Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Komorniki (opolskie)
    Posty
    49

    Domyślnie

    @Zilo90 Przejrzałem cały wątek. Może mamy różne ustawienia monitorów, na pewno różne gusty. Jak dla mnie zdjęcia ciekawe, ale za wyjątkiem 6 wszystkie za ciemne.
    Może spróbuj np 7 rozjaśnić i pokazać w takiej wersji. Sam zobaczysz, czy to będzie akceptowane.

  2. #22

    Domyślnie

    7ka superancka


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  3. #23

    Domyślnie

    Ostatni kadr może cieszyć oko ale jednak trochę mu brakuje oddechu i przestrzeni. Nie wiem co było po bokach na ziemi ale niebu przydałoby się zdecydowanie szersze ujęcie. Może kwadrat byłby tu rozwiązaniem? Też mam jedno takie zdjęcie (z gryką zamiast zboża) i też kak na nie patrzę brakuje przestrzeni.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #24

    Domyślnie

    @Rysiek_O Co do jasności zdjęć to ustawienie naszych monitorów na pewno się różni, bo ja obrabiam na nieskalibrowanym laptopie, do tego w różnych warunkach oświetleniowych. Staram się w Lightroomie zerkać na histogram, żeby z jasnością nie było większych problemów, ale myślę że to też kwestia gustu. Następnym razem jak siądę do obróbki spróbuję porozjasniać fotki i zobaczymy czy będą mi pasować.

    @August68 Jeśli chodzi o ciasnotę w kadrze to pełna zgoda. Zdjęcie robione na 18mm więc nie za szeroko, a nie miałem wtedy jeszcze Sigmy 8-16. Chciałem być dosyć blisko tych kłosów, żeby zachować ich detale no i niebo ucierpiało. Próbowałem zrobić panoramę, ale ustawiłem do niej statyw za wysoko i zdjęcie dużo straciło, bo na dole widać po prostu kawał pola. Ta perspektywa jest dużo ciekawsza.
    Ostatnio edytowane przez Zilo90 ; 20-03-2019 o 13:26

  5. #25

    Domyślnie

    Witam w niedzielny wieczór, a w zasadzie to już w nocy. W końcu wstawiam pierwsze zdjęcie zrobione prawdziwie szerokim kątem, często uważanym za niezbędny w torbie pejzażysty. Musiałem dojść do wprawy zanim popełniłem coś, moim zdaniem, godnego uwagi. Żałuję że nie zdecydowałem się na długi czas naświetlania i rozmycie tych chmurek na niebie. Na pewno poprawiło by to dynamikę ujęcia i dobrze zgrywalo z liniami na dole kadru, które utworzyła zaschneta trawa. Zwróciłem też przy obróbce uwagę na jasność, jeżeli teraz będzie za ciemno dla niektórych to musicie się pogodzić z tym, że jaśniej po prostu mi się nie podoba ? Miłego oglądania!

    8.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8260-Edit.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	854,5 KB
ID:	22667

  6. #26

    Domyślnie

    Witam ponownie! Powracam pełen wiosennej energii, która sprawia, że nie mogę usiedzieć w domu i najchętniej każdy wieczór spędzałbym z aparatem biegając po polach Dzisiaj chciałbym zaprezentować zdjęcie, które jest dla mnie kwintesencją wiosny. Chciałem, żeby było takie właśnie wiosenne, z soczystymi kolorami, sielankowe, pełne pozytywnej energii. Zrobione podczas dzisiejszego wypadu i obrobione na gorąco, jeszcze pod wpływem chwili, która dzięki temu obrazowi zostanie ze mną na dłużej. Mam nadzieję, że podczas oglądania również poczujecie tą wiosenną magię!

    9.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8525.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	23840
    Ostatnio edytowane przez Zilo90 ; 21-04-2019 o 22:24

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Fotografia wnętrz i krajobrazowa dx czy fx (d7100 czy d600)
    By kuuubu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 17:45
  2. Fotografia krajobrazowa obiektywem kitowym
    By Grinn33 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-09-2018, 15:37
  3. TATRY – fotografia krajobrazowa i nocna
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 11:01
  4. [Poradnik] Fotografia krajobrazowa w czerni i bieli
    By Nemeth in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 16:39
  5. Fotografia krajobrazowa - dziura i ogniskowa
    By rmgdansk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •