Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Przeglądając wątki o tematyce fotografii motoryzacyjnej postanowiłem zaprezentowac moje materiały. Bohaterami kadrów są samochody pożarnicze. Fotografia służby strażackiej jest dopełnieniem dla mojej życiowej pasji i sposobem na spędzanie wolnego czasu. To także okazja do poznania nowych miejsc i ludzi. Odwiedzam jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie całego kraju i fotografuje sprzęt, który służy do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niejednokrotnie warty kilka milionów złotych. Zbudowany specjalnie pod potrzeby służb ratunkowych i posiadający imponujące możliwości techniczne oraz wyposażenie. Osobiście jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w podwrocławskiej Żórawinie. Tyle słowami wstępu.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z prezentowanymi materiałami. Opinie, porady i krytyka mile widziane.


1. Bory Dolnośląskie. Dwa egzemplarze samochodu gaśniczego Star 266 przemierzają leśną szosę. Pojazdy te, pomimo swojego wieku i prostej konstrukcji, od wielu lat są niezastąpione przy pracy w trudnym terenie. Wiele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce wykorzystuje wozy do działań gaśniczych przy pożarach lasów, łąk i nieużytków rolnych. Posiadają one zbiorniki wody o pojemności 2500 litrów (każdy), motopompę pożarniczą oraz sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Duet zaprezentowany na poniższej fotografii należy do OSP w Jagodzinie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0198-1-2.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	1,28 MB
ID:	20692