Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Faktycznie kiepsko wypadło. Jest mi naprawdę wstyd. Widząc, że Łukasz ma potencjał i ogromne zamiłowanie w niewłaściwy sposób próbowałem nakłonić go do przemyśleń i analizy. Przepraszam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Weź tu się sprzeciw, to lecą na Ciebie siekiery, płacz, lament że jesteś okropny, że chcesz tylko lajki na fejsbuku że koronę Ci najlepiej założyć Takie trochę dzieci, które płaczą, że nie zrobiłeś czegoś po ich myśli W konsekwencji odwracają kota ogonem, i określają Cię od najgorszych, opryskliwych... (tato powiedziałem że masz mi kupić zabaweczkę, Ty powiedziałeś że nie zgadzasz się i mi nie kupiłeś, więc jesteś @#@ujem bo nie zrobiłeś tak jak Ci nakazałem!)

    Tylko to nie wina nowych użytkowników. Bo z łatwością można zauważyć że nowi użytkownicy są tutaj często zniechęcani, przez stare kółka adoracyjne które na siłę narzucają tzw. "słuszną boską prawe". Wystarczy że nowy użytkownik nie zgodzi się z "boską prawdą" i zlatuję się nagle na niego wiadro pomyj od kółeczka adoracyjnego. Dawno to zauważyłem, i również opinie na innych forach, że tutaj nie warto nic wystawiać/publikować. Jaki cel mają Ci ludzie? nie wiem. Ja cieszę się że są grupy fejsbukowe i tam jest mniej anonimowo, i tam czegoś takiego nie ma.

    Wstawiajac zdjecia nie liczysz chyba tylko na gratki i like?
    To normalne, ze ktos cos bedzie mial. Dopoki to kulturalnie robi, znaczy zwraca uwage na to co mu sie nie podoba.
    To wydaje mi sie ze jako autor zdjec powinienes byc wdzieczny ze ktos zwraca uwage na twoje zdjecia i cos od siebie pisze. Wcale nie musisz sie z tym zgadzac przeciez!

    A wracajac do samych zdjec z tego watku. Najpierw negatywy, potem pozytywy.

    -Jakosc zdjec w sensie kontrast, swiatlo, ekspozycja, ostrosc bardzo dobra. Ale co z tego jak wszystko psuje ta obrzydliwa "kolorystyka/preset".
    Niby suknia jest "biala", ale ten odcien...Ty umiesz swietnie obrabiac zdjecia i jak bym nie szedl ta droga. Choc to moze mlodzi chca takie zdjecia, bo to teraz modne, filterki pt zafarb i kicz z instagrama. To tu juz nic nie poradzisz
    -Kadrowanie, to jest najslabszy element tych zdjec. Tak, chodzi o centralnie. Ja tu nie bede pisal elaboratu o zasadach fotografi i ich lamaniu itp.
    Tylko zeby lamac jakies zasady, to trzeba najpierw je znac. A ty po prostu walisz centralnie. Tak jak by ktos robil zdjecia krajobrazowe z horyzontem w polowie, ignorujac dziesiatki innych form kompozycji.
    Mam propozycje, sprobuj porobic troche zdjec niecentralnie. I nie mam tu na mysli "tylko mocne punkty". No chyba ze nie umiesz
    -Na koniec najwieksza zaleta tych zdjec. Swietnie zlapales odpowiednie momenty, emocje i radosc. Naprawde mlodzi moga byc zadowololeni ze im tak dobrze zlapales to co czuli.
    To najistotniejszy element takich zdjec uwieczniajacych wazne zyciowe wydarzenia typu slub.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mnie dziwi w takich seriach jak fotografowi udaje się złapać wszystko podobne, nie wiem czy para tak sama od siebie to robi czy jest namawiana przez fotografa, przez to staje się to nudne, zauważyłem też że plener czy mała sesja w biegu czyli w tym samym dniu wypada jakoś ciekawiej niż umawiane plenery i odstawianie teatrzyku gdzie właśnie para młoda nie ma nic innego w głowie jak pozowanie i robienie identycznych min/poz, jak było w tym przypadku ?

  4. #24

    Domyślnie

    Kolego @Jurek Ż, nie potrzeba tu sarkazmu a trochę zrozumienia.

    Napisałem jasno, że autor publikując zdjęcie, utwór, obraz czy inne dzieło, musi liczyć się ze wszelkiej maści opiniami. Opinie mogą być pochlebne lub niepochlebne, merytoryczne lub nie, obiektywne lub subiektywne, wypowiadane przez osoby kompetentne i niekompetentne w danej dziedzinie. Otrzymane komentarze i oceny autor musi przesiać przez dość drobny filtr. Najwięcej możemy się nauczyć z komentarzy niepochlebnych, ale merytorycznych, obiektywnych, wypowiadanych przez osoby kompetentne. Niestety brutalna prawda jest taka, że osoby kompetentne za swoje opinie i porady pobierają opłaty i nie ma co liczyć, że ktoś będzie poświęcał swój czas na naukę obcej mu osoby. Co za tym idzie większość forumowych komentarzy na forach internetowych jest dla ich autorów nic nie warta. Publikacja zdjęć stanowi "wątpliwą" formę reklamy, a jak bardzo, świadczy ogromna migracja na facebooki i instagramy.

    W mojej wypowiedzi czepiłem się wszelkim próbom przekonania autora do swoich racji. Kolega @kurczeblade podziękował za opinie i się z nią nie kłócił. Napisał rzecz zrozumiałą. Klient wybrał właśnie jego na fotografa z pośród sporej konkurencji. Stwierdził fakt. Na podstawie portfolio, klient wybrał fotografa, którego zdjęcia i cennik mu pasuje. Wchodzę w portfolio Łukasza i co? Zdecydowana większość zdjęć kadrowana centralnie. Klient dostał zatem materiał zgodny i nieodbiegający od portfolio fotografa. Powinien być zatem zadowolony bo jakość usługi pokrywa się z tą prezentowaną na stronie. Tu jednak pojawiają się uszczypliwości o koronie na głowie i niechęci do przyjmowania uwag. Właśnie takie chamskie próby pokazania, że "wiem lepiej" świadczą o sporej ignorancji.


    Sam @leighadams napisał:
    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Żaden ze mnie znawca i fotograf, (...)Co do centralnego kadrowania, to uwagę miałeś zwracaną już tyle razy, ze szkoda strzępić sobie języka. Uwag nie przyjmujesz, no bo „tak miało być”..Tak lubisz, ok niech tak zostanie, (...).
    Teraz pytanie... Czy jako fachowiec wziąłbyś za wzorcową ocenę kogoś z ulicy, kto jasno przyznaje, że nie jest fachowcem w danej dziedzinie? Czy na podstawie jego oceny zmieniłbyś swój styl pracy? Czy uważacie, że n'te powtarzanie, że kadrując centralnie popełnia się błąd ma dla autora wartość merytoryczną? Autor kadruje centralnie, taki workflow, tak pracuje. Kadr centralny nie jest błędem. Ma klientów. W czym problem?
    Nie starajcie się narzucać swojego zdania innym, bo nie pozjadaliście wszystkich rozumów.

    Jeśli jednak tak bardzo chcecie to robić, to wklejajcie swoje portfolio. Dajcie się poznać. Będzie wiadomo z kim dyskutujemy. Jaki macie warsztat. Czy zajmujecie się fotografią zawodowo. Będzie jakaś podstawa do oceny waszych kompetencji, bo bez obrazy kolego @matbe, ale osoba z takimi zdjęciami na instagramie nie była by dla mnie autorytetem w fotografii ślubnej. I zrozumcie tylko, że nie odbieram nikomu możliwości komentowania i oceniania, a jedynie wskazuje na problem ignorancji w postaci wymuszania swoich racji i swojego zdania na innych.

    Jeszcze raz gorąco pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Fear ; 17-02-2019 o 02:21
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Teraz pytanie... Czy jako fachowiec wziąłbyś za wzorcową ocenę kogoś z ulicy, kto jasno przyznaje, że nie jest fachowcem w danej dziedzinie? Czy na podstawie jego oceny zmieniłbyś swój styl pracy? Czy uważacie, że n'te powtarzanie, że kadrując centralnie popełnia się błąd ma dla autora wartość merytoryczną? Autor kadruje centralnie, taki workflow, tak pracuje. Kadr centralny nie jest błędem. Ma klientów. W czym problem?
    Patrząc biznesowo owszem. Podoba się, sprzedaje się, ok. Ale pytanie po co akurat tutaj publikować te zdjęcia? Klientów na śluby tu niewielu, młode pary raczej na forum Nikoniarzy fotografów nie będą szukać. Zatem jako reklama raczej marna okazja. Więc może jednak pytanie o odbiór zdjęć? No to ludzie piszą co myślą, niezależnie od doświadczenia, wiedzy itp. I co? Autor opisuje coś co ma wymowę "nie obchodzi mnie to co mówicie, jestem ZAWODOWYM FOTOGRAFEM, wiem wszystko".

    A co do centralnego kadrowania, ok. Ale np we wspominanym już zdjęciu 20 to kadrowanie daje zupełnie inną wymowę zdjęcia. Gdyby dać oddech z prawej, to patrzyłaby w przyszłość. A tak centralnie? Oznacza to, przynajmniej jak ja to czytam, a jako odbiorca mam prawo do własnej interpretacji (to nie liceum), że ta Panna Młoda ma pół życia za sobą, pół życia przed sobą. Te pionowe centralne drzewo tnie tą przestrzeń i ten czas na pół. Te pół z lewej, to przeszłość. Jak widać nie potrafi się od niej odciąć, ciągle jest za nią, pusta. Przed nią przyszłość, po prawej. I taka jakaś podobnie pusta, ale dziwnie krótka. Nasuwa się pytanie, co tą przyszłość ucięło? Czy ten jej wybór był właściwy? A może ona jest na rozstaju życia, sama nie wie, czy nie wrócić tam gdzie była? To zdjęcia ślubne, nie z wycieczki do lasu. Tu są pewne symboliki, pewne interpretacje i przesądy. Ale ja się nie znam, nie sprzedaję fotografii.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Kolego @Jurek Ż, nie potrzeba tu sarkazmu a trochę zrozumienia.
    Ale już tego sarkazmu u @kurczeblade nie widzisz prawda??
    Odnośnie całej reszty Twojej wypowiedzi, odnośnie narzucania swojego zdania itp. itd. to równie dobrze mógłbyś się z tym zwrócić do @kurczeblade...
    Dla mnie to nie jest żaden guru, ani fotograficzny master na którym mógłbym się wzorować. O ile dobrze sobie przypominam na żadnej jego wystawie nie byłem, żadnego albumu nie widziałem etc. To zwykły fotoziutek, jakich wielu. Z tym, że z bardzo przerośniętym ego i to nie kto inny jak On w każdej dyskusji próbuje wmówić, że jego zdanie jest jedyne, słuszne i prawdziwe. Jak się będziesz kiedyś nudził, albo miał chwilę wolnego czasu to przejrzy sobie kilka jego postów. Centralne kadrowanie, kolorystyka w d750, o nawet temat, który najbardziej mnie rozbawił, czyli dress code, czyli koszula z krótkim rękawem to szczyt elegancji to tak na szybko tematy, które mi zapadły w pamięci, w których uwagę zwracali „więksi” od Niego. I spróbuj w Jego wypowiedziach znaleźć choć trochę zrozumienia dla innych...powodzenia...
    Co do tego konkretnego tematu, to nie zwracałam o centralnym kadrowaniu, bo to nie ma sensu, tylko stwierdziłem, ze z całej tej plenerowej sesji wystarczyłyby do albumu 3 zdjęcia, a nie 30, ponieważ po pierwszych 10 jest nudno i przewidywalnie, a z każdym następnym ujęciem można się zastanawiać czy głównym tematem jest PM czy słoneczniki i pola.
    A co do centralnego kadrowania, to może @kurczeblade zapomniał, ze już nie jest w canonie i te boczne punkty w nikonie tez działają? Pamiętam, jak się jarał po przesiadce z canona, bodajże z 6d na D600 lub D610 bo w końcu działają boczne pkt afu i to chyba był nawet główny powód przesiadki. Było warto?
    Pozdrawiam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  7. #27

    Domyślnie

    @leighadams O! o to chodzi. Trzeba była wcześniej napisać jak bardzo boli Cie moja osoba. Jad z Ciebie popłynął stuminiem, ale mam nadzieję że Ci ulżyło po tym komentarzu widzę że sobie ponaciagales fakty - ja się nie będę do tego odnosił, bo nie chciałem tutaj takiego bałaganu. Mam nadzieję że w końcu to zrozumiesz i przestaniesz personalnie mnie atakować.

    Ps. możesz krytykować moje zdjęcia, wcześniej się tylko do tego odniosłem i nawet Ci wcześniej podziękowałem za komentarz. ale daruj sobie opryskliwca, fotoziuta itp. Ja Cie człowieku nie obrażam.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-02-2019 o 12:50 Powód: `

  8. #28

    Domyślnie

    Mam nadzieję panowie, że nikogo personalnie nie obraziłem, bo absolutnie nie to miałem na celu. Osobiście w 100% podzielam opinie, że kolega @kurczeblade nie jest jakimś wybitnym specjalistą i nie można zwrócić mu uwagi. Uważam, że każdy z nas może to zrobić, ale jak pisałem fora internetowe to skupisko wszelkiej maści specjalistów, a jako zawodowiec niewiele z tych opinii uważał bym za wartościowe. Sam jestem na forum od 2009 roku, mam jakieś 300 postów, a zdjęć praktycznie nie komentuję, bo nie czuję się kompetentny. Piszecie w tym wątku, że dla was kolorystyka jest super, a mi właśnie ta kolorystyka nie odpowiada. Nie sprzeczam się również z opiniami, że próby podjęcia innej kompozycji dałyby ciekawsze rezultaty i materiał wyglądałby lepiej.
    Zwróciłem tu uwagę, bo zrobił się najazd na @kurczeblade za to, że nie bierze uwag do siebie. W mojej ocenie zwyczajnie nie musi brać ich do siebie. Ma taki workflow i tak kadruje. Może się to podobać lub nie.
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  9. #29

    Domyślnie

    @Fear co innego jak ktoś napiszę krytykę, a co innego jak ktoś w stosunku do Ciebie ma jakiś żal,i piszę to pod wpływem emocji.

    Swoją drogą.
    @Fear dzięki za obiektywną opinie
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-02-2019 o 13:22

  10. #30

    Domyślnie

    Do Panów negujących centralne kadrowanie- może wynika ono, że punkty AF inne niż centralne w sprzęcie używanym przez autora są zwyczajnie zbyt słabe by na nich polegać? Może wtedy siłą rzeczy korzysta z tych, które pozwalają mu wykonać reportaż? Najłatwiej to tłumaczyć "stylem pracy". Równie dobrze mógłbym tłumaczyć moje słabe zdjęcia tym, że taki mam styl, ale fakty są takie, że robię takie jakie potrafię zrobić i tyle.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. A&M czyli ślub w plenerze
    By damianof in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 21:49
  2. [ Krajobraz ] Dookoła tylko lasy, drzewa, lasy drzewa, lasy...
    By dem in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 13:37
  3. [ Przyroda ] słoneczniki
    By ridick1980 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 14:03
  4. [ Krajobraz ] Lasy, lasy - trudny temat.
    By wutomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 17:21
  5. [ Krajobraz ] Słoneczniki
    By piotrmarlon in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •