Close

Strona 21 z 39 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 388
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Aktualnie Panasonic i Sony dogadują się z Sigmą co rynek docenia. Sprawnie dzialajace Tamrony, Samyangi to szerokie pole do budowania wiernych użytkowników marki Sony. Może być tak, że za kilka lat Nikon i może nawet Canon będą żałować dzisiejszych swoich decyzji.
    Oczywiście ciężko być wróżbitą, zwłaszcza w obecnych czasach ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić sytuację że użytkownicy Nikona nagle porzucą swoje sprzęty i przejdą na Panasa. Nie wiem co by miała wnieść taka zmiana, szczególnie dla osób przywiązanych do systemu poprzez szklarnię .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 02-09-2020 o 22:14
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oczywiście ciężko być wróżbitą, zwłaszcza w obecnych czasach ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić sytuację że użytkownicy Nikona nagle porzucą swoje sprzęty i przejdą na Nikona. Nie wiem co by miała wnieść taka zmiana. Szczególnie dla osób przywiązanych do systemu poprzez szklarnię.
    Z Nikona na Nikona?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jesxze 5 lat temu mało kto sobie wyobrażał ze Sony i bezlustra tak zawojuje rynek. A jednak to zrobili.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzisiaj wychodzi S5, które jest dobre jak a7iii (plus hires mode) gdzie jesxze rok temu nikt poważnie w FF nie brał Panasa.

    Jednak wielu z nas używalo lub używa 4/3 Panasa i ceni. Jeśli podobnie będą myśleć w FF to mogą namieszać.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 02-09-2020 o 22:26
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Dzisiejsza premiera S5 i zapowiedziane stalki to dobry ruch Panasonica. Nikon powinien przyspieszyć jeśli nadal poważnie myśli o utrzymaniu trzeciej pozycji na rynku. Rośnie nowy rywal, który za jakiś czas może mocno namieszać.
    Akurat ostatnia premiera Nikona czyli Z5 to jedyny prawdziwy entry level full frame, z tych nowych, bo S5 czy ploteczkowy A7C mają ceny niezbyt entry. S5 kosztuje już 2 tysie zielonych a to duża różnica. Oczywiście Panas ma przewagę jeśli chodzi o video, jeśli dla kogoś to ważne to wtedy S5 może być lepszą opcją niż Z5 (choć Nikon ma też tańszego od S5 Nikona Z6), ale jeśli chodzi o fotki większej różnicy chyba nie ma a Z5 jest jednak sporo tańszy.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oczywiście ciężko być wróżbitą, zwłaszcza w obecnych czasach ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić sytuację że użytkownicy Nikona nagle porzucą swoje sprzęty i przejdą na Panasa. Nie wiem co by miała wnieść taka zmiana, szczególnie dla osób przywiązanych do systemu poprzez szklarnię .
    To samo mówiono kiedyś o przechodzeniu na Sony. Inna sprawa, że zasiedziali w swoich systemach pewnie nie wyobrażają sobie takiej "zdrady", ale jest przecież coś takiego jak świeża krew. Są ludzie, którzy nie zagrzali miejsca w żadnym systemie, są ludzie którzy przechodzą z apsc więc w zasadzie nic ich nie trzyma (o ile wcześniej nie inwestowali w pełnoklatkową szklarnię) i są też tacy, którzy dopiero zaczynają lub po prostu szukają nowego systemu. No i są też tacy, którzy po prostu chcą zmienić system, bo ten czy innym im po prostu nie odpowiada. Nawet, co pewnie trudne do pojęcia, taki Canon 1DXIII nie wszystkim musi przypaść do gustu, czego dowód w postaci kolegi z tego forum już mamy.

  4. #204

    Domyślnie

    Z drugiej strony Canon zrobił wypas R5, mega drogie i dobre szkła RF już są. Może tu na forum to be ale świat chyba myśli inaczej.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @cz4rnuch ale pamiętaj że Z nie ma natywnych tamronów, sigm, samyangow i nie wiadomo czy będą, tak jak i RF chociaż dla canona to może być ryba.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Z drugiej strony Canon zrobił wypas R5, mega drogie i dobre szkła RF już są. Może tu na forum to be ale świat chyba myśli inaczej...
    Nie wiem co myśli świat, ale na jutubku po pierwszych zachwytach 8K napięcie jakby trochę siadło Na forach też narzekania na cenę. Czyli podobnie jak u nas, sprzęt super, ale ludzi jednak rozpatrują R6 jako alternatywę dla lustrzanki. To, że na zachodzie więcej zarabiają nie oznacza od razu, że nie potrafią liczyć pieniążków.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ...ale pamiętaj że Z nie ma natywnych tamronów, sigm, samyangow i nie wiadomo czy będą, tak jak i RF chociaż dla canona to może być ryba.
    W Panasie też nie ma tamponów i samyangów. Są Sigmy.

  6. #206
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Canon ma swojego kastrata, a Nikon wypuszcza tani konkretny sprzęt, Panas wydaje sie fajny ale cena jak Z6, więc już nie jest tak super, za to Sony kto wie czym zaskoczy faktycznie ale tu bym bardziej przypuszczał ze zawojują rynek niż panas.

  7. #207
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Premiery Panasa mają dla Canona i Nikona takie znaczenie, jak premiera dajmy na to Phase One czy Leiki. Sigma może sobie robić na niszowe systemy szkła, ale to nie wywinduje tych systemów w górę. Te firmy maja góra kilka procent rynki i to w sumie, a nie każda osobno.
    Sigma wypusci szkła na bezlustra C i N, dla mnie to oczywiste. Ja nie wierzę w teorie spiskowe, że mają zakaz bo się dogadały z Panasem. Przecież Sigma wie, gdzie będą konfitury. Jeśli Canon ma coś około 40% rynku (chyba) to będzie miał tyle dalej, w tych 40% będzie się zmniejszała ilość lustrzanek a przyrastała bezluster.
    Panas jest drogi, ludzie liczą pieniądze. Canon jeszcze długo będzie sprzedawał lustrzanki entry level, nie martwcie się o to i o te firmę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-09-2020 o 01:08
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #208

    Domyślnie

    Ja uważam, że mają czasowy zakaz robienia pod Z i RF.
    Gdyby było inaczej arty z przyspawanymi dupkami pod te systemy już by dawno były na rynku.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Btw
    Panas i Sony to chyba konkurs ogłoszą kto zrobi brzydsze body
    Rozumiem, że wyglądem aparatu zdjęć się nie robi ale dobre wzornictwo tez się liczy.
    R | 35 | 50 | 135

  9. #209

    Domyślnie

    Ta brzydota to się chyba tyczy wszystkich pełnoklatkowych bezluster (łącznie z leicą sl). Jedynie na te z mniejszymi sensorami od Fuji i Olympusa da się patrzeć I to też nie na wszystkie.

  10. #210
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mi podoba się Sony A7/9 i Nikon Z , Panas jest ok, za to Canon jak zawsze koszmar z wyglądu.
    gusta...

Strona 21 z 39 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zenit full-frame mirrorless
    By MstrG in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:12
  2. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  3. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  4. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •