Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Powiedział mi też że jednak powinienem od razu nakłuć bąble aby płyn wydobył się na zewnątrz.
    A uargumentował to co powiedział? Wyjaśnił? Bo chyba nie ma na to reguły. Płyn jest swego rodzaju "osłoną" zanim skóra pod spodem się odbuduje. Ja postępowałem różnie, nigdy nie mierzyłem czasu, ale odnoszę wrażenie, że nie przebijając rana goiła się "lepiej". W każdym razie chodzi mi o jedno- lekarz powinien wyjaśnić co i dlaczego, jakie są konsekwencje przebijania i nieprzebijania, a nie coś w stylu "bo tak". Moje doświadczenie z różnymi lekarzami jest takie, że każdy ma "swój przepis", i niektórzy nie potrafią odpowiedzieć na pytania...

  2. #42
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Za przebijaniem są specjaliści z "nie daj się odmrozić". Chirurg wyjaśnił ze leczenie bez przebijania będzie trwać wieki a i tak będzie rana po pęknięciu bąbla. W moim przypadku to jednak bardzo duży bąbel. Nie mam doświadczenia na rękach ale zwykłe pęcherze obtarciowe na nogach zawsze nakłuwałem i po wyciśnięciu płynu zakładałem opatrunek. Zobaczymy jak przebiegnie leczenie.

  3. #43
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Po tygodniu od wizyty u chirurga mogę na swoim przykładzie stwierdzić, że pojawiający się pęcherz należy natychmiast nakłuć. Nałożyć maść argosulfan na każdym etapie leczenia. Z mojej rany już nie wydobywa się żaden płyn surowiczy. Rana goi się dobrze. Nie wygląda wizualnie ładnie ale i tak jestem zadowolony z leczenia. Przez dzień miałem naniesioną maść gdy wychodziłem do pracy i na noc zakładałem opatrunek bactigras na to gazik sterylny i bandażowałem. Sposób ten uniknął przyklejania się opatrunku do rani i co dziennie czułem poprawę. Teraz już nie zakładam bactigras tylko sam gazik i przyklejam plaster z opatrunkiem gdy wychodzę na zewnątrz. Napisane gdyby ktoś szukał informacji. A zapomniałem po zmianie opatrunku zawsze ranę przemywałem octenisept.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 24-02-2019 o 20:00

  4. #44

    Domyślnie

    Diesel bezpieczniejszy

    zdrowia, szybkiego gojenia się ran
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #45
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Diesel bezpieczniejszy

    zdrowia, szybkiego gojenia się ran
    Czytam Twoją przygodę z zakupem samochodu. Kto wie czy za kilka miesięcy nie pójdę w Twoją stronę. Ale szkoda mi mojego dziadkowoza

  6. #46

    Domyślnie

    Tez mam stycznosc ze sprezonym propanem i wiem jak boli ale nawet teraz jest u mnie -30 st to skora przywykla
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  7. #47

    Domyślnie

    ja kiedys tankowialem na orlenie pod Rawa Mazowiecka - bylo ok -5st, po podpieciu i wlaczeniu wydobywala sie mgielka/chmurka gazu wokol miejsca podlaczenia do auta. Poszedlem na stacje, wyszedl pracownik i powiedzial mi ze to normanle w tej temp.... chyba tylko na tej 1nej stacji - zatankowal mi do pelna - pewnie z 0,5l poszlo w powietrzem. Ja stalem w pewnej odleglosci
    Co do sprezeonego - mam CO2 do akwarium - tam jest 60 bar, zawsze mam respekt jak odkrecam taka butle.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  8. #48

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że też jeżdżę na gazie i zwykle tankuje samodzielnie. Jeszcze nie spotkała mnie sytuacja o której tutaj napisał autor. Wystarczy zachować kilka elementarnych zasad BHP, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Twarz, dłonie...
    By emet_b in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 18:52
  2. [ Reportaż ] Wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim
    By krolewicz in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 00:29
  3. Noga z gazu. [18+]
    By velaskez in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 234
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 22:12
  4. [ Krajobraz ] Man of War podczas zachodu.
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 13:24
  5. [ Reportaż ] Po wybuchu gazu w Radomsku
    By Blasius.G in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •