Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czerwone samochody

    Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Przeglądając wątki o tematyce fotografii motoryzacyjnej postanowiłem zaprezentowac moje materiały. Bohaterami kadrów są samochody pożarnicze. Fotografia służby strażackiej jest dopełnieniem dla mojej życiowej pasji i sposobem na spędzanie wolnego czasu. To także okazja do poznania nowych miejsc i ludzi. Odwiedzam jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie całego kraju i fotografuje sprzęt, który służy do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niejednokrotnie warty kilka milionów złotych. Zbudowany specjalnie pod potrzeby służb ratunkowych i posiadający imponujące możliwości techniczne oraz wyposażenie. Osobiście jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w podwrocławskiej Żórawinie. Tyle słowami wstępu.
    Serdecznie zapraszam do zapoznania się z prezentowanymi materiałami. Opinie, porady i krytyka mile widziane.


    1. Bory Dolnośląskie. Dwa egzemplarze samochodu gaśniczego Star 266 przemierzają leśną szosę. Pojazdy te, pomimo swojego wieku i prostej konstrukcji, od wielu lat są niezastąpione przy pracy w trudnym terenie. Wiele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce wykorzystuje wozy do działań gaśniczych przy pożarach lasów, łąk i nieużytków rolnych. Posiadają one zbiorniki wody o pojemności 2500 litrów (każdy), motopompę pożarniczą oraz sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Duet zaprezentowany na poniższej fotografii należy do OSP w Jagodzinie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0198-1-2.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	1,28 MB
ID:	20692

  2. #2

    Domyślnie

    2. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na terenowym podwoziu MAN TGM 13.290. Według pożarniczych oznaczeń wóz to GBA 2,5/25 - Gaśniczy Beczka Autopompa, który posiada 2500 litrowy zbiornik wody i autopompę o wydajności 2500 l/min. Pojazd należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie (pow. złotoryjski, woj. dolnośląskie). OSP posiada także drugi samochód pożarniczy marki Star 266.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0108.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	655,9 KB
ID:	21006

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0187.jpg
Wyświetleń:	482
Rozmiar:	1,02 MB
ID:	21007

  3. #3

    Domyślnie

    3. Tatra 148 wyprodukowana w 1972 roku przez czechosłowackie zakłady Karosa. Wóz posiada zbiornik wody o pojemności 6000 litrów, autopompę o wydajności 3200 l/min, dwa działka gaśnicze i kompletne wyposażenie armatury pożarniczej. Ciekawostką jest fakt, że Tatra w latach 90-tych była przeznaczona do zezłomowania. Druhowie z Pobiednej niemal w ostatniej chwili odzyskali pojazd ze złomowiska w Jeleniej Górze i odremontowali na własny koszt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0115-1-2.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	1,15 MB
ID:	21862

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0511-1-2.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	799,7 KB
ID:	21863

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne to pierwsze zdjęcie Tatry 148.

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadza się . Bardzo klimatyczna ta jedynka .

  6. #6

    Domyślnie

    Fajne zdjęcia i ciekawe opisy Podobają mi się w zasadzie wszystkie. Najbardziej podoba mi się 1 i 3.
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Podpisuję się pod kolegą wyżej. Podoba mi się również 4. Widać tu dynamikę, jeśli można tak powiedzieć Chyba niezłą parę trzeba mieć, bo raczej wspomagania tam nie ma
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    P Podoba mi się również 4. Widać tu dynamikę, jeśli można tak powiedzieć Chyba niezłą parę trzeba mieć, bo raczej wspomagania tam nie ma
    Racja, racja! Też mi się podoba. Fajna dynamika, no i te kolory. Widać ekscytację w oczach kierowcy
    Ostatnio edytowane przez basket ; 03-03-2019 o 19:08
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    5/6. 42-metrowa drabina mechaniczna na podwoziu Iveco 160E32. Samochód składa się z pięcioprzęsłowego parku drabinowego DLAK-42 wraz z koszem ratowniczym o udźwigu 300 kg. Dodatkowe wyposażenie stanowi oświetlenie pola pracy, kamera cofania i działko wodno-pianowe o wydajności 2500 l/min. W JRG Oleśnica nowa drabina zastąpiła wysłużoną SD-37 Jelcz 415, która trafiła do OSP KSRG Bierutów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	420,1 KB
ID:	22030

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	440,4 KB
ID:	22031

  10. #10

    Domyślnie

    #7 Ciężki wóz gaśniczy na podwoziu Jelcz 422 produkowany w latach 90-tych przez Jelczańskie Zakłady Samochodowe. Był następcą popularnej w strukturach pozarnictwa wersji Jelcza 004, który zdominował flotę większości jednostek straży pożarnej w kraju. Koncepcja nowego pojazdu miała na celu weyliminowanie wad z serii 004 i stworzenie samochodu na tzw. pierwszy rzut, który dostarczy dużą ilość wody, sprzęt ratowniczy oraz pełną załogę liczącą sześć osób. Masowa produkcja i dostawy sprawiły, że Jelcz 422/442 (wersja z napedem 4x2/4x4) stał się trzonem taboru dla zawodowej straży pożarnej i był spotkany w niemal każdym zakątku Polski. Obecnie pojazdy są rzadkością na stanie Państwowej Straży Pożarnej. Wycofane egzemplarze trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, gdzie przeżywają drugie życie. Poniższy egzemplarz znajduej się na wyposażeniu OSP Ząbki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	1,38 MB
ID:	23178

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Samochody w miescie
    By piotr_ku in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 17:17
  2. Samochody, początki.
    By hofman in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 10:09
  3. Samochody z PRL-u
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 20:58
  4. Samochody
    By scarlet in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 10:31
  5. Byłyskanie na samochody
    By wywar in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-12-2007, 00:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •