Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że kadry centralne nie są żadnym błędem, a kompozycja według zasad trójpodziału nie musi (i przeważnie nie jest) być dobra.

    https://sztukaportretu.pl/jak-kadrowac/

  2. #32
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Podyskutujmy nad tym co w linku.
    1. Mowa tam o ciasnym portrecie. A nie o zdjęciach gdzie jest pierwszy, drugi, trzeci plan.
    2. Na końcu napisano kiedy taka kompozycja sie nie sprawdzi - no właśnie często sie nie sprawdza wtedy.
    3. Miniatura filmu z YT. facet nie stoi centralnie gdy kadry są statyczne. Gdy kadry są dynamiczne - np on idzie w stronę kamery to są centralne, ale ... to ze względu na AF.
    Nie chciało mi się oglądać całego filmu, tak jak kurczeblade nie chce się oglądać danych mu do nauki materiałów.

    Nie mam nic przeciwko łamaniu zasad kompozycji. Gdy jest to celowe i ma sens to wręcz to zalecam. Natomiast jak ktoś nie wie, nie rozumie i nie chce wiedzieć to ... szkoda.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Zacznijmy od tego, że kadry centralne nie są żadnym błędem, a kompozycja według zasad trójpodziału nie musi (i przeważnie nie jest) być dobra.

    https://sztukaportretu.pl/jak-kadrowac/ Io
    "Kolejna rzecz często powtarzana przez różnych “znawców” tematu na forach internetowych – zakaz kompozycji centralnej i postrzeganie jej jako błędu.

    Jakby pisał o tym forum
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-02-2019 o 17:27

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Podyskutujmy nad tym co w linku.
    1. Mowa tam o ciasnym portrecie. A nie o zdjęciach gdzie jest pierwszy, drugi, trzeci plan.
    2. Na końcu napisano kiedy taka kompozycja sie nie sprawdzi - no właśnie często sie nie sprawdza wtedy.
    3. Miniatura filmu z YT. facet nie stoi centralnie gdy kadry są statyczne. Gdy kadry są dynamiczne - np on idzie w stronę kamery to są centralne, ale ... to ze względu na AF.
    Nie chciało mi się oglądać całego filmu, tak jak kurczeblade nie chce się oglądać danych mu do nauki materiałów.

    Nie mam nic przeciwko łamaniu zasad kompozycji. Gdy jest to celowe i ma sens to wręcz to zalecam. Natomiast jak ktoś nie wie, nie rozumie i nie chce wiedzieć to ... szkoda.
    Gość na filmie kadruje centralnie pejzaż.

  5. #35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Gość na filmie kadruje centralnie pejzaż.
    Artykuł jest o portrecie, ilustracją są portrety, kurczeblade foci ludzi, nie krajobraz.
    Co do filmu to facet centralnie kadruje pejzaż, ale sam sie w kadrze ustawia w 1/3. Co innego mówi, co innego robi? Jeśli uważasz, że zasady sa inne to po co tu wrzucasz coś o kompozycji w krajobrazie?


    Zamykam.
    Nie mam zamiaru co kilka godzin usuwać kilkunastu postów.
    Naprawdę niby dorośli ludzie, a jak dzieci.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-02-2019 o 12:35
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. A&M czyli ślub w plenerze
    By damianof in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 21:49
  2. [ Krajobraz ] Dookoła tylko lasy, drzewa, lasy drzewa, lasy...
    By dem in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 13:37
  3. [ Przyroda ] słoneczniki
    By ridick1980 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 14:03
  4. [ Krajobraz ] Lasy, lasy - trudny temat.
    By wutomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 17:21
  5. [ Krajobraz ] Słoneczniki
    By piotrmarlon in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •