Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Ja bym dołożył do tego zestawu porządny statyw i zamienił ten podany makro 105 na Nikon Nikkor AF Micro 105 mm f/2.8D

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gotrekwh Zobacz posta
    Witam,

    chcemy kupić sprzęt do robienia zdjęć produktowych / żywności, dobrze by było żeby aparat ogarniał też zdjęcia wnętrz / wystroju

    mamy do dyspozycji budżet 8-9 tysięcy złotych.

    ...i
    Nie ma się co dziwić, że jak na forum ktoś pyta o sprzęt za 1k to się proponuje za 2k, jak za 8 to warto podsunąć propozycję za 16k

    Jak napisał kolega wyżej, apsc Nikona powinno załatwić temat, zdjęcia będą miały jakość więcej niż wystarczającą do netu. To w końcu kupiliście już sprzęt, czy nie?

  3. #13
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Ja bym dołożył do tego zestawu porządny statyw i zamienił ten podany makro 105 na Nikon Nikkor AF Micro 105 mm f/2.8D
    z tego co pamietam to były tylko dwa rodzaje 2.8 105 - z vr i bez. Więc co mają zamienić na co?

    Ogólnie 105 fajna, ( dodatkowo fajne portrety można strzelić ) , tylko że na DX trochę wąsko się robi. Minimalne odejście koło 30 cm jest, więc fragmenty jak najbardziej, ale jak trzeba będzie talerz z góry + jakieś otoczenie to spora drabina będzie potrzebna.

  4. #14

    Domyślnie

    Poleciłem oczywiście ten obiektyw dla FF bo była mowa o D750.
    Dlaczego ten obiektyw bez stabilizacji? W domu, studiu i tak nie jest potrzebna, zwłaszcza przy takiej pracy a obrazek ma ładniejszy. Warto poczytać opinie o tym szkiełku.

  5. #15

    Domyślnie

    Dla mnie 105mm to dużo za dużo w 95% przypadkach.. Tylko, że ja fotografuję dania na talerzach i często jest wymagany cały talerz od góry. Dlatego też w moim przypadku 50mm jest idealne. A wy co chcecie fotografować?

  6. #16

    Domyślnie

    Jeszcze nie kupiliśmy, ktoś u nas wpadł na genialny pomysł żeby kupić jednak D810 i teraz prezes "trawi" temat xD moim zdaniem nie jest nam potrzebna aż taka maszyna, zakładając że potrzebujemy 100 zdjęć miesięcznie to będzie jakieś 1500-2000 fotek zrobionych miesięcznie więc żywotność sprzętu powinna nam wystarczyć na długie lata. Chcemy fotografować głównie swoje dania i lokale. Dlatego ja uważam że 750 będzie wystarczająca, jedynie się waham czy makro na pewno będzie nam potrzebne

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do tego nawet nie jest potrzebna żadna pełna klatka ale jak chce to kto mu zabroni.

  8. #18

    Domyślnie

    Jak jest kasa to brać, póki prezes się nie rozmyśli Biznesowo może to nie ma sensu, ale takie zdjęcia da się robić FX też Do publikacji w necie d810... hmm, trochę trzeba popracować nad zmniejszaniem, ale też da się.
    Co do makro, to może faktycznie niepotrzebne, z drugiej strony są to ostre obiektywy. Moim zdaniem nie warto płacić 2x więcej za Nikkora 105 w porównaniu do analogicznej Sigmy, zdjęcia i tak będą zapewne obrabiane. Słuszna uwaga padła o tych ujęciach talerza z góry, raczej wybrałbym 60 mm, np. Nikkora. Trochę więcej będzie walki z głębią ostrości z matrycy FX, ale może spodobają się właśnie efekty małej GO


    Ps. Za cenę N14-24 da radę kupić cały zestaw DX do ogarnięcia waszych tematów, ale kto bogatemu zabroni

  9. #19

    Domyślnie

    Jak prezes ma dużo kasy, to można zaproponować Nikkora PC-E 85/2.8. Do potraw idealny. Mój kuzyn dziabie tym mięcho dla Animexu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze sprzętu
    By marcin197722 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 20:57
  2. Pomoc w wyborze sprzetu -dylematy
    By Zair in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 17:04
  3. Pomoc w wyborze sprzętu ~ 10-12k pln
    By kuba3d6 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 22:28
  4. Pomoc w wyborze sprzętu
    By namor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 17:43
  5. Pomoc w wyborze sprzętu
    By gojas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •