Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Godox Navigator XProII

    Godox wypuścił drugą wersję Navigatora X2.
    XProII.


    Zmiany to, m.in:
    -skaner częstotliwości;
    -zmieniona blokada stopki;
    -Bluetooth
    -opcja Pojedynczy styk - wyzwalacz ignoruje dodatkowe styki stopki;
    -poprawiona współpraca ze światłomierzami Sekonic.

    Cena? 469 PLNów na store.godox.eu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawe czy lepiej przyjmuje akumulatorki.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Sądząc po instrukcji? Tak samo.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    1. Dla mnie baaardzo ważne - opcjonalnie jeden styk (wynajmujący studio mają aparaty z różnych systemów a tym samym z innym ułożeniem pinów).
    2. Apka Godox flash. Może być wygodniejsza od pracy na nadajniku, który czasami był dla mnie nie do końca intuicyjny.
    3. Współpraca z Sekonicem. Niestety z L 858, ja mam 758 DR z wbudowanym radiem (mojego) systemu Pocket Wizarda. Gdyby ktoś go chciał to odstąpię i dołożę do 858. Wygoda pracy z flashmeterem, który wyzwala lampy jest niewyobrażalna.


    PS. skorzystałem z dzisiejszej promocji i kupiłem lampy AD300 i QT400III. Niestety QT II już niedostępne. Zresztą Navigatora o jakim piszemy też w tej chwili nie ma w sklepie.
    Wiosną 2022 lamp plenerowych nie mieli, lepiej kupować zimą
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Tak sobie czekam i czekam na tego nowego Navigatora
    W sklepie firmowych godox.eu ich nie ma. Dziwne, ja to miejsce śledziłem, sądziłem, że najpierw sie pokażą w sklepie producenta.
    https://www.optyczne.pl/18557-news-N...x_XPro_II.html
    W lutym kupiłem 2 lampy a na nadajnika niet. W sklepie Godoxa gdy tylko sie pojawiły informacje "wystawiono" go, ale jako niedostępny. I nic się przez pół roku nie zmieniło. W innych naszych sklepach też nic, można jedynie poprosić o informacje o dostępności.
    Postanowiłem szukać szerzej, a wtedy nagle nastąpił wysyp na Allegro, z dostawą z Chin. W zwariowanych cenach, od 270 do 760 zł za to samo (różni producenci Navigatora??) Niby różni sprzedawcy, ale sama aukcja świadczy o tym, że to ten sam. Pewnie chińczyk tłumaczył translatorem googla
    ostatnia linijka tekstu straszy:
    Lista rzeczy do spakowania:1 * wadliwość lampy błyskowej
    Wszedłem więc na Aliexpress, a tam pełno tych Nawigatorów, w cenach około 570 zł, ale są też po 280 (i prawie 1000). Jeszcze rozumiem szukanie jeleni za 700 czy 1000 zł, ale 280 zł? Sprzedają zwroty czy co?
    Są też dostępne na Amazonie, za 500 zł i więcej. Mam zagwozdkę gdzie kupić, na Amazonie chyba najbezpieczniej, ale na Aliexpress o połowę taniej. Ryzykować?
    Inna sprawa - czytam sobie opinie i sprzęt ma najczęściej 4 gwiazdki, a nie 5.
    Do rzeczy - ktoś kupił, używa, jest OK, działa z Zetkami?

    Martwi mnie w niektórych ofertach informacja: Godox XProII-N Kompatybilny z kamerami serii Nikon (i-TTL-Autoflash): kompatybilny z Nikon D800 D750 D610 D7100 D5300 D3100 albo Kompatybilny z serią Nikon. Ten wyzwalacz lampy błyskowej może być używany do następujących modeli aparatów z serii Nikon D5 D4 D60 D70S D90 D100 D200 0300S D300 D500 D610 D7C0 D750D800 D810 D3100 D3200 D3300 D5000 D5100D5200 D5300 D7000 D7100.2. Obsługuje wszystkie kamery z jednym wyjściem PC
    ??? to bez sensu, aparaty antyki a Navigator XProII to przecież nowość.

    Przebrnąłem przez opinie na Amazonie, używano go z Z6, Z9 i Z7II - działa.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-08-2023 o 20:05
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zapewne rzucili na rynek i za chwile będzie wszędzie. Niedawno sprawdzałem - nie było.

    PS na cyfowe.pl piszą o zasilaniu 1 szt AAA (wątpliwe), wszędzie indziej jest o 2 szt AA.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Musieli się tam pomylić, na stronie Godoxa jest 2 x AA. Starsza wersja też działała na dwóch AA.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Oczywiście 2szt. AA. Navigatory sa niestety prądożerne, w dodatku lubią baterie (wyższe napięcie), a nie akumulatory. O tym sie przekonałem osobiście na Navigatorach pierwszej wersji, do Canona.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Mam kupiłem i .. mam przygody. Bawię się nadajnikiem i lampą i wszystko fajnie działa. Zmieniam energie błysku, włączam i wyłączam pilota, robie błysk testowy. Super, zgrane.
    Nakładam nadajnik na Nikona Z i .. nic, lampa nie błyska. Kombinuję co może byc przyczyną, zmieniam migawke na mechaniczną, patrzę że błysk nie jest wyłączony itd itd. Nic. Stres. Poddaje się.
    Zakładam nadajnik na lustrzankę. Błyska, OK. Z powrotem na Nikona Z - nie błyska. Co można zmienić? Wyłączyłem stabilizacje matrycy. Zadziałało, jest błysk. No to sie upewniam, że to o to chodziło, włączam z powrotem stabilizację. I ..? I błyska. Od tego czasu cały czas blyska, obojetnie co ustawione. Ktoś cos z tego rozumie? No dobra, działa, nie będę "psuł".
    No to teraz apka. Idiotyczna rejestracja. Przez maila lub SMS. Dostajesz kod na tel. albo na mail. Smartfon daje ci 60 s na rejestracje, odlicza wstecznie. Mail przychodzi po kilkunastu sekundach (czyli zostało ze 40 s) a apka uparcie chce cie aktywowac poprzez SMS. Więc znowu zmieniasz, wpisujesz że wybierasz rejestracje mailem, wpisujesz mail, kod jaki odebrałeś i dwa razy swoje hasło. Nie zdążyłem. Trzy razy nie zdążyłem. Zgłupieli? OK. Udało się za czwartym razem.
    No to teraz apka. Ustawiłem swoje nowe hasło. OK. Navigator w menu właczyłem BT. Smartfon - połączyłem przez BT - OK (choc było kilka podejść). Bo Navigator błyskawicznie sie usypia i telefon go nie widzi. Grupa A, kanał 21 - OK. Mogę smartfonem włączyć i wyłaczyć pilota w lampie. Ale jak błysnąć i zmienić ustawienia błysku? Robię wg filmu https://www.youtube.com/watch?v=i1pKI1AYYUs czyli wybieram A, wybieram lampę plenerową, wybieram swoją AD300PRO, pokazuje mi że wybrano jedno urządzenie, które ma podział do 1/256. Akceptuję. Na filmie to pokazują od 1 min 5s. Jak facet tam akceptuje to mu sie pokazuje na głównym ekranie urządzenie A i może sobie ustawiać od 1 do 1/256. A jam mam pusto, urządzenie nie jest dodane. Robię dokładnie to co on. On nawet sparowuje/dodaje te sama lampę co ja, przypadek!

    Inna sprawa. Pobrałem aktualizację Navigatora v 1.3 (na urządzeniu mam 1.0), jest plik .bin. By ją wgrać trzeba na Windowsa (? bo chyba nie na smartfon?) trzeba zainstalować apkę G3. Ściągnąłem, rozpakowałem i .. tam nie ma pliku programu tylko png, ico itp bzdury. Pliki .cat .incs i .nib - klikanie na to nic nie daje, pyta w jakim programie otworzyć plik.

    Ktoś coś? Jak robiliscie upgrade? Może po upgrade uda mi sie zgrac smartfon z Navigatorem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-08-2023 o 23:16
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-03-2023, 23:54
  2. Godox 685II + Navigator X Basic + N610
    By Kwinto in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2022, 15:56
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:41
  4. navigator x / godox x1, SB na sankach a ttl
    By pysson in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2017, 10:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •