Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Poparzone dłonie odmrożeniem podczas tankowania gazu.

    Dziś dołączyłem do grona osób które podczas tankowania poparzyły sobie dłonie. Podczas podpinania pistoletu nagle pod mocnym ciśnienie gaz zaczął się ulatniać. Nie mogłem odczepić pistoletu i w wyniku tego lewa dłoń została poparzona. Czy to normalne że podczas podłączenia pistoletu mogę gaz pod takim ciśnieniem się ulatniać?

  2. #2

    Domyślnie

    Źle podłączyles. Nic nie powinno wyciekac.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No wiem że źle podłączyłem tylko jakim cudem źle? Robię to 8 lat i widocznie popadłem w rutynę. Szkoda że stacja w powietrze nie wyleciała jeśli tak wyglądają zabezpieczenia.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Serio szkoda ?
    Z dwa lata temu znajomy znajomego miał uszkodzenie czegoś w pistolecie i mocne obrażenia, wywalczył spore odszkodowanie ale to był wypadek gdzie było pogotowie, policja itd.

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No Policji nie wzywałem bo szczerze byłem w lekkim szoku zaistniała sytuacją. Teraz patrzę na dłoń i pojawiają się bąble jak po odmrożeniu i krew mnie zalewa że z tym nic nie będę mógł zrobić. Wg mnie powinno być jakieś zabezpieczenie aby nie można było w ten sposób doprowadzić do tragedii. Jest w sieci opisany przypadek nie sądze aby poszkodowany wygrał jakieś pieniądze to tym bardziej ja nie wygram.
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 14-02-2019 o 14:35

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No wiem że źle podłączyłem tylko jakim cudem źle? Robię to 8 lat i widocznie popadłem w rutynę. Szkoda że stacja w powietrze nie wyleciała jeśli tak wyglądają zabezpieczenia.
    Najprawdopodobniej krzywo (znaczaco) zapiales pistolet i jeden zabek nie zalapal.
    Wskazuje tez na to fakt, ze miales problemy z odpieciem bo pistolet sie zakleszczyl.

    Kazdemu sie zdarza zamyslic i robic cos na automacie.
    Ale trzeba zwrocic uwage czy sie prosto mocuje pistolet.

    Te obecne pistolety, od kiedy mozna tankowac samemu to i tak sa latwe w obsludze, userfriendly i maja taka duza uszczelke naokolo.

    Nie przejmuj sie. Tylko zwracaj uwage na zapinanie pistoletu.
    Jesli masz wlew jakos na dole. To jakby taka sytuacja sie zdarzyla kiedys to mozna probowac delikatnie kopnac w ten przycisk ktory sie naciska przy odpinaniu.
    Jesli masz takze wlew na dole to zwroc uwage czy masz korek, bo taki zapiaszczony wlew moze sie zaczac wyrabiac.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-02-2019 o 12:19 Powód: lit.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobić możesz - zgłosić zdarzenie na policję z żądaniem zabezpieczenia monitoringu, bo taki zapewne jest.
    Co do ewentualnego odszkodowania, to wypowie się biegły. Zarówno jeśli chodzi o Twoje obrażenia i uszczerbek na zdrowiu jak i sprawność urządzenia do tankowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Zrobić możesz - zgłosić zdarzenie na policję z żądaniem zabezpieczenia monitoringu, bo taki zapewne jest.
    Co do ewentualnego odszkodowania, to wypowie się biegły. Zarówno jeśli chodzi o Twoje obrażenia i uszczerbek na zdrowiu jak i sprawność urządzenia do tankowania.
    A czy myslisz, ze na stacji jest monitoring jak z "CSI kryminalne zagadki Las Vegas" ze mozna powiekszac w nieskonczonosc prawie i bedzie widac czy zabki rowno zlapaly.
    Ale na tym monitoringu prawdopodobnie widac jak przed i po tym zdarzeniu tankowalo przynajmniej kilkadziesiat samochodow LPG bez problemow.
    Co wtedy?

    Mozna jakas rzecz robic 1000 razy " na automacie" az w koncu przychodzi ten 1001...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Mam już rękawiczki do zakładania no i przekonałem się na własnych "recach" co to sprężony gaz w temp. -30 stC

  10. #10

    Domyślnie

    Przydatna informacja! Będę teraz bardziej uwazal

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Twarz, dłonie...
    By emet_b in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 18:52
  2. [ Reportaż ] Wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim
    By krolewicz in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 00:29
  3. Noga z gazu. [18+]
    By velaskez in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 234
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 22:12
  4. [ Krajobraz ] Man of War podczas zachodu.
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 13:24
  5. [ Reportaż ] Po wybuchu gazu w Radomsku
    By Blasius.G in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •