Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie pracowni na poddaszu

    Siemanko

    Jestem na etapie tworzenia dla siebie pracowni do retuszu zdjęć. Znajduje się ona na poddaszu. Ściany pomalowałem na neutralny szary a w okna wstawiłem szare rolety z gumą więc można całkowicie odciąć dopływ naturalnego światła. Potrzebuję "tylko" zrobić oświetlenie za monitorem na tło i dodatkowe światło nad stanowiskiem do porównywania wydrukowanych zdjęć ale pojawiają się dwa dwa problemy

    Problem 1 – Oświetlenie tła
    Nie wiem jak oświetlić tło ponieważ biurko jest odsunięte sporo od ściany i znajduje się pod niskim, spadzistym dachem (w kącie mini magazynek na graty).

    Zastanawiałem się nad oświetleniem tła z tyłu biurka świetlówką typu:

    1. https://monitory.mastiff.pl/swietlow...proof-950.html
    2. https://monitory.mastiff.pl/swietlow...phica-950.html


    Postawiłem teraz za biurkiem lampkę biurkową i prowizorycznie oświetliłem tło żeby mniej więcej pokazać jak to wygląda. Tylko pojawia się na górze problem cieni od uchwytów monitora itp. Żeby je zniwelować lampa musiała by być centralnie na wysokości monitora i odsunięta od niego na kilkadziesiąt cm (zdjecie_2 – zielony kwadrat). Tylko w jaki sposób i do czego można byłoby zamontować oprawę ze świetlówką?

    Jakimś tam pomysłem jest postawienie ścianki gipsowej (wys. 130 cm) od podłogi do sufitu zaraz za biurkiem oddzielając się od “magazynku” i tworząc pionowe tło oświetlane świetlówką zza monitora.


    Problem 2 – Oświetlenie stanowiska
    Nad fotelem na wysokości ok 184 cm mam wyjście kabli do oświetlenia. Sam mam 180 cm więc jakbym coś tam zamontował jest duże prawdopodobieństwo że wstając od biurka notorycznie bym walił w to saganem. Odsuwając źródło światła za plecy rzucałbym pewnie cień. Natomiast przysuwając je w stronę monitorów wysokość montażu diametralnie by spadała ze względu na skos i oświetlenie mogło by mi chyba świecić po oczach.

    Znalazłem bardzo ciekawą lampę która mogła by rozwiązać moje bolączki ale niestety cena poraża:
    https://monitory.mastiff.pl/specjali...kowa-36w1.html


    Macie może pomysł jak to sensownie ogarnąć?


    zdjęcie 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie_1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	535,6 KB
ID:	20827

    zdjęcie 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie_2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1 007,2 KB
ID:	20829

    zdjęcie 3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie_3.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	483,5 KB
ID:	20831

    zdjęcie 4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie_4.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	591,6 KB
ID:	20832


  2. #2

    Domyślnie

    W tym układzie szybkim rozwiązaniem może okazać się postawienie takiej mobilnej ścianki prezentacyjnej/potykacza o wysokości jak widać do 130 cm za monitorem, na którą skierowane będzie oświetlenie. Odbicie światła od tego skosu słabo wygląda.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    W tym układzie szybkim rozwiązaniem może okazać się postawienie takiej mobilnej ścianki prezentacyjnej/potykacza o wysokości jak widać do 130 cm za monitorem, na którą skierowane będzie oświetlenie. Odbicie światła od tego skosu słabo wygląda.
    Dzięki za odpowiedź.
    Jednak z tej ścianki zrezygnuję. Kupię lampę https://monitory.mastiff.pl/lampa-le...00k-5500k.html . Postawię ją w poziomie na statywie centralnie za monitorem i będę świecił równolegle do tego skosu

    Pozostaje jeszcze tylko kwestia problemu z oświetleniem nad biurkiem.


  4. #4

    Domyślnie

    Co to za biurko i krzesło?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Co to za biurko i krzesło?
    Biurko proste Flexus 180x80 cm bez automatycznej regulacji wysokości kupiłem na stronie ajprodukty.pl Natomiast fotel to “Futura 3” ze strony centrumkrzesel.pl


Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Na pracowni....
    By hartman in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 21:05
  2. Akt - oświetlenie
    By Mposo in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 16:31
  3. Oświetlenie...
    By dawid503 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 00:43
  4. oświetlenie
    By vaio123-1987 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 19:42
  5. Oświetlenie
    By Thorinn in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 20:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •