Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinez Zobacz posta
    Wybaczcie że podałem mało szczegółów. Aparat d850, włączone autoiso, tryb A, najnowsze firmware w nadajniku quadralite navigator X2. Nie wiem czy ważne ale ustawiony najkrótszy czas w aparacie na 1/160. Po założeniu lampy czułość 250 czas 1/160 zmieniam wartości przysłony i parametry jak wyżej. Kiedy na sankach jest nadajnik i steruje lampą czas ustawia się na 1/60 a czułość 64. Dopiero podniesienie dolnego progu autoiso do wysokich wartości powoduje że czas zaczyna się skracać.
    To co Ty robisz, ja nazywam sado-masochizmem. Jeżeli używasz błysku to znacznie lepiej gdy aparat ustawiony jest w manualu

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinez Zobacz posta
    Wybaczcie że podałem mało szczegółów. Aparat d850, włączone autoiso, tryb A, najnowsze firmware w nadajniku quadralite navigator X2. Nie wiem czy ważne ale ustawiony najkrótszy czas w aparacie na 1/160. Po założeniu lampy czułość 250 czas 1/160 zmieniam wartości przysłony i parametry jak wyżej. Kiedy na sankach jest nadajnik i steruje lampą czas ustawia się na 1/60 a czułość 64. Dopiero podniesienie dolnego progu autoiso do wysokich wartości powoduje że czas zaczyna się skracać.

    Ustaw aparat w tryb M i dobierz sobie taki czas / ISO / przysłonę jaki Ciebie interesuje, a wtedy lampa ustawi odpowiednią moc błysku.
    A używanie AutoISO + lampa w TTL to w ogóle jest jakieś nieporozumienie - w jakim celu?
    Można by się rozpisywać ale po co, wrzuć google "jak używać aparatu z lampą" jest bardzo dużo artykułów o tym.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #53
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ustaw aparat w tryb M i dobierz sobie taki czas / ISO / przysłonę jaki Ciebie interesuje, a wtedy lampa ustawi odpowiednią moc błysku.
    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    To co Ty robisz, ja nazywam sado-masochizmem. Jeżeli używasz błysku to znacznie lepiej gdy aparat ustawiony jest w manualu
    Podpisuje się pod tym
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #54

    Domyślnie

    Wychodzi na to że człowiek całe życie się uczy myślałem że jak aparat jest w manualu to lampę też trzeba ręcznie ustawiać. A tu miła niespodzianka. Dziękuję za podpowiedź! I jeszcze jedno pytanie: aparat steruje też siłą błysku lampy błyskowej studyjnej quadralite/godox czy trzeba ręcznie siłę błysku ustawiać?

  5. #55

    Domyślnie

    Znaczy, w automacie?
    Nie, trzeba ręcznie z nadajnika.

    Plenerowe mają TTL, będą z automatu moc ustawiać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #56

    Domyślnie

    Czy jak będę miał sterownik/wyzwalacz quadralite/godox to będę mógł lampę np. metza 48 do Nikona wyzwalać w ttl jak pozostałe lampy godox?

  7. #57

    Domyślnie

    Jeśli ją posadzisz na odbiorniku, tak.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #58

    Domyślnie

    Chciałem sprzedać metza ale jeśli tak to kupię odbiornik/ wyzwalacz

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Quadralite Stroboss 60 + Navigator X2
    By marti5 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2019, 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •