Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez --Arkadia-- Zobacz posta
    robin102 niewłaściwie zrobionego? tzn.? co przez to rozumiesz? Bo nie jest tak jak uczą i piszą w książce? Sorki zasady są po to by je łamać. Nieestetyczne? Może dla ciebie - ja bardzo je lubię i jest w moich oczach estetyczne - jedni lubią miniówki inni długie spódniczki, adidasy a jeszcze inni szpilki... tak kręci się świat...a ja fotografuję tak jak mi się podoba i tak jak lubię i nie każdemu musi to się podobać - wcale o to nie zabiegam
    Wrzuciłeś zdjęcie na forum. Musisz się liczyć z tym, że nie wszystkim się spodoba. Robin napisał dlaczego mu się nie podoba. Możesz się z tym nie zgadzać, ale obaj macie prawo do swojej opinii.
    Mnie to zdjęcie się podoba. Zastanawiałem się nad uwagami Robina i stwierdziłem, ze ręce jednak nie dominują w tym zdjęciu i zgadzam się z opinią Jurka Ż.

    PS. Ubóstwiam tekst "zasady są po to by je łamać"... Łamać zasady zwykle umieją osoby, które nie muszą tego pisać...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Wrzuciłeś zdjęcie na forum. Musisz się liczyć z tym, że nie wszystkim się spodoba. Robin napisał dlaczego mu się nie podoba. Możesz się z tym nie zgadzać, ale obaj macie prawo do swojej opinii.
    Mnie to zdjęcie się podoba. Zastanawiałem się nad uwagami Robina i stwierdziłem, ze ręce jednak nie dominują w tym zdjęciu i zgadzam się z opinią Jurka Ż.

    PS. Ubóstwiam tekst "zasady są po to by je łamać"... Łamać zasady zwykle umieją osoby, które nie muszą tego pisać...
    O tym pisałem więc nie będę się powtarzał - nie zabiegam o wszystkich względy, nie musi podobać się wszystkim. Co do łamania zasad - mnie np. bawi to, że ktoś trzyma się zasad "kurczowo", że zdjęcie musi być proste od linijki, musi być zachowana zasada trójpodziału, itp. itd. dla mnie nic nie musi - to moja fotografia - moja frajda, i zawsze ponad wszystko będę tworzył ją w taki sposób żeby mi się podobała i dawała satysfakcję. Nie każdy musi się z tym zgadzać - każdy może mieć inne zdanie i inne spojrzenie... oty tyle w temacie, nie ma co bić piany. To, że każdy ma inne podejście i spojrzenie wiadomo od dawna - zawsze powtarzam, że nawet gdybyś zabrał 10 fotografów na to samo wesele/ślub to każdy przyniesie inne zdjęcia...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    P.S. tó również lubię |
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4359.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	2,83 MB
ID:	20981

    Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez --Arkadia-- ; 09-02-2019 o 13:50

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To zdjęcie można potraktować jako przypadkowe zrobione fonem z obróbką "pro" filtry na fonie.

    Ja miałem okazje przyglądać się jak fotograf robił plener, wszystko zaplanowane łącznie z całym cyrkiem ubierania się ponownie po dwóch tygodniach od imprezy, para w objęciach dość długo, układani włosów, poprawianie palców, podkładanie młodej pod nogi pustaka, potem jakieś flary, nitki do welonu... dla mnie kicz i tandeta.

    Dlatego twoje zdjęcie podoba mi się mimo wielu wad ale wygląda na mało sztuczne, inni może napiszą że palec odstaje, zęby jakby się wgryzała w jego ramie

    Nie chcę generalizować i komuś przywalać ale ogólnie osobiście uważam że poziom naszych sesji zdjęciowych ślubnych jest specyficzna, bliżej im do stylu naszych wschodnich sąsiadów niż zachodnich i nie pomogą tu jakieś wymyślne filtry o obróbki barw/kolorów, styl, kadry, ustaweczki i całe inscenizacje są tragiczne.

  4. #14

    Domyślnie

    koesh

    O gustach nie ma co dyskutować - każdy ma inny , podobnie jak warsztat i podejście do sesji/pracy z parą/ludźmi
    Pozdrowienia

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dodam tylko że sam nie robię takich zdjęć ale obrabiam, miałem przyjemność obrabiać paczki zdjęć głównie z Irlandii, raz z Niemiec, dwa razy z Ukrainy i jest to nie tyle kwestia gustu mojego co stylu całego reportażu i oczekiwań klienta, u nas jest tak średnio i bliżej naszym fotografom jak i oczekiwaniom klienta do wschodniego kiczu i tandety, całe szczęście że u nas para nie wymaga zdjęcia pod leninem.

  6. #16

    Domyślnie

    Pod Leninem to już wyższych lotów fotografia

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez --Arkadia-- Zobacz posta
    robin102 niewłaściwie zrobionego? tzn.? co przez to rozumiesz? Bo nie jest tak jak uczą i piszą w książce? Sorki zasady są po to by je łamać. Nieestetyczne? Może dla ciebie - ja bardzo je lubię i jest w moich oczach estetyczne - jedni lubią miniówki inni długie spódniczki, adidasy a jeszcze inni szpilki... tak kręci się świat...a ja fotografuję tak jak mi się podoba i tak jak lubię i nie każdemu musi to się podobać - wcale o to nie zabiegam
    Stary wybacz wstawiłeś zdjęcie dla pochwalenia się, czy dla ocenienia to napisałem, że nie zapanowałeś nad perspektywą i tyle. Żadne sprawy nie usprawiedliwiają, to za duze słowo wiem, źle zrobionego zdjęcia, ani emocje na nim, ani , jakieś wyjątkowe światło, ani to, że się lubi robić źle zdjęcia. Niewłaściwie zrobione zdjęcie jest dalej niewłaściwie zrobionym zdjęciem, albo nawet źle zrobionym. Ja to nazywam gargamele fotograficzne
    Więcej nie będę. Obiecuję
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #18

    Domyślnie

    robin102 to jest twoje zdanie - ja mam inne, ty rób swoje zdjęcia - proste od linijki, jak mówią przykazania a ja będę robił swoje w takim stylu jak robię
    Pozdrowienia

  9. #19

    Domyślnie

    Podobają mi się kadry. Widać naturalność, widać swobodę, widać odpowiedni moment. Natomiast nie podoba mi się obróbka. A co do łamania zasad- to chyba też wg. mnie trzeba potrafić odpowiedni zrobić...

  10. #20

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] W objęciach
    By Jakub Klimczak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 22:30
  2. [ Krajobraz ] W objęciach ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 15:17
  3. [ Krajobraz ] W objęciach ośmiornicy
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 16:03
  4. [ Krajobraz ] W objęciach...
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 13:24
  5. [ Krajobraz ] W objęciach zgrozy
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 13:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •