zupełnej ciemności (bo w zupełnej to niestety żaden nie da rady)

    PS Oczywiście wszystko to o czym piszę to są nowe aparaty i swoje kosztują i jeśli cena ma znaczenie to niestety może być problem. Ale sam też porównujesz z bardzo starym aparatem i uogólniasz więc część z tych twierdzeń to już w tej chwili historia.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Oczywiście wszystko to o czym piszę to są nowe aparaty i swoje kosztują i jeśli cena ma znaczenie to niestety może być problem.
    Jeżeli autorka pisze o D7000, to z pewnością nie ma 10k zł na bezlustro. Jeżeli mamy porównywać aparaty cenowo odpowiadające D7000-D7200 to jakie bezlustro? Bo chyba jednak nie najnowsze?

  10. #20

    Domyślnie

    Pisałeś ogólnie o tym jakie są wady bezluster i tylko do tego się odniosłem. O cenach napisałem a to co w tej chwili prezentują tańsze rozwiązania za bardzo nie wiem. Ale idę o zakład, że jednak coś wiecej niż A6000, który ma już 5 lat na karku. U lustrzanek to mało, ale w bezlustrach to ze trzy epoki

    PS Z tego co widze to budżet na puszkę do max 5 tysi. To nie jest mało.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-02-2019 o 19:31

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem w wyborze sprzętu, D90 VS D7000
    By thesuperbiker in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-11-2018, 03:56
  2. Problem w wyborze taniego szkła do nikona d5200
    By TomoZ28 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 12:54
  3. D600 / D610 - problem w wyborze
    By themadablues in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 13:18
  4. Problem w wyborze...
    By master-photo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 09:59
  5. Problem przy wyborze lampy
    By borczas in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •