Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam bezlustro i lustrzanke, póki co nie uważam żeby coś zbierało baty.
    To podpinanie wszystkiego to też argument raczej przed zakupem niż potem wykorzystywany przez większość.
    Do D7200 można kupić zestaw AF-P 10-20VR + 18-55VR + 70-300VR za 2500zł jak dobrze się poszuka to jeszcze taniej.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    ...Do Sony podepniesz każdy obiektyw świata z przesileniem exif i af, jest to zaleta..
    Nie za bardzo

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie za bardzo
    N i C podpinasz bez problemu (oczywiście za pomocą adaptera), minolty chyba też. Dla pewnych osób jest to spore udogodnienie i łatwiej zmienić system.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mam bezlustro i lustrzanke, póki co nie uważam żeby coś zbierało baty.
    To podpinanie wszystkiego to też argument raczej przed zakupem niż potem wykorzystywany przez większość.
    Do D7200 można kupić zestaw AF-P 10-20VR + 18-55VR + 70-300VR za 2500zł jak dobrze się poszuka to jeszcze taniej.
    Napisałem wyraźnie, na papierze! A6300 ma lepsze parametry od D7200. A po co komu ten zestaw i to do korpusów tej klasy ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    N i C podpinasz bez problemu (oczywiście za pomocą adaptera), minolty chyba też. Dla pewnych osób jest to spore udogodnienie i łatwiej zmienić system...
    Napisałeś każdy obiektyw świata Każdego nie podepniesz. Z tych co podepniesz to AF dobrze działający masz tak pi razy drzwi z połową Canonów EF, częścią Canonów EF-S, o Nikkorach szkoda wspominać, ze szkłami bagnetu A, w zależności czego użyjesz masz ograniczoną funkcjonalność korpusu. Exifu nie masz z manualami bez styków (tzn. masz, ale niepełny, bez przysłony, nazwy obiektywu, ogniskowej). AF z jakimś sukcesem zadziała też o dziwo z manualnymi szkłami z bagnetu M, oczywiście przy użyciu konkretnej przejściówki. W teorii faktycznie jeśli masz taką ochotę to podepniesz sporo, ale jeśli chcesz sprawnego AFu to lepiej pozostań przy bagnecie E, ewentualnie przy tych nowszych szkłach EF (choć tu reguły nie ma, każdą kombinację trzeba sprawdzić na sobie).
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-02-2019 o 14:39

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    N i C podpinasz bez problemu (oczywiście za pomocą adaptera), minolty chyba też. Dla pewnych osób jest to spore udogodnienie i łatwiej zmienić system.
    Czyli widzę że sporo się naczytałeś w internetach, a wystarczy nawet tu na forum poczytać jak to jest z adaptacją.

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    Napisałem wyraźnie, na papierze! A6300 ma lepsze parametry od D7200. A po co komu ten zestaw i to do korpusów tej klasy ?
    Rozwiń jeśli chcesz dyskutować bo nie wiem o co ci chodzi.

  6. #26

    Domyślnie

    Mój świat jest ciasny o problemach z AF nie wiedziałem ale jakąś mnie nie dziwią

  7. #27

    Domyślnie

    Ma ktoś może ten obiektyw i jednocześnie aparat z matrycą FX, i mógłby sprawdzić jak bardzo winietuje w takim połączeniu?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Ma ktoś może ten obiektyw i jednocześnie aparat z matrycą FX, i mógłby sprawdzić jak bardzo winietuje w takim połączeniu?
    Już go nie mam, ale winieta nie była problem, za to strasznie słabe brzegi kadru już tak. Generalnie na FX lepiej pójść w 35 Art, używaną kupisz ciut drożej, efekt znacznie lepszy.

  9. #29

    Domyślnie

    Właśnie cały czas zastanawiam się co wybrać do D750 w okolicach 35mm. Chwilowo jako pozostałość po DX mam 35 1.8, nawet w miarę ostra sztuka od 1.8, ostrząc na bliskie dystanse winietę da się przeżyć, a rogi w zdjęciach które robię nie są aż tak istotne. Rozważam 35 1.8 ED albo Tamrona, na 1.4 w Arcie aż tak mi nie zależy. Z drugiej strony w przyszłości chciałbym dokupić jeszcze coś szerszego (myślałem o Nikkorze 20 1.8 ) i w związku z tym zacząłem myśleć o Sigmie 24-35 (niby 4mm na dole to sporo, ale jakoś bym z tym żył, a miałbym "3" stałki w jednym). Sam już nie wiem... Gdybym robił zdjęcia zawodowo to po prostu poszedłbym do sklepu i kupił co chcę, a tak to jako amator więcej czytam i rozmyślam niż robię zdjęcia. Chodzi mi też po głowie 50 1.8G bo jest teraz w fajnej cenie, ale jakby policzyć koszt zestawu 20, 35 albo 24-35 (używane) i nowe 50 1.8G, to nie wiem czy nie lepiej kupić po prostu używanego Nikkora 24-70 (tracę na jasności ale zyskuję uniwersalność).

    W sumie jest jeszcze trzecia strona - nie po to zamieniłem D7000 z S17-50 żeby do FX znowu kupować zoom f/2.8
    Ostatnio edytowane przez lukasz_kk ; 28-10-2019 o 14:51

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Ma ktoś może ten obiektyw i jednocześnie aparat z matrycą FX, i mógłby sprawdzić jak bardzo winietuje w takim połączeniu?
    Mam na Sony A7II, w wątku o Sony wrzuciłem kilka zdjęć.
    Jeśli budżet jest ciasny, to 30 kosztuje ponad 2x mniej niż 35, ale to jest mniej więcej taki sam półśrodek jak Nikkor 35DX na FFie. Wineta jest akceptowalna, dużo lepiej w tej kwestii niż 35dx, ale jak wyżej, brzegi są tragiczne chociaż jeśli trzeba to mocne domykanie nieco ratuje sytuacje.
    Dodatkowo korekcja dystorsji w LR działa dla pełnej klatki i wypycha sporą część słabego obrazu poza kadr. No i zawsze można wykadrować słabe boki, 30 to w końcu dosyć sporo szerzej niż 35
    Ostatnio edytowane przez Assire ; 04-11-2019 o 03:41

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 30mm f/1,4 DC HSM pod FF
    By fotostar in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 09:40
  2. Sigma 30mm 1.4 Nikkor 50 1.4 AFS G, Sigma 50mm 1.4
    By BART3skiing in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:18
  3. Sigma 30mm 1.4 HSM
    By Remol71 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 18:13
  4. Sigma 30mm f/1.4
    By Antonina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •