Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Za chwilę sprzęt Huawei będzie robił za podkładki pod papier. Chodzi nie tylko o telefony. Nie czytasz newsów?
    Coś tam słyszałem o tych aferach, ale co to znaczy, że będzie robił za podkładki pod papier? Nawet jeśli pójdą za tym dalsze kroki to jest realne zagrożenie, że na zakupionym wcześniej laptopie Huawei przestanie mi działać Windows? Znowu byłem prawie zdecydowany i znowu zaczynam się bać

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Błyszczący, dotykowy ekran do zdjęć? Gdyby mi nie zależało na ekranie tylko na wydajności, w tym budżecie poszukałbym jakiegoś Lenovo czy Della, ale chyba już o tym było
    Przecież najbardziej polecana Retina też nie jest chyba matowa? A ten dotyk to dodatkowy "gadżet", z którego nie trzeba korzystać i nic chyba się wtedy nie zmienia? Chyba, że się mylę i o czymś nie wiem. Przejrzałem wszystkie recenzje i videorecenzje tego MateBooka z polskich stron i kilka zagranicznych i jak dotąd widzę same zachwyty nad tym ekranem. Jestem świadomy, że liniowość może być gorsza od Retiny, ale też nie chcę tutaj popadać w zafiksowanie na punkcie wykresów, bo podejrzewam, że mogę tych różnic nawet nie dostrzec. Nie mówiąc już o klientach, a ten ekran będzie służył właśnie do wyświetlania klientom, selekcji, podstawowej obróbki np. zdjęć sportowych, które będzie trzeba szybko ogarnąć albo wysłać będąc poza domem - retuszu beuty na 13 calach robić nie będę
    Samego błyszczącego ekranu się w ogóle nie boję, bo też nie planuję używać go na plaży czy w ogródku kawiarni tylko jednak w zamkniętych pomieszczeniach, więc myślę, że w tej podstawowej obróbce te refleksy mi diametralnie nie przeszkodzą, a wręcz może to być plusem do "efektu wow" przy prezentacji zdjęć innym. A we wszystkich dotychczasowych opiniach na temat tego ekranu widzę tylko i wyłącznie "efekt wow" porównywalny jedynie z opiniami o Retinie i może Surface'ach.

    Generalnie jak pisałem - zależy mi głównie na wydajności, ale również na ekranie, a także paru innych rzeczach (bateria, mobilność, jakość wykonania czy złącza). Nie biorę pod uwagę modeli ze słabym ekranem, czyli praktycznie wszystkich z niskiej półki cenowej, ale nie chcę też popadać w skrajność i odrzucać mocnych laptopów z dobrymi ekranami typu właśnie ten Huawei MateBook X Pro, lepsze modele Dell XPS czy Asus ZenBook i schodzić bardzo mocno z wydajności, żeby tylko mieć najlepszy ekran, a nie drugi czy trzeci z dostępnych na rynku. Bo jednak 90% czasu laptop będzie podpięty pod monitor, więc na pewno wydajność jest priorytetem.

  2. #22

    Domyślnie

    PC_ dobrze Ci powiedzieli na forum appla. OSX czy programy applowskie są pisane pod maki, bardzo dobrze zoptymalizowane i działają bardzo szybko. Ale programy Adobe czy każde inne już nie. To znaczy że macbook z danym prockiem nie będzie w nich szybszy niż inny laptop z tym samym prockiem. Jeśli macbook będzie miał dedykowaną grafikę nvidia/amd to również wspomoże ona PS/Lr tak jak w lapku z windą. Jeśli jej nie ma, to nie wspomoże, tak jak w lapku z windą z samym intelem bez dedykowanej.

    Kluczowe w doradzaniu maka było to że MB ma retinę, a nic lepszego obecnie w laptopach nie montują. I zaczynając od matrycy, ta jest świetna, potem patrzysz na resztę konfiguracji, procek ram dysk. Musisz kupić taki konfig żeby to co chcesz robić na laptopie działało płynnie. Jeśli w 13" z 2015 jest 2jajowy i7, i poradzi on sobie z tym co chcesz na lapku robić, to macbook będzie ok. Jesli nie, będziesz musiał kupić 15" bo tam są już 4jajowe i7 które niczym nie będą ustępować 4jajowym i7 z choćby takiego alienware czy innego elitebooka. Bo procek to procek, ten sam tu i tu, liczy w obu przypadkach tak samo.

    Przemyśl co chcesz robić na laptopie i szukaj opinii osób z 13" retiną z 2jajowym i7 którzy robią to samo na tych macbookach co Ty. Powiedzą CI czy coś muli czy działa płynnie. Jak muli idź w 15", jak nie muli to możesz kupić 13.
    ;]

  3. #23

    Domyślnie

    Mulenie to sprawa subiektywna. To, ze X CI powie, że mu nie muli w takich a takich zastosowaniach, znaczy najczęściej, że po prostu nie pracował na mocniejszych konfiguracjach

    Same konfiguracje, też trudno porównywać, bo PS, PSem, ale jak otworzysz obok tego przeglądarkę, netflixa, komunikator i backup to zaczyna robić kosmiczna różnica.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Przemyśl co chcesz robić na laptopie i szukaj opinii osób z 13" retiną z 2jajowym i7 którzy robią to samo na tych macbookach co Ty. Powiedzą CI czy coś muli czy działa płynnie. Jak muli idź w 15", jak nie muli to możesz kupić 13.
    Tak jak pisałem - 15" nie wchodzi w grę, ale miałem podobne myślenie tylko na zasadzie:
    -jeżeli działa wystarczająco płynnie do moich zastosowań to MacBook Pro 13" z dwujajowym i7
    -jeżeli muli to Huawei MateBook X Pro

    Niestety teraz po tej aferze z Huawei'em jeszcze bardziej sprawa się skomplikowała. Co prawda zdecydowana większość głosów jest uspokajająca i twierdzi, że po pierwsze w laptopach są mniejsze możliwości "zaszkodzenia" niż w telefonach, a po drugie, że modele obecne na rynku będą wspierane, a nowe przepisy będą dotyczyły przyszłych modeli. Mimo wszystko kupując sprzęt za 6 tysięcy, który ma być na lata, strach pozostaje.

    Apple MacBook 13" i7:
    +ekran pod względem kolorów
    +stabilność systemu
    +dobrze trzyma cenę - jak przestanie być wystarczający można sprzedać z nie tak dużą stratą o ile będzie zachowany w dobrym stanie
    -brak gwarancji
    -model używany
    -słabsza wydajność (2-rdzeniowy procesor)
    -konieczność przyzwyczajenia się do nowego systemu

    Huawei MateBook X Pro:
    +zdecydowanie większa wydajność (4-rdzeniowy procesor wyższej generacji + dodatkowa karta graficzna, z której chyba programy do obróbki również mogą korzystać)
    +sprzęt "prawie nowy" (rozważam zakup produktu "refurbished")
    +pełna gwarancja
    +proporcje ekranu 3:2
    +znany system
    -ryzyko związane z konfliktem na linii Huawei-USA
    -szybszy spadek wartości komputera
    -temperatury, kultura pracy - podobno dość mocno się grzeje i głośno chodzi przy wymagającej pracy
    -mniej stabilny system

    Generalnie mam ciężki orzech do zgryzienia, bo tak jak pisze grizz:
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Mulenie to sprawa subiektywna. To, ze X CI powie, że mu nie muli w takich a takich zastosowaniach, znaczy najczęściej, że po prostu nie pracował na mocniejszych konfiguracjach

    Same konfiguracje, też trudno porównywać, bo PS, PSem, ale jak otworzysz obok tego przeglądarkę, netflixa, komunikator i backup to zaczyna robić kosmiczna różnica.
    Dostałem już kilka opinii, że ludzie pracują na tych dwurdzeniowych Macach z 2015 roku w LightRoomie i PhotoShopie i dają radę, ale też i takie, że przeskok wydajności między 2, a 4 rdzeniami jest ogromny. I weź tu bądź mądry
    Jak ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia, które mogą mi ułatwić wybór to będę wdzięczny. Za kilka dni przyjdzie mój deadline na zakup sprzętu i na chwilę obecną to musiałbym chyba rzucać monetą, żeby dokonać wyboru

  5. #25

    Domyślnie

    Subiektywność mulenia można załatwić w prosty sposób. Pytasz gościa przykładowo czy jak kręci suwakami to czeka na efekt (bez znaczenia ile czasu) czy ma go od ręki. Jeśli ma go od ręki, to możesz być pewien że i w Twoim subiektywnym odczuciu nie będzie mulił. Bo jak coś jest od ręki, to nie muli, prawda? Wchodzenie w dywagacje na temat tego jak bardzo muli faktycznie jest do bani, bo tu każdy powie co innego, bo to subiektywne odczucie.

    Przykład, mam i7 3770, osx high sierra, 16g ramu, pliki na hdd. PS i Lr najnowszy (abonament), pliki z D800 mulą, czyli czekam na efekt średnio ułamek sekundy, max do sekundy w zależności od tego co robię. Ale czekam. Pliki z D700 działają płynnie, efekt jest od ręki. I już masz pogląd, że jak załadujesz pliki RAW o wielkości 36mpix na procka, który ma 9300pkt w passmark to będzie mulił, ale mniejsze, 12mpix rawy już nie. I kupując lapka z prockiem o zbliżonej wydajności (co można sprawdzić na passmark np) mniejsze pliki łyknie bez problemu, większe już nie.

    Przejście z 2 na 4 rdzenie jest oczywiście ogromnym skokiem, bo to praktycznie 2x większa wydajność, choć nie do końca bo dwujajowce mają wyższy bazowy zegar. Ale jeśli coś działa kompletnie bez opóźnień na 2jajowym i7, to na 4jajowym będzie działało... identycznie. Czyli bez opóźnień. Czyli nie odczujesz żadnego skoku. Chyba, że pootwierasz inne rzeczy w tle i będziesz chciał zrobić kilka rzeczy naraz. Przykładowo ja jak montuję film komp żre mi 4 jaja. Wszystko inne włączone działa tragicznie wolno, bo procek jest zajęty filmem. Kumpel ma 12 rdzeni, słabszych rdzeni, render filmu nie idzie szybciej bo PPro nie wykorzysta wszystkich jaj. Ale jak renderuje film to część rdzeni stoi wolna, i może robić na kompie inne rzeczy podczas renderu jak oglądać film, internet, pisać dokumenty, itp itd bez żadnej zamuły. Ja już tego nie zrobię, bo bym się nie doczekał.

    To samo z Twoim 2jajowym i7 w macbooku. Jeśli ktoś Ci powie, że PS czy Lr łyka pliki o rozmiarze Twoich plików z Twojego aparatu i kręcenie suwakami daje efekt momentalnie, to tak będzie też u Ciebie. Ale nie bardzo zrobisz coś więcej, bo zabierzesz zasoby PS/Lr i zacznie Ci mulić. Kupisz coś z 4 jajami, różnicy w PS/Lr w powyższym wypadku nie odczujesz chyba, że w tle podczas exportu np chcesz robić coś innego. Ja osobiście jak obrabiam zdjęcia czy je exportuję nie robię na kompie nic innego, więc mi to dynda czy będę miał jakieś rdzenie wolne do innych rzeczy czy nie, bo i tak mi się nie przydadzą. Dla mnie ważna jest wydajność podczas pracy w 1 programie. Dla Ciebie może być inaczej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedno. Macbook 13" z 2015r miał tylko jeden i7 montowany: I7-5557U. Wg passmark to 4900pkt. Dość mało. Huawei to i7 8550U, 8200pkt. 60% więcej. Ktoś tu zaraz wyśmieje passmark i inne tego typu pomiary, ale o dziwo zawsze kiedy coś kupuję i sugeruję się wydajnością procesora wg ich punktacji to ma ona sens, i faktycznie program który wykorzysta całą moc procka działa szybciej, odpowiednio do tego ile punktów będzie więcej w tym portalu.

    Wszystkie kolejne macbooki 13 były niewiele szybsze. Dopiero model 2018 z I7-8559U to ponad 12000pkt. 2.7GHz zegar bazowy, 4 jaja. Dla porównania huawei z i7-8550U to 8200pkt. Zegar bazowy prawie 1GHz wolniejszy zrobił swoje.
    ;]

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w dokonaniu tego niełatwego wyboru i służyli tutaj swoją wiedzą. 2 dni temu stałem się posiadaczem MacBooka Pro 13" Retina (early 2015). Choć byłem już znacznie bliżej Huawei'a ze względu na wydajność, to jednak po ostatnich aferach strach wziął górę, że w przyszłości mogą być problemy z systemem, aktualizacjami czy BIOS-em. W przypadku Maka jestem świadomy, że nie będzie to ten sam poziom wydajności i jestem świadomy, że nie będzie to komputer na 4-5 lat, jak planowałem w przypadku Huawei'a. Natomiast ze względu na trzymanie ceny przez Maki będę go w stanie odsprzedać ze znacznie mniejszą stratą i doinwestować już do wydajniejszego modelu, gdy ten przestanie mi wystarczać. Jestem bardzo ciekaw jak polubimy się z Mac OS-em i czy przywiążę się do Apple na dłużej i będę musiał kupić iPhone'a
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym wątku.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 11:52
  2. Komputer stacjonarny tylko do LR i PS CC
    By andzialipka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 21:02
  3. Imac czy tradycyjny komputer stacjonarny
    By Quality988 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2014, 13:44
  4. Komputer stacjonarny do oceny
    By Czakson in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 17:13
  5. Komputer stacjonarny - prosze o rade
    By muchografia in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 01:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •