Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Używam tego obiektywu od kilku lat i problemów nie miałem. Napisz więc jakie to problemy z tym obiektywem doprowadziły Cię do porażki- zaciekawiło mnie to.
    Więc może ja się wypowiem - Te szkło kupiłem tydzień temu i jestem mega zadowolony.

    W porównaniu do Kit-a 18-105 różnica gołego JPG z puszki jest taka, że obraz jest ostrzejszy / wyraźniejszy - jest taki ... czysty.

    Po podpięciu do D90 - nie wymagał kalibracji (przynajmniej na razie nie stwierdziłem by się mylił) - jedną kalibrację masz za darmo w cenie.

    Największą zaletą jest to, że masz uniwersalny Zoom z dobrym światłem f/2.8 - w porównaniu do Kita na 50mm, można skrócić czas o 2 działki

    Poważnie za taką Kasę nie wiem czy znajdziesz coś lepszego, raczej nie.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 07-02-2019 o 19:06 Powód: 2 nie 3
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Używałem tej sigmy przez ponad rok z D7100 i byłem zachwycony jakością zdjęć. Niedogodności związane z lekko podwyższonym zużyciem akumulatora i podglądem zdjęć, były niczym w porównaniu z zadowoleniem ze zdjęć. Stabilizacja działała moim zdaniem bez zarzutu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli jak ma problemy, które zwyczajnie jakoś nie bardzo ogrania to teraz będzie w każdym temacie wypisywał negatywne opinie o obiektywie.
    To czego według Ciebie "zwyczajnie" nie ogarniam ? jesteś taki mądry to napisz coś sensownego. Uważasz że lepiej ładować kolegów z forum a jak kupią i dostaną trefną sztukę to niech się męczą ? Fora są by pomagać, nie klepać po plecach, każdy produkt ma wady i zalety a im bardziej słodzisz tym mocniej rośnie apetyt (i rozczarowanie), potrzebny jest pluralizm.

    Nie tylko ja z tym szkłem mam problemy, tematów jest kilka.

    Jedni piszą że sigma jest dobra i są zadowoleni bo przesiadają się z kita lub czegoś podobnego i tu pełna zgoda, przeskok jest kolosalny. Z drugiej strony należy się zastanowić jakie mamy oczekiwania, to że sigma trafia i dostarcza jakieś "fajne" zdjęcia nie oznacza że to jest 100% jej możliwości. Jeśli nie mamy porównania to na 100% będziemy zadowoleni.

    Tańszego i bardziej uniwersalnego rozwiązania nie ma, ewentualnie jeśli mamy matrycę o niższej rozdzielczości to polecam N35/1.8, tutaj kilka przykładów: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4031067

    Niestety ale mój egzemplarz dowodzi że nie tylko AF jest tu problemem.
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 08-02-2019 o 23:43

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Szkło do 2500zł jasny uniwersalny.
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:02
  2. Uniwersalny jasny zoom do D7200
    By wtw in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 13:37
  3. Uniwersalny obiektyw do D90
    By e-cezar in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 23:50
  4. Uniwersalny obiektyw
    By Valdek_Tychy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2005, 07:40
  5. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-04-2005, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •